Chtějí být všude - Euro.cz

Přihlášení

Chtějí být všude

, Tomáš Skřivánek,
Chtějí být všude
Zdroj: Euro.cz

Wood & Company

PRAHA (tos) – Brokerský dům Wood & Co. udělal minulý týden další krok k naplnění své středoevropské strategie. Za člena jej přijaly budapešťská a varšavská burza. Na burzy ve Frankfurtu nad Mohanem a ve Vídni firma vstoupila již loni. Kromě výše jmenovaných Wood působí také na obchodních místech v Praze a Bratislavě. Celkově se zahraniční burzy na obchodech firmy podílejí deseti až patnácti procenty.
Důvodem, proč brokerský dům k expanzi přistoupil, je snaha nabízet produkt silný nejen v Česku, ale v celém regionu. Wood & Company neplánuje v zahraničí budovat pobočky, klienty bude fyzicky obsluhovat z pražské centrály. „Kromě členství na burze nás expanze nic nestojí, neotevíráme kanceláře, nenajímáme v zahraničí zaměstnance. Mezinárodní analytický tým pro Polsko a Maďarsko budujeme v Praze,“ řekla týdeníku EURO ředitelka kapitálových obchodů a partnerka společnosti Andrea Ferancová. „Varšava je zajímavá velkým množstvím IPO. Její atraktivita pro české klienty ještě stoupne, pokud bude z pražského parketu stažen Unipetrol. Klienti pak budou mít zájem o mateřský PKN Orlen,“ dodala. V Budapešti je důležité být především proto, aby nabídka brokera byla komplexní. „Za pozornost stojí třeba tamní farmaceutické tituly. Klienti, kteří se zajímají třeba o Zentivu, chtějí mít srovnání a alternativu,“ vysvětlila Ferancová.
„Středoevropské trhy budou i v příštích letech atraktivnější než země staré Evropy. Firmy z regionu, například Erste Bank s Českou spořitelnou nebo Unipetrol s PKN Orlen, se navíc stále častěji propojují. Protože fúze středoevropských burz je záležitostí na léta, je pro brokery, kteří chtějí nabízet celý region, nutností na ně vstoupit,“ potvrzuje Jan Schiesser z konkurenčního Atlantiku FT. Jeho zaměstnavatel se do zahraničí zatím nechystá. „Chceme se stát nejlepším nebankovním brokerem v České republice, až pak se rozhodneme co dál,“ řekl Schiesser týdeníku EURO. Členství na burzách v zahraničí nezvažuje ani největší tuzemský hráč – Patria Finance. Členem burz v sousedních státech již je jeho mateřský koncern KBC.

Diskuze