Casa De Carli

26. června 2017, 00:00 - Petr Holec
26. června 2017, 00:00

I pražští Italové chodí do Casy De Carli. Vědí proč Česko není úplně největší země a v gastronomii to platí zvlášť. Po všudypřítomné módě telecích líček zachvátila většinu našich restaurací móda kapra a jihočeského kuřete, které teď pro změnu střídá telecí brzlík a lanýže. Nic proti nim, samozřejmě.

V rukou kuchařů, u nichž není kreativita trestná, jde o delikatesy. Nadávat na ně je vrcholem dekadence. Jen vás prostě začnou časem nudit, když na vás vybafnou z každého menu.

Menu v Case De Carli vás určitě nudit nebude, protože je jiné.

Šéfkuchař a spolumajitel podniku, rodák z Varese Matteo De Carli, nejdřív coby kuchař obešel velký svět (New York, Ženevu, Benátky nebo Dublin), kde mimochodem potkal i svou životní a obchodní partnerku Lenku Hermanovou, a jeho vaření to nezapře. Menu podniku registrovaného světovým průvodcem Michelin je supermoderní Itálie opírající se o starou dobrou tradici, již ovšem obohacuje o současné špičkové trendy.

Ano, v Case De Carli najdete stopu tradičních italských předkrmů, těstovin, rizot a mas, jen v méně obvyklých spojeních, úpravách a aranžích. Mezi jídly například nechybí vepřový bůček kombinovaný s krevetami a cizrnovým pyré nebo rizoto s králíkem hebké jako samet. A také tu najdete bez diskuse jeden z nejlepších tuňákových tataráků v Česku: vláčné a tmavě růžové kousky ryby vonící syrovou čerstvostí ještě zvýrazní správně vyzrálé avokádo, mandarinková marmeláda a také křupavé sépiové sušenky. Mladý someliér k jídlu vybral sklenku vína Gavi di Gavi a vůbec se nespletl.

Gastronomickou úroveň restaurace ale poznáte už podle polévky, třeba delikátního krému z grilovaných paprik s piniovými oříšky a balzamikem; o co je jednodušší, o to lépe chutná. Ostatně v jednoduchosti bývá síla a právě nejjednodušší věci bývají nejtěžší – včetně vaření. To platí i pro rizoto s jemnými kousky králíka, které v Case De Carli servírují v malém kastrůlku. Se suchým, plným a minerálním Pinotem Grigio z Friuli určitě delikatesa.

Snad jen jediná výtka. Na Cornell University Hermanová studovala hospitality management, pro restauratérky jistě nejlepší obor. Restaurace primárně neprodávají jídlo, ale pohostinnost. A tady někdy v Case De Carli mírně skřípe. Nejen ve špičkové italské restauraci, ale i v nejlevnější tratorii vás obsluha nikdy nesmí nechat sedět u lahve Brunella di Montalcino bez nabídky chleba a kousku šunky nebo sýra. Právě to totiž dělá perfektní pohostinnost.

Casa De Carli ? Vězeňská 116/5, Praha 1 ? t: 224 816 688 ? www.casadecarli.cz ? šéfkuchař: Matteo De Carli


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
Proč není čistá voda skutečně čistá?
Banky loni poskytly hypotéky za více než 220 miliard. Hypotéky již nezdražují
Daně 2019: kdy podat a kdy zaplatit?
Jaké přílohy je třeba dodat k daňovému přiznání k dani z nemovitosti?
Zvýšení stravného a cestovních náhrad za pohonné hmoty v roce 2019
Auta
Škoda Scala je o 70 tisíc dražší než Rapid. Jak si ale…
Mercedes-Benz v ČR opět jedničkou
Videodojmy: Ford Mustang Bullitt
Galerie: Podívejte se, jak v průběhu času rostly ledvinky na BMW řady 7
Nejvíce a nejméně prodávané značky na evropském trhu v roce 2018: VW je suverénní
Technologie
PCI Express 5.0 je skoro hotový, první hardware už letos. V PC si počkáme do roku 2020
Argument proti politické korektnosti (video s CZ titulky)
Místo zpráv jen prázdné obdélníky. Google se připravuje na „cenzuru“ v EU (aktualizováno)
Cnews FM: Windows 7 za rok čeká posmrtný život [podcast]
Google bude čelit další pokutě. Evropská komise vynese verdikt nad reklamním monopolem
Hry pro příležitostné hráče