Bydlení ve Vršovicích láká investory

13. listopadu 2017, 00:00 - Václav Herz
13. listopadu 2017, 00:00

Nově dokončený projekt Petrohradská je doslova ušit na míru mladé generaci a investorům

Jaké jsou tři nejdůležitější vlastnosti bydlení?

Co zájem o byt nejvíce ovlivňuje?

Lokalita, lokalita a lokalita. Zjednodušeně řečeno, pokud budeme pronajímat byt na okraji Prahy, který je autem i hromadnou dopravou velmi komplikovaně dostupný, nejenže se okruh potenciálních nájemníků velmi zúží, ale sníží se i částka, kterou je možné na nájemném vybrat. Zejména rychlá dostupnost metra hraje u investičních bytů v Praze prim.

V kurzu jsou proto zejména lokality v širším centru, které dlouhodobě platí za vyhledávanou rezidenční adresu. Rozvoj vtomto směru nyní zažívají třeba bývalé průmyslové oblasti Prahy, jako například Libeň či Vysočany. Ty navazují na investiční úspěch revitalizovaného Karlína, který má investiční boom již za sebou. Hlavně mladá generace se orientuje na místa, která nabídnou dostatek restaurací, klubů a kulturního vyžití. Dnes je proto zajímají například Holešovice, Žižkov nebo třeba Vršovice.

Novostavba v centru vhodná pro investici? Ano!

Kdo chce na nákupu nemovitosti vydělat, musí ji především výhodně nakoupit.

Pokud ale jde o byty v uvedených lokalitách, nabídka je poměrně omezená a byty z trhu rychle mizejí. Zajímavou příležitostí proto jsou větší developerské projekty, kterých se sice v těchto lokalitách staví velmi málo, ale když už se na trhu objeví, nabídnou výhodný poměr mezi kvalitou a cenou. I proto je o ně veliký zájem zejména ze strany investorů, kteří takový byt vždy velmi výhodně a rychle pronajmou.

Jedním z aktuálně dokončených projektů, který je doslova ušit na míru mladé generaci a investorům, je Petrohradská od Central Group. Od poloviny listopadu je zde možné vybírat ze široké nabídky dokončených a efektivně řešených jednopokojových a dvoupokojových bytů s balkony či předzahrádkami.

Pro ty, kteří se nechtějí zdlouhavě zabývat zařizováním bytu, jsou navíc k dispozici zvýhodněné balíčky interiérového vybavení na míru. Ten, kdo potřebuje rychle bydlet nebo byt co nejdříve pronajmout, tak nemusí ztrácet čas.

Atraktivní a zdravé prostředí

Celkový design bytového domu Petrohradská je mladistvý a moderní.

Dům citlivě navazuje na původní zástavbu činžáků, a umožňuje tak vychutnat si atmosféru starých Vršovic z pohodlí moderního a stylového domu. Jedinečnost tohoto místa jen podtrhuje zachovalé industriální okolí, které zde decentně připomíná průmyslovou minulost této pražské čtvrti.

Všechny byty jsou zde vybaveny řízeným větráním s rekuperací. To díky přísunu čerstvého vzduchu v bytech vytváří zdravější prostředí a zároveň šetří náklady za energie. V horkém létě zase rekuperace vzduch v bytě příjemně ochladí, a to až o šest stupňů Celsia.

Petrohradská je skvělým místem pro bydlení také díky vynikající dopravní dostupnosti. Bez problémů lze dojet za pár minut tramvají do centra a v podstatě za rohem je nádraží Vršovice, odkud jsou to na hlavní nádraží jen čtyři minuty.

Vršovice i samotná Petrohradská ulice nabízejí skvělou občanskou vybavenost.

Třešničkou na dortu je potom bezesporu nedaleká Krymské ulice, která je vyhlášenou kulturní a společenskou tepnou metropole. Více informací na www.central-group.cz

O autorovi| Václav Herz, herz@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Lucemburčané si odchodem do penze pohorší nejméně
Jak banka rozhodne, jestli vám dá, nebo nedá půjčku?
Jak a kde sehnat výpis z obchodního rejstříku snadno a rychle
3 tipy, jak si snížit daňovou povinnost ještě do konce roku
Kdy potřebujete výpis z katastru nemovitostí?
Auta
Srovnání tříválců: Ford Focus 1.0 EcoBoost vs Opel Astra 1.…
BMW představuje prototyp nového boxeru s oldschoolovým designem
V Německu na zemní plyn bez mýta
Sedm ojetých aut, která se vám rozbijí už cestou z bazaru
Největší riziko smrtelné nehody vám hrozí při cestování v Libérii. Nejmenší na Maledivách
Technologie
OnePlus 6T přichází v edici McLaren. Má více paměti, rychlejší nabíjení a vyšší cenu
Takhle zní Mars. NASA pořídila první záznam z rudé planety
Spojení Vodafonu a UPC není jisté. Evropská komise zahájila vyšetřování
Vyšel Firefox 64. Umožňuje hromadně pracovat s panely
Instagram teď můžete používat pro hlasové zprávy jako vysílačku
Hry pro příležitostné hráče