Čekání na doménu - Euro.cz

Přihlášení

Čekání na doménu

, Ondřej Hergesell,
Čekání na doménu
Zdroj: Euro.cz

Ignum

PRAHA (oh) – Provozovatelé webových stránek se většinou snaží získat atraktivní doménu, tedy internetovou adresu. Ty však jsou většinou obsazené a uvolňují se k registraci jen v okamžiku, kdy nejsou zaplaceny. Nová služba společnosti Ignum, nazvaná Domena.cz, umožní zájemcům speciální typ registrace, respektive předregistrace internetové adresy, která se změní v klasickou, běžnou registraci, pokud předchozí majitel domény nezaplatí poplatek a neprodlouží si její platnost.
„České domény, které nejsou funkční a jsou v takzvané ochranné lhůtě, nelze po určitou dobu registrovat. Nicméně zájemce o tuto internetovou adresu si může už v tento moment doménu objednat, respektive zarezervovat. Pokud současný vlastník adresy neuhradí poplatek na další období, platnost domény není prodloužena a náš systém ji automaticky zaregistruje na zákazníka, který ji má zarezervovánu,“ vysvětluje Marek Kuchler ze společnosti Ignum.
Firma na svých stránkách www.domena.cz navíc zveřejňuje aktualizovaný seznam domén, které budou v blízké době s největší pravděpodobností uvolněny k „nové“ registraci. Služba je poskytována zdarma, zákazník jen musí po objednávce „předregistrace“ uhradit standardní registrační poplatek za .cz doménu, což dělá 999 korun. „Šance na získání požadované domény jsou poměrně vysoké, ale pokud se registrace nezdaří, protože si původní majitel domény její platnost obnovil, dostane zákazník peníze zpět,“ dodává Kuchler.

Diskuze