Celníci protentokrát uspěli - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Celníci protentokrát uspěli

, Karel Zaoral,
Celníci protentokrát uspěli
Zdroj: Euro.cz

Blata

Výrobce minibiků, společnost Blata má opět problémy s padělky svých výrobků. Celníci v Česku, Portugalsku a na Slovensku odhalili minulý týden pětašedesát napodobenin čtyřkolek blanenského výrobce. „Zadržené stroje by náš podnik připravily o 1,2 milionu korun,“ říká Lukáš Vašíček z právního oddělení firmy. Padělané zboží nyní čeká na výsledek dohody Blaty s distributory. Pokud k ní nedojde, rozhodne o něm soud.
V Plzni celníci objevili patnáct falšovaných čtyřkolek dovezených společně s jiným zbožím v jednom kontejneru z Číny. „Příjemcem zboží měla být zdejší firma,“ říká mluvčí celního ředitelství v Plzni Jitka Blahutová.
Blata už vede celkem pětačtyřicet soudních sporů s padělateli a distributory svých výrobků, které patří k vděčným objektům kopírování. Loni kvůli padělkům firma přišla o dvě stě milionů korun. Falza také přivedla majitele k rozhodnutí rozšířit výrobní program o stroje, které není tak snadné kopírovat. „Na frankfurtském veletrhu Intermot představíme nový stroj s motorem o obsahu 125 kubíků. Těchto motorek chceme vyrábět až deset tisíc kusů ročně. S prodejem počítáme jak v České republice, tak v západní Evropě a časem i v Americe,“ říká majitel firmy Pavel Blata. (zao)