Chcete zase dobře spát? Vraťte se na začátek

21. května, 00:00 -
21. května, 00:00

Necítíte se ráno v pohodě a odpočatí? Možná nastal ten správný čas k návratu. K návratu k přírodě a přírodním materiálům

Jeden takový návrat se povedl tradiční české značce kontinentálních postelí a přírodních matrací Johann Malle.

Společnost vyrábí stylové kontinentální -někdy také nazývané americké - postele za přísných podmínek a za využití tradičních řemeslných postupů. Každá postel, ale i matrace jsou svým způsobem unikátní a plně přizpůsobené potřebám budoucího majitele.

„Češi se učí spát kvalitně. Začínají chápat, že odpočinek je základní podmínkou úspěchu. Více si váží sebe i svého těla a hledají to nejlepší,“ říká Pavel Smítal, ředitel společnosti Johann Malle.

Celý koncept je postaven na ruční zakázkové výrobě, a to výhradně z přírodních materiálů. Postele a matrace vznikají kompletně v malé obci na Mladoboleslavsku, což si každý zákazník může ověřit na vlastní oči. Výroba matrací není obestřena žádným tajemstvím, a zákazníci jsou naopak zváni, aby se přijeli osobně přesvědčit o kvalitě a množství materiálů, které jsou použity právě na jejich zakázku. Materiály jsou to někdy opravdu exotické. Od bavlny a kokosu ke konopí, koňské žíni a pravému hedvábí.

V truhlárně voní poctivé smrkové dubové a bukové dřevo z českých lesů. V dílně se ohání několik švadlen a čalouníků, práce mají opravdu hodně. Každá zakázka je zde jedinečná.

„Každý z nás je jiný, má jinou hmotnost, potřeby a také zdravotní stav.

Zásadní věc, jako je postel, kde trávíte největší část svého života, nelze vybrat z katalogu a spoléhat na typová řešení. Tuhost matrace je nutné vyzkoušet ideálně doma a pečlivě vybírat. A pokud se i tak po čase vyskytne nějaký požadavek na úpravu tuhosti, nevadí. Naši kluci přijedou a vše upraví,“ popisuje výhody vlastní dílny Smítal. Je opravdu zajímavé vidět, jak krásné věci vznikají bez strojů a výrobních linek. Pracovníci Johann Malle se ohánějí nůžkami, obrovskými jehlami a metrem. Opravdovou technikou je tu jediný obšívací stroj.

Taková výroba nemá v Čechách zatím konkurenci. Velkým plusem je i to, že se v zákaznících opět probouzí hrdost a rádi svým nákupem podpoří výhradně českou značku. Stejně jako to udělal třeba zámecký hotel Zbiroh, hotel Větruše či Grandhotel Pupp, kde můžete strávit noc na kontinentální posteli Johann Malle. •

Zásadní věc, jako je postel, kde trávíte největší část svého života, nelze vybrat z katalogu a spoléhat na typová řešení.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?
Auta
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
Technologie
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Intel odhalil architekturu GPU Gen11. Grafika Ice Lake má mít výkon jako Ryzen 3 2200G
Nejlevnější smartphony pod stromeček. Co koupit do 5000 Kč?
Mobilní banka Revolut získala bankovní licenci pro Evropu
Hry pro příležitostné hráče