Bydlení v centru - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Bydlení v centru

, Hana Boříková,
Bydlení v centru
Zdroj: Euro.cz

Sekyra Group

V blízkosti pražského centra vyroste bytový areál za 1,3 miliardy korun. Sekyra Group vybuduje v ulici Korunní na Vinohradech téměř 270 bytů, menší počet ateliérů a přízemních obchodních ploch. Soubor budov Rezidence Korunní s plochou zhruba 32 tisíc metrů čtverečních se skládá ze tří částí: Boulevard, Villa a Industrial. Pro každou z nich je charakteristická různá úroveň podlaží i vybavení vnitřních prostor.
Boulevard přiléhající ke Korunní představuje šestipatrový dům s balkony, východní a jižní část projektu s název Villa je vyhrazena nadstandardnímu bydlení. Výška budovy se bude postupně svažovat směrem k ulicím Říčanská a Hradešínská a v nejnižším třípatrovém bodě naváže na stávající zástavbu vil ze začátku minulého století. Západní část Rezidence Korunní – Industrial – sousedí s bytovým projektem společnosti AFI Korunní dvůr.
Byty mají být o velikosti od 1+kk do 5+1, přičemž většina jednotek v přízemí bude doplněna předzahrádkami. Projekt, který je založen na plastickém členění fasád, zvýrazněných nárožích a ustoupených podlažích, vytvořili architekti ze studia Casua. Součástí komplexu jsou podzemní parkovací stání, sklípky a bezpečnostní ostraha.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze