ČESKÁ RAFINÉRSKÁ

24. února 2014, 00:00 -
24. února 2014, 00:00

Anna Wydrzyńska generální ředitelka Společnost Česká rafinérská jmenovala Annu Wydrzyńskou generální ředitelkou a předsedkyní představenstva. Ve funkci nahrazuje Leszka Stoklosu. Novým finančním ředitelem České rafinérské byl jmenován Konrad Marek Szykula.

Anna Wydrzyńska přichází do České rafinérské ze skupiny Unipetrol, kde pracovala od roku 2010 jako ředitelka pro finanční řízení a od roku 2012 působila v představenstvu společnosti Paramo se zodpovědností za přípravu, řízení a koordinaci finančních procesů v rámci finanční strategie. Do roku 2010 pracovala pro společnost Lafarge Kruszywa i Beton jako ředitelka pro východní region, kde řídila procesy výroby, prodeje, kvality, logistiky a obchodu a realizovala strategii rozvoje a plánů společnosti.

Anna Wydrzyńska vystudovala Fakultu hospodářskosociální na Univerzitě ve Varšavě a absolvovala postgraduální studium v Orgmasz ZTI, institut managementu v průmyslu.

1

AČSS Vladimír Staňura • předseda Vladimír Staňura (58), předseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS), se stal předsedou Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS). Za hlavní cíle svého působení v AČSS považuje zlepšování obrazu stavebního spoření v očích veřejnosti a jeho ochranu před nadbytečnou regulací na evropské i tuzemské úrovni. Ve funkci střídá Vojtěcha Lukáše, který odchází do důchodu.

Vladimír Staňura je absolventem VŠE v Praze a titul MBA získal na Rotterdam School of Management. V roce 1991 se stal členem představenstva ČSOB, kde setrval až do svého jmenování předsedou představenstva ČMSS v roce 2003. V současnosti je také členem prezidia České bankovní asociace.

Vladimír Staňura má mnoho zálib, mezi které patří cestování, golf, víno, hudba, spinning, čtení, film, divadlo, lyžování, charitativní činnost, koučování systemickým přístupem a finanční poradenství. Hovoří plynně anglicky, německy, rusky a slovensky.

2

INFINITY Michal Hozák • obchodní ředitel Obchodním ředitelem IT firmy Infinity se stal Michal Hozák, který dosud působil ve funkci senior konzultanta. Dosavadní obchodní ředitelka Iva Kůželová přechází do nově vytvořené pozice business development managerky. Michal Hozák nastoupil do Infinity v roce 2001 jako programátor, dále se věnoval databázové oblasti v oddělení infrastruktury.

Hlavní náplní jeho práce byla optimalizace, administrace a správa rozsáhlých databázových systémů. Díky předchozím znalostem z prostředí vývojářů působil jako konzultant mezi obchodem a vývojovým týmem. Pracoval na vedení IT projektů Infinity pro velké společnosti jako Sazka, Kaufland, Scania, Komerční banka, CCS a další.

Mezi jeho hobby patří šachy, lyžování a především námořní jachting.

3

RESPECT Aleš Plášek • ředitel divize Respect Group, česko-slovenská pojišťovací makléřská společnost zaměřující se na pojištění velkých industriálních a komerčních rizik, jmenovala od ledna ředitelem divize industry Aleše Pláška. Bude mít na starost řízení a rozvoj obchodních příležitostí divize, která se zabývá risk managementem a pojistnými programy především pro obory slévárenství, středního a těžkého strojírenství, přesného a investičního strojírenství.

Aleš Plášek působí v oblasti pojišťovnictví již déle než 11 let a patří mezi přední odborníky na trhu. Ve společnosti Respect pracuje od roku 2005. Je ženatý a má dva syny. Ve volných chvílích se věnuje rodině, sportu a kutilství.

4

DOPRAVNÍ PODNIK Jiří Špička • personální ředitel Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) má od února nového personálního ředitele Jiřího Špičku, který bude řídit personální úsek podniku.

Jiří Špička pracoval v 80. letech jako výpravčí Českých drah, v letech 1984 až 1994 působil v ekonomickém úseku podniku Sigma a v letech 1994 až 1997 pracoval na Obchodně provozním ředitelství Českých drah. V letech 1997 až 2000 zastával pozici vedoucího nákupu a poté obchodního ředitele v Jevisportu Česká Třebová. Od roku 2000 do roku 2005 byl zaměstnán u Českých drah v podnicích Datové a informační služby a v Ústavu podnikového vzdělávání. Od roku 2005 pracoval v dceřiné společnosti Českých drah v Dopravním vzdělávacím institutu jako náměstek. V letech 2010 až 2012 působil v ČD Cargo. Od září 2012 byl členem představenstva SŽDC a náměstkem generálního ředitele pro řízení provozu.

Jiří Špička vystudoval obor doprava a přeprava na SPŠŽ a na Univerzitě Palackého v Olomouci získal titul PhDr. v oboru psychologie.

5

AK PACOVSKÝ Jan Pacovský • vedoucí partner Vedoucím partnerem advokátní kanceláře AK Pacovský se stal Jan Pacovský. Do vedení nastupuje po 15 letech právní praxe, v níž se specializuje především na tuzemské i mezinárodní obchodní právo. Zabývá se také spory v oblasti duševního vlastnictví a ochranných známek, v minulosti se rovněž podílel na implementaci evropských norem do českého právního řádu.

Jan Pacovský absolvoval magisterské studium práva na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni v roce 1999. Následně vystudoval postgraduální obor banking & finance law na Queen Mary University of London, kde získal titul LL. M. Je členem Legal Counsel International. Mluví anglicky a pasivně ovládá ruštinu. Mezi jeho koníčky patří zejména sport a cestování.

6

GRANT THORNTON ADVISORY Pavel Přikryl • senior manager Poradenská společnost Grant Thornton Advisory nominovala Pavla Přikryla do pozice senior managera se zodpovědností za řízení týmu poskytujícího strategické a transakční poradenství.

Pavel Přikryl působí v poradenství od roku 2003, v posledních letech se zaměřuje na realizace akvizic, strategických záměrů, financování a na projekty v oblasti nastavování obchodní strategie. Má zkušenosti v odvětví energetiky, dopravy a bankovnictví, kde vedl řadu rozsáhlých projektů, například proces eurokonverze banky na Slovensku, řídil i tým při realizaci největšího PPP projektu v regionu střední a východní Evropy.

Pavel Přikryl vystudoval magisterský a doktorský program na Fakultě sociálních věd UK, rok působil na George Washington University. Pracoval mimo jiné v afghánské misi organizace Člověk v tísni, jako asistent senátora a jako vyučující na Fakultě sociálních věd UK.

7

DIAL TELECOM Marek Šťastný • technický ředitel Technickým ředitelem českého poskytovatele telekomunikačních služeb Dial Telecom se 1. února stal Marek Šťastný (50). Do funkce přechází z pozice zástupce technického ředitele se zaměřením na analýzu a plánování systémů, sítí a procesů. Ve funkci vystřídal Ingrid Ledererovou, která úspěšně řídila technický rozvoj firmy 16 let.

Marek Šťastný je absolventem oboru elektronické počítače Fakulty technologické ČVUT a v oboru telekomunikací působí již od roku 1986. Po ukončení studia nastoupil jako technik do výpočetního střediska ČVUT, odkud po transformaci centra přešel do pozice vedoucího oddělení plánování a rozvoje sítě sdružení CESNET. V roce 1998 přišel do společnosti InWay jako vedoucí oddělení výstavby a plánování sítě. Obdobnou funkci zastával také ve společnosti Dial Telecom, která InWay získala akvizicí v roce 2005. Od roku 2010 pracoval jako vedoucí oddělení analýzy, procesů a plánování. Mezi lety 2008 a 2013 byl členem dozorčí rady Dial Telecom.

Marek Šťastný je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje rodině, hudbě a zvuku.

8

ČEZ NOVÁ ENERGETIKA Radim Jasek • ředitel V čele nedávno založené společnosti ČEZ Nová energetika, jejímž úkolem je hledat růstové příležitosti v decentralizované energetice a příbuzných odvětvích, stojí od února Radim Jasek.

Posledních 14 let získával zkušenosti ve fondu rizikového kapitálu Genesis Private Equity Fund, který spoluzakládal. Předtím působil tři roky jako obchodní ředitel pro oblast střední a východní Evropy, bývalého Sovětského svazu a Střední Asie v americké společnosti FMC Corporation.

V ČEZ Nová energetika se Radim Jasek zaměří na zajímavé příležitosti v oblasti energetických úspor, distribuované energetiky, odpadového hospodářství, na sběr a zpracování dat pro energetiku, tzv. Big Data, nebo na oblasti chytrých domácností a řídicích systémů.

Radim Jasek vystudoval fakultu Stavebního inženýrství na Slovenské technické univerzitě.

Titul MBA získal na London Business School. Ve volném čase se věnuje sportu, převážně volejbalu a horolezectví, hraje na akustickou kytaru a fotografuje.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít