ČEZ do zeleného

26. května 2014, 00:00 - (red)
26. května 2014, 00:00

Už jen měsíc zbývá do valné hromady ČEZ, po níž zřejmě, alespoň podle představ šéfa hnutí ANO a majitele Agrofertu Andreje Babiše, nezůstane v nejvýznamnější české firmě kámen na kameni. Do čela dozorčí rady míří zřejmě už nezadržitelně generální ředitel Agrofertu Zbyněk Průša. Podle informací Palubního deníku je jeho úkolem od hlavního akcionáře ČEZ i Agrofertu v jedné osobě dosáhnout co nejrychleji výměny výkonného managementu firmy.

Když bůh dá a zabere kampaň agrofertích Lidových novin proti Danielu Benešovi, bude nepsaná koaliční dohoda o personální stabilitě v ČEZ spláchnuta do toalety a firma bude mít nového šéfa ještě do švestek. Samozřejmě Agrofertu a ANO blízkého.

A oranžové logo zezelená do korporátních barev Babišova impéria. A nejspíš skončí i boj firmy s nesmyslnými dotacemi do alternativních zdrojů, zejména bioplynek, které mohou být pro budoucí sestřičky ČEZ v holdingu Agrofert opět docela dobrým byznysem. Samozřejmě až projdou návrhy dalšího zaměstnance Agrofertu, poslance Faltýnka, na obnovu státní podpory bioplynu.

Kombinace je to skvělá, protože si navíc manažer Agrofertu v pozici šéfa resortu životního prostředí, ministr Brabec, udělá oko u agrofertově zelených iniciativ. Prostě když se za Romana nakupovaly za miliardy soláry, tak co by se za Průši nekupovaly bioplynky? Lidé tu dražší elektřinu přece rádi zaplatí, když nás volí, ne?

Ze špiona akademikem Kauza Nagygate řádně zamíchala životy zatím stále podezřelých, obviněných a neodsouzených aktérů. Mezi ty, na které dopadla personální sekera honicích psů Roberta Šlachty a Iva Ištvana s nejtvrdší razancí, patří především bývalí příslušníci Vojenského zpravodajství.

Šéf odboru vnitřní bezpečnosti Jan Pohůnek skončil na úřadě práce a s puncem nezákonného sledovače, či snad dokonce sabotážníka nemůže sehnat zaměstnání.

Ondřej Páleník na tom není o moc lépe. To o generála a posledního šéfa tajné služby Milana Kovandu se generálská elita postarala lépe. Stal se novým přednášejícím na Univerzitě obrany v Brně.

Mezi uniformovanými majory a podplukovníky se jeho dvouhvězdičková uniforma musí rozhodně vyjímat. Při výuce může jistě stavět na zkušenostech z boje, z Afghánistánu, ve vedení rozvědky dlouho nepobyl, a zpravodajských zkušeností má tak pomálu. Otázkou tedy je, nakolik jeho vzpomínky obohatí zelené studenty nebo proč ho vlastně „bratři ve zbrani“ do brněnského Rohlíku, jak se univerzitě přezdívá, angažovali. Každopádně je pro obranyschopnost země dobré, že projevili odvahu. Alespoň tím, že dali ostouzenému generálovi trafiku, což je podle našich současných návladních evidentně trestný čin. Politický mimozemšťan Málokdo si na něj už dnes vzpomene, ale byly časy, kdy byl 29letý muž jménem Pavel Dobeš ministrem dopravy. Patřil do partaje Víta Bárty, posléze Karolíny Peake. A stejně jako oni zmizel v politickém propadlišti. Dnes se živí zakázkami kolem vesmírných technologií, po politice se mu ale zastesklo. V čase příprav na podzimní pražské komunální volby chtěl kandidovat za hnutí ANO Andreje Babiše. Jeho lanařem byl Jan Kasl, který zná Dobeše ještě z dob svého i Dobešova působení v SNK-ED.

Jenže zatímco s Kaslem se Andrej Babiš po dlouhém vyjednávání na kandidatuře dohodl, Dobeše striktně odmítl. Je to smůla. Ale třeba budou jiné volby, vzniknou zase jiné strany nebo se najde něco na nějaké vzdálené planetě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít