Čerstvé maso v Čepru

04. března 2013, 00:00 - (plh)
04. března 2013, 00:00

Politika Byznys s politickými trafikami ve státních firmách se v minulém týdnu opět rozjel. Tentokrát se v hledáčku politických investorů ocitl státní podnik Čepro, do jehož dozorčí rady byli jmenováni dva noví členové. Prvním z nich je Jiří Neumann, ředitel střední školy zaměřené na gastronomii a blízký spolupracovník Karolíny Peake. Ještě zajímavější je osobnost Zdeňka Blažka (dole na snímku), bývalého blízkého spolupracovníka Martina Kuby z jihočeské ODS.

Blažek už v jižních Čechách prošel úctyhodnou řadou funkcí ve veřejných firmách.

První z nich byla počátkem devadesátých let Jihočeská plynárenská, následně byl v roce 2006 dosazen do postu generálního ředitele v českobudějovické teplárně. Jeho působení v městském podniku s tržbami okolo miliardy korun by se přitom dalo označit přinejmenším za kontroverzní. Těsně před Blažkovým odchodem před dvěma lety poslalo město, které je většinovým vlastníkem teplárny, do podniku forenzní audit. Na základě několika investičních akcí, jež podnik uskutečnil, padlo také několik žalob.

Poslední žalobu podalo před dvěma týdny nové představenstvo pro náhradu škody ve výši 100 milionů korun za nevýhodnou rekultivaci odkaliště ve Starých Hodějovicích. V té souvislosti je vhodné podotknout, že Zdeněk Blažek působí právě ve Starých Hodějovicích už roky jako starosta a zároveň v téže obci donedávna vedl realitní kancelář Blažek reality. Před svým odchodem z teplárny také udělil zlaté padáky sobě a svým nejbližším podřízeným v celkové výši jedenáct milionů korun. „Nejsem si vědom, že já nebo bývalé představenstvo by přijalo jakékoliv rozhodnutí, které by mělo negativní vliv na hospodaření teplárny,“ řekl týdeníku Euro Blažek.

Kromě kariéry v teplárně se může Blažek pyšnit řadou dalších funkcí. Je například vrcholným manažerem a předsedou představenstva hokejového klubu HC Mountfield, členem dozorčí rady fotbalového klubu SK Dynamo, stejný post si drží i v Jihočeských nemocnicích. „Moje angažování ve veřejných funkcích se výrazně nezměnilo. Funkci starosty obce vykonávám již šesté volební období a vždy jsem tuto funkci vykonával jako neuvolněný. Jsem přesvědčen, že i přesto, že jsem generálním manažerem hokejového klubu, stíhám všechna svá angažmá jak časově, tak obsahově celkem v pohodě,“ myslí si Blažek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT?…
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Technologie
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít