Čechy Čechům a Potterovi - Euro.cz

Přihlášení

Čechy Čechům a Potterovi

, Tomáš Pohanka,
Čechy Čechům a Potterovi
Zdroj: Euro.cz

Hry v roce 2002

PRAHA (tpk) – Společnost Cenega, největší distributor počítačových her v České republice, vydala minulý týden přehled nejprodávanějších titulů za loňský rok pro všechny platformy, které pokrývá.
Nejlépe si podle údajů firmy vedly hry pro osobní počítače, v nichž dominovaly hry českých vývojářských týmů. Na prvním místě skončila Mafia od brněnské Illusion Softworks, která byla vůbec nejúspěšnější hrou v Česku. Na třetím a čtvrtém se umístily Operace Flashpoint, respektive Flashpoint Resistance od Bohemia Interactive. Pro videoherní konzole byla od českých týmů vytvořena pouze jedna hra – Hidden and Dangerous (také Illusion Softworks), jež se propracovala na čtvrté místo na Playstation.
Úspěšné byly ve všech čtyřech žebříčkách hry založené na současných filmových trhácích. Druhý díl příběhu o čaroději Harrym Potterovi se umístil na třech platformách do pátého místa, na Xboxu skončil sedmý. První díl o kameni mudrců skončil jednou pátý (PC) a jednou osmý (Playstation). Na sedmém místě her pro Playstation druhé generace (PS2) skončil zase Pán prstenů: Dvě věže. Ze sportovních her byla nejnakupovanějšími různá vydání hokejové NHL a rallyeové závody vydávané pod jménem jednoho z nejznámějších současných jezdců Colina McRae.
Cenega neuvádí počty prodaných kusů, ale jak konstatovala manažerka společnosti Barbora Veselá, pohybují se v tisících. Přece jenom je u nás softwarové pirátství stále velmi rozšířené. Po osobních počítačích byly na druhém místě nejžádanější hry pro Playstation a na třetím pro PS2. Takové rozložení kopíruje i cena her: na Xbox a na PS2 jsou nejdražší.

PC
1. Mafia
2. Harry Potter and the Chamber of Secrets
3. Operace Flashpoint
4. Flashpoint Resistance
5. Warcraft 3

Playstation
1. NHL 2001
2. Harry Potter and the Chamber of Secrets
3. Colin McRae Rally
4. Hidden and Dangerous
5. Harry Potter and the Sorcerer’s Stone

Playstation 2
1. Medal of Honor: Frontline
2. Grand Theft Auto: Vice City
3. NHL 2003
4. Metal Gear Solid 2
5. Harry Potter and the Chamber of Secrets

Xbox
1. NHL 2003
2. Tom Clancy’s Splinter Cell
3. Medal of Honor
4. Morrowind
5. Colin McRae Rally 3

Diskuze