Bydlení ve Vršovicích láká investory

13. listopadu 2017, 00:00 - Václav Herz
13. listopadu 2017, 00:00

Nově dokončený projekt Petrohradská je doslova ušit na míru mladé generaci a investorům

Jaké jsou tři nejdůležitější vlastnosti bydlení?

Co zájem o byt nejvíce ovlivňuje?

Lokalita, lokalita a lokalita. Zjednodušeně řečeno, pokud budeme pronajímat byt na okraji Prahy, který je autem i hromadnou dopravou velmi komplikovaně dostupný, nejenže se okruh potenciálních nájemníků velmi zúží, ale sníží se i částka, kterou je možné na nájemném vybrat. Zejména rychlá dostupnost metra hraje u investičních bytů v Praze prim.

V kurzu jsou proto zejména lokality v širším centru, které dlouhodobě platí za vyhledávanou rezidenční adresu. Rozvoj vtomto směru nyní zažívají třeba bývalé průmyslové oblasti Prahy, jako například Libeň či Vysočany. Ty navazují na investiční úspěch revitalizovaného Karlína, který má investiční boom již za sebou. Hlavně mladá generace se orientuje na místa, která nabídnou dostatek restaurací, klubů a kulturního vyžití. Dnes je proto zajímají například Holešovice, Žižkov nebo třeba Vršovice.

Novostavba v centru vhodná pro investici? Ano!

Kdo chce na nákupu nemovitosti vydělat, musí ji především výhodně nakoupit.

Pokud ale jde o byty v uvedených lokalitách, nabídka je poměrně omezená a byty z trhu rychle mizejí. Zajímavou příležitostí proto jsou větší developerské projekty, kterých se sice v těchto lokalitách staví velmi málo, ale když už se na trhu objeví, nabídnou výhodný poměr mezi kvalitou a cenou. I proto je o ně veliký zájem zejména ze strany investorů, kteří takový byt vždy velmi výhodně a rychle pronajmou.

Jedním z aktuálně dokončených projektů, který je doslova ušit na míru mladé generaci a investorům, je Petrohradská od Central Group. Od poloviny listopadu je zde možné vybírat ze široké nabídky dokončených a efektivně řešených jednopokojových a dvoupokojových bytů s balkony či předzahrádkami.

Pro ty, kteří se nechtějí zdlouhavě zabývat zařizováním bytu, jsou navíc k dispozici zvýhodněné balíčky interiérového vybavení na míru. Ten, kdo potřebuje rychle bydlet nebo byt co nejdříve pronajmout, tak nemusí ztrácet čas.

Atraktivní a zdravé prostředí

Celkový design bytového domu Petrohradská je mladistvý a moderní.

Dům citlivě navazuje na původní zástavbu činžáků, a umožňuje tak vychutnat si atmosféru starých Vršovic z pohodlí moderního a stylového domu. Jedinečnost tohoto místa jen podtrhuje zachovalé industriální okolí, které zde decentně připomíná průmyslovou minulost této pražské čtvrti.

Všechny byty jsou zde vybaveny řízeným větráním s rekuperací. To díky přísunu čerstvého vzduchu v bytech vytváří zdravější prostředí a zároveň šetří náklady za energie. V horkém létě zase rekuperace vzduch v bytě příjemně ochladí, a to až o šest stupňů Celsia.

Petrohradská je skvělým místem pro bydlení také díky vynikající dopravní dostupnosti. Bez problémů lze dojet za pár minut tramvají do centra a v podstatě za rohem je nádraží Vršovice, odkud jsou to na hlavní nádraží jen čtyři minuty.

Vršovice i samotná Petrohradská ulice nabízejí skvělou občanskou vybavenost.

Třešničkou na dortu je potom bezesporu nedaleká Krymské ulice, která je vyhlášenou kulturní a společenskou tepnou metropole. Více informací na www.central-group.cz

O autorovi| Václav Herz, herz@mf.cz

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vše, co potřebujete na poslední chvíli vědět o daňovém přiznání na jednom místě
"Matka" Kooperativy v zisku 11,65 miliard Kč
Lidé si na bydlení půjčují čím dál víc
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Jak získat peníze ze životního pojištění?
Auta
Volkswagen Touareg 2018 má „chytrá“ světla a nechal si…
Elektrické BMW i4 dorazí za dva roky s dojezdem 550 až 700 km
Kvíz: Poznáte tato sportovní kupé?
Test deseti žárovek H7: Kterou vybrat, abyste za tmy viděli co nejlépe?
Sledujte odhalení Volkswagenu Touareg živě dnes od 10:00
Technologie
Hodně silný ARM desktop: Gigabyte uvádí 64jádrovou pracovní stanici s CPU ThunderX2
Elon Musk může postavit na hlavu to, jak žijeme
Cnews FM: Dva a půl roku s Windows 10. Jaké funkce se povedly a jaké ne? [podcast]
Seagate předvádí pevné disky Mach.2 s technologií Multi Actuator: rychlosti až 480 MB/s
Návod krok za krokem: Jak deaktivovat nebo smazat účet na Facebooku
Hry pro příležitostné hráče