Češi poráží Slováky - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Češi poráží Slováky

, Ondřej Hergesell,
Češi poráží Slováky
Zdroj: Euro.cz

Nákupy na splátky

PRAHA (oh) – Téměř čtyři sta tisíc nových smluv o nákupu na splátky uzavřela v minulém roce společnost GE Capital Multiservis (GECM) v České republice a na Slovensku. Firma prostřednictvím svých dvou produktů – O. K. karty a Multiservis úvěru – v Česku financovala nákupy za téměř pět miliard korun a na Slovensku za zhruba osm set milionů.
V České republice GECM vloni získala 108 tisíc nových zákazníků pro O. K. karty a dvě stě dvacet tisíc klientů pro Multiservis úvěry. Ředitel společnosti Jiří Pathy tvrdí, že zájem rostl především o kartu, přes kterou byly zprostředkovány nákupy za tři miliardy korun. Oproti tomu na Slovensku se 48 tisíc zájemců rozhodlo pro úvěr a dvaadvacet tisíc lidí nově nakupuje prostřednictvím O. K. karty. Hodnota Multiservis úvěrů se tam vyšplhala na 450 milionů korun, zbytek připadá na nákupy kartou.
Největšími obchodními partnery GECM byly v loňském roce především společnosti, vlastnící rozsáhlé obchodní řetězce jako například Okay, Tesco, Hypernova, Spar nebo Baumax.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze