Český solární byznys láká - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Český solární byznys láká

, Petr Matějček,
Český solární byznys láká
Zdroj: Euro.cz

RWE Schott Solar

PRAHA (mat) – Z České republiky se možná brzy stane velmoc ve výrobě solárních panelů. Největší producent solárních zařízení v Evropě, německá společnost RWE Schott Solar, se totiž v tuzemsku chystá razantně rozšířit své výrobní kapacity. Firma v červnu otevře novou továrnu ve Valašském Meziříčí a kapacitu její výroby hodlá v průběhu pěti let zdvojnásobit. Do rozšíření výroby slunečních kolektorů investuje RWE Schott Solar dvacet milionů eur. „V červnu uvedeme do provozu dvě produkční linky na výrobu solárních modulů s kapacitou 40 megawattů. Ta po zvýšení výroby vzroste až na sto megawattů. Impulsem pro naše rozhodnutí bylo schválení zákona o obnovitelných zdrojích,“ uvedl Lars Waldmann, mluvčí firmy.
Výkonný ředitel RWE Schott Solar Alexander Berg tvrdí, že díky novému závodu se podíl firmy na světovém trhu solárních modulů zvýší ze šesti na osm procent. Společnost již na Moravě investovala více než dvacet milionů eur a vytvoří zhruba 160 nových míst. „Pokračujeme v expanzním kurzu, výroba solárních modulů v České republice je pro nás nákladově efektivní,“ řekl Winfried Hoffmann, mluvčí managementu RWE Schott Solar.
Obrat společnosti, která má má centrálu v německém Frankfurtu a zaměstnává celkem 800 lidí, se v roce 2004 pohyboval kolem 225 milionů eur.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze