Cesta ze Švédska do Čech

18. prosince 2017, 00:00 -
18. prosince 2017, 00:00

Postele Hästens si zamilujete už po první společné noci To, že jsou postele Hästens opravdu unikátní a jedny z nejpohodlnějších na světě, potvrzuje i příběh Karla Vágnera, který se do jedné z nich doslova zamiloval po první „společně strávené noci", neváhal opustit svoji dosavadní profesi a přivedl značku Hästens ze Švédska až k nám.

Příběh postelí Hästens v Čechách začal v roce 2004, kdy se Karel Vágner, rodák ze Zlína a současný majitel firmy Vágner Design, která zastupuje značku Hästens v České republice, vypravil navštívit svou sestru žijící ve Švédsku. Tam také poprvé na vlastní kůži okusil kouzlo těchto jedinečných postelí. „Týden u sestry ve Švédsku navždy změnil můj pohled na postel a její roli v našem životě. Každé ráno jsem se probouzel výrazně lépe než při vstávání doma. Dokonce jsem žil v domnění, že sestra má v ložnici jakousi zázračně tichou klimatizaci, která tu pohodu a čerstvost způsobuje. Když mi sestra odhalila, že veškeré to pohodlí pramení z modrobíle kostkované postele, věděl jsem ihned, že si ji chci pořídit stůj co stůj,“ s úsměvem vzpomíná Karel Vágner.

Karla Vágnera nezastavil ani fakt, že v roce 2004 nikde ve střední Evropě obchody Hästens neexistovaly, a že pokud postel skutečně chce, musí si ji nechat přivézt až ze Švédska. Když se po návratu domů o svém záměru zmínil několika přátelům, nedívali se na něj jako na blázna, ale naopak - požádali ho, aby jim tuto zázračnou postel rovněž pořídil.

Pak už zbýval jen nepatrný krůček od splnění trochu rozmarného přání ke zcela nové životní náplni. Když ani manželka Šárka, která je Karlu Vágnerovi dodnes partnerkou i v podnikání, nebyla proti, bylo rozhodnuto. Do Čech se nepoveze pouze jedna postel, ale desítky, stovky a nakonec tisíce.

A tak díky této shodě okolností na Vinohradské třídě číslo 33 již dvanáctým rokem existuje modrobílý obchod, ze kterého vyzařuje měkkost, luxus, zdraví a pohodlí. Od roku 2004 si z něj postel Hästens odnesly již tisíce spokojených zákazníků a mnozí se vracejí znovu a znovu.

A Karel Vágner zázračný účinek zdravé a komfortní postele den co den dokazuje svojí vitalitou při péči o nové i vracející se klienty. Jistě i proto byl Hästens Concept Store v Praze již několikrát oceněn jako jeden z nejúspěšnějších obchodů Hästens na celém světě.

Showroom Hästens naleznete nejen v Praze na Vinohradské třídě, ale také v Brně-Žabovřeskách. V listopadu tohoto roku otevřel Karel Vágner luxusně koncipovaný Postele - Outlet by Vagner s výstavní plochou téměř 600 m2. •


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Tři čtvrtiny z nás miluje „šopingování“
Cestovní pojištění na dovolenou: ano, nebo ne?
Jak legálně pracovat s manželkou ve vlastním podniku
Jak se počítá náhrada mzdy během pracovní neschopnosti?
Prodlužujete studium? Kdy zaplatíte až 56 300 Kč?
Auta
BMW řady 8 se dočká také kabrioletu a sedanu, prozrazují…
Právě vychází časopis Auto motor a sport 7/2018
Volkswagen a Ford navazují spolupráci. Chtějí společně vyvíjet dodávky
Galerie: Ojetiny s investičním potenciálem, na kterých neproděláte
Proč kopačky Lionela Messiho vypadají na různých televizorech jinak?
Technologie
Justin Sun, tvůrce „nového internetu“, kupuje BitTorrent za více než 100 milionů dolarů
Samsung pokračuje ve vývoji vlastního GPU. Míří s ním i na AI a samořiditelná auta
Google Podcasty sází na integraci a chytré doporučování pořadů
Microsoft vyvinul vlastní procesorovou architekturu, běží na ní Windows i Linux
Valve je velkorysé. Podporu Steamu pro Windows XP a Vista ukončí až v lednu 2019
Hry pro příležitostné hráče