Cesta ze Švédska do Čech

18. prosince 2017, 00:00 -
18. prosince 2017, 00:00

Postele Hästens si zamilujete už po první společné noci To, že jsou postele Hästens opravdu unikátní a jedny z nejpohodlnějších na světě, potvrzuje i příběh Karla Vágnera, který se do jedné z nich doslova zamiloval po první „společně strávené noci", neváhal opustit svoji dosavadní profesi a přivedl značku Hästens ze Švédska až k nám.

Příběh postelí Hästens v Čechách začal v roce 2004, kdy se Karel Vágner, rodák ze Zlína a současný majitel firmy Vágner Design, která zastupuje značku Hästens v České republice, vypravil navštívit svou sestru žijící ve Švédsku. Tam také poprvé na vlastní kůži okusil kouzlo těchto jedinečných postelí. „Týden u sestry ve Švédsku navždy změnil můj pohled na postel a její roli v našem životě. Každé ráno jsem se probouzel výrazně lépe než při vstávání doma. Dokonce jsem žil v domnění, že sestra má v ložnici jakousi zázračně tichou klimatizaci, která tu pohodu a čerstvost způsobuje. Když mi sestra odhalila, že veškeré to pohodlí pramení z modrobíle kostkované postele, věděl jsem ihned, že si ji chci pořídit stůj co stůj,“ s úsměvem vzpomíná Karel Vágner.

Karla Vágnera nezastavil ani fakt, že v roce 2004 nikde ve střední Evropě obchody Hästens neexistovaly, a že pokud postel skutečně chce, musí si ji nechat přivézt až ze Švédska. Když se po návratu domů o svém záměru zmínil několika přátelům, nedívali se na něj jako na blázna, ale naopak - požádali ho, aby jim tuto zázračnou postel rovněž pořídil.

Pak už zbýval jen nepatrný krůček od splnění trochu rozmarného přání ke zcela nové životní náplni. Když ani manželka Šárka, která je Karlu Vágnerovi dodnes partnerkou i v podnikání, nebyla proti, bylo rozhodnuto. Do Čech se nepoveze pouze jedna postel, ale desítky, stovky a nakonec tisíce.

A tak díky této shodě okolností na Vinohradské třídě číslo 33 již dvanáctým rokem existuje modrobílý obchod, ze kterého vyzařuje měkkost, luxus, zdraví a pohodlí. Od roku 2004 si z něj postel Hästens odnesly již tisíce spokojených zákazníků a mnozí se vracejí znovu a znovu.

A Karel Vágner zázračný účinek zdravé a komfortní postele den co den dokazuje svojí vitalitou při péči o nové i vracející se klienty. Jistě i proto byl Hästens Concept Store v Praze již několikrát oceněn jako jeden z nejúspěšnějších obchodů Hästens na celém světě.

Showroom Hästens naleznete nejen v Praze na Vinohradské třídě, ale také v Brně-Žabovřeskách. V listopadu tohoto roku otevřel Karel Vágner luxusně koncipovaný Postele - Outlet by Vagner s výstavní plochou téměř 600 m2. •


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Auta
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
Technologie
Cnews FM: Produkty od Googlu mizí, herní obchody přibývají [podcast]
Subnautica navždy zdarma: parádní dárek nově spuštěného Epic Games Storu
Tohle je 25 nejhorších hesel roku 2018. Stále vede 123456
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Hry pro příležitostné hráče