Češi dodají globální standard pro Wi-Fi reklamu

20. ledna 2014, 00:00 - (js)
20. ledna 2014, 00:00

Bezdrátové sítě IT gigant Cisco Systems se po loňské akvizici Cognitive Security začal zajímat o další mladou technologickou společnost z Prahy. V případě projektu Socifi nejde o případný odkup (minimálně prozatím), ale o velmi úzkou spolupráci. Socifi vyvíjí globální platformu pro monetizaci a reklamní využití Wi-Fi sítí, kterou Cisco integruje do svých bezdrátových zařízení. Pro světového síťového lídra tato spolupráce znamená rozšíření možností tradičního hardwaru, pro českou firmu zase příležitost stát se standardem a rychle expandovat.

Socifi cílí nejenom na malé podniky provozující Wi-Fi internet pro zákazníky (kavárny, restaurace a podobně), ale také na hotely, letiště, nákupní domy, konferenční centra a další prostory tohoto typu. Ty se mohou přes cloud na Socifi napojit, nabídnout internet zdarma a vydělávat na něm pomocí výměnné reklamní sítě podobné systémům od Googlu a Facebooku.

To je mimo jiné byznys, který velice zajímá operátory. Socifi je v jednání s Deutsche Telekomem, pod který spadá i český T-Mobile, a počítá také s dalšími hráči. Operátoři a internetoví poskytovatelé pak budou moci platformu zabudovat do Wi-Fi routerů, jež k internetu dodávají svým zákazníkům. Český projekt se chce díky uvolnění pravidel ohledně elektronických zařízení za letu dostat také na paluby letadel. Zájemcem o nasazení je třeba Boeing. „Naše ambice jsou velké. Nyní máme přes 100 zákazníků po celém světě a letos se chceme dostat na tisícovky,“ vzkazuje šéf Socifi Zdeněk Hornych.

Cisku se v Praze vůbec zalíbilo. Po koupi Cognitive začala firma v Česku budovat významné vývojové a výzkumné centrum zaměřené na novou generaci síťové bezpečnosti, do českého hlavního města posílá své viceprezidenty a ze spoluzakladatelů Cognitive udělala vysoce postavené osobnosti.

V rámci toho došlo také na užší spolupráci s akademickou sférou. Cisco v následujících pěti letech investuje půl milionu eur do výzkumu síťových a bezpečnostních projektů na Fakultě elektrotechniky ČVUT a výsledky bádání se bude snažit přenést do praxe.

zpět do letadel. Díky uvolnění pravidel používání elektronických zařízení za letu se chce český projekt Socifi, který vyvíjí globální platformu pro monetizaci a reklamní využití Wi-Fi sítí, dostat i na paluby letadel.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít