Bývalý starosta byl odsouzen, ale prodej Pivovaru Náchod platí

01. července 2013, 00:00 - (maš)
01. července 2013, 00:00

Pivovarnictví Čtyři roky trval spor o to, zda převod akcií Pivovaru Náchod platí, či nikoliv. Až minulé úterý Vrchní soud v Praze s definitivní platností zamítl žalobu Pivovaru Holba napadající tuto transakci. Pivovar totiž patřil samotnému městu Náchod, jehož tehdejší zastupitelstvo v roce 2009 rozhodlo o prodeji 100 procent společnosti liberecké skupině LIF za 150 milionů korun, zatímco Pivovar Holba podle veřejně dostupných informací nabídl 185 milionů korun.

Prodej vyvolával velké pochybnosti, protože nevyhrál ten, kdo nabídl nejvyšší cenu, jež měla být jediným kritériem výběru. Pikantní na celém případu je i to, že vrchní soud převod potvrdil, ale Okresní soud v Náchodě, shodou okolností také v minulém měsíci, potrestal šestiletým zákazem výkonu veřejné funkce bývalého náchodského starostu Oldřicha Čtvrtečku (ODS) za machinace při prodeji pivovaru.

Rozdíl mezi oběma verdikty je však v tom, že zatímco v případě Vrchního soudu v Praze již lze podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu, v případě okresního soudu je rozhodnutí nepravomocné, protože odsouzený bývalý starosta Oldřich Čtvrtečka (na snímku) se proti rozhodnutí okamžitě odvolal. O tom, zda i v případě prvního verdiktu podá druhá strana dovolání, se bude teprve rozhodovat. „Tuto možnost zvažujeme, ale nejdříve verdikt vrchního soudu důkladně prostudujeme a o dalším postupu se poradíme s právníky,“ řekl týdeníku Euro předseda představenstva a ředitel Pivovaru Holba Zdeněk Konečný.

Výstav pivovaru Primátor, jak se v současnosti Pivovar Náchod jmenuje, se pohybuje na úrovni 130 tisíc hektolitrů za rok, díky čemuž je největším pivovarem v Královéhradeckém kraji. Více než pětinu prodeje zajišťuje export, pivovar se rovněž profiluje jako výrobce speciálních piv. Do skupiny LIF, tedy současného vlastníka náchodského Primátora, patří také pivovary Svijany a Rohozec. „Patříme k nejdynamičtěji se rozvíjejícím regionálním pivovarnickým skupinám u nás,“ řekl týdeníku Euro člen představenstva Tomáš Kučera a jako příklad uvedl výsledky pivovaru Svijany. „Před čtrnácti lety při našem příchodu do Svijan měl tento pivovar výstav pouze 36 tisíc hektolitrů, v loňském roce to bylo již 593 tisíc hektolitrů uvařeného piva,“ poznamenává Kučera. Neúspěšný uchazeč o náchodský pivovar – Pivovar Holba – patří do skupiny středomoravských pivovarů Zubr, Holba a Litovel. Jejich roční výstav se blíží milionu hektolitrů piva.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít