Byznys za 3,5 miliardy - Euro.cz

Přihlášení

Byznys za 3,5 miliardy

, Ondřej Hergesell,
Byznys za 3,5 miliardy
Zdroj: Euro.cz

IBM a PwC

PRAHA (oh) – Společnost IBM se minulý týden dohodla s firmou PricewaterhouseCoopers (PwC), že od ní odkoupí jednotku PwC Consulting zaměřenou na obchodní poradenství a technologické služby. Hodnota transakce představuje přibližně 3,5 miliardy dolarů.
Z prvních reakcí je od obou firem zřetelná velká spokojenost s obchodem. Šéf IBM Samuel Palmisano prohlásil, že hlavním hnacím motorem koupě PwC Consulting jsou klienti IBM, kteří hledají inovativní nápady pro zlepšení i zefektivnění podnikání, a partnery s technologiemi založenými na otevřených standardech. Ředitel PwC Samuel DiPiazza konstavoval: „Naplňuje to náš záměr plně oddělit divizi konzultingu od PwC. Technologická jednotka se tak odpoutá od regulačních omezení našeho odvětví a bude moci plně využít svůj potenciál.“
Konečná smlouva již byla podepsána a schválila ji správní rada IBM a představenstvo PwC. Na jejím základě zaplatí IBM odhadovanou nákupní cenu tři a půl miliardy dolarů v hotovosti a akciích. Nyní se jen čeká na schválení transakce regulačními orgány, vše by mělo být uzavřeno do konce září.

Diskuze