business lidé a podniky

07. září 2015, 00:00 -
07. září 2015, 00:00

1 LBM Wojciech Janiak • výkonný ředitel Vedení společnosti Luxury Brand Management (LBM), která se zabývá prodejem luxusních šperků, hodinek a módy, převzal od 1. září Wojciech Janiak (36). Pod jeho vedením se společnost zaměří na rozvoj a rozšíření portfolia značek, které zastřešuje skupina LBM. Zároveň bude pokračovat v dlouhodobém strategickém cíli, jímž je neustálé zvyšování péče o klienta a poskytování prvotřídního servisu ve všech buticích. V pozici CEO LBM Janiak nahradí Martinu Matouškovou, která v posledních dvou letech vedla konsolidaci společnosti a integraci jednotlivých značek do skupiny LBM.

Wojciech Janiak dříve působil ve společnosti Sephora, kde od roku 2013 pracoval jako general manager pro Českou republiku. V minulosti pracoval také jako ředitel pro retailové operace společnosti Humanic a v letech 2008 až 2010 jako provozní ředitel a člen představenstva společnosti Euro-Apteka.

Vystudoval strategický a provozní management na univerzitě v Lodži a následně získal titul MBA na French Institute of Management ve Varšavě. Mluví anglicky, česky a polsky.

2 KUEHNE + NAGEL CZECH REPUBLIC Vojtěch Ráb • vedoucí obchodu a marketingu Lenka Křivancová • manažerka marketingu Švýcarská logistická společnost Kuehne + Nagel oznámila jmenování Vojtěcha Rába do funkce vedoucího obchodu a marketingu pro Českou republiku. Vojtěch Ráb má dlouholeté obchodní zkušenosti z oblasti mezinárodní nákladní přepravy a logistických řešení včetně business developmentu. Ve firmě Kuehne + Nagel se zaměří na strategický rozvoj obchodu a další rozvíjení vztahů s obchodními partnery a zákazníky včetně jejich podpory během řízení celého dodavatelského řetězce.

Novou marketingovou manažerkou firmy Kuehne + Nagel pro Českou republiku byla jmenována Lenka Křivancová. Po studiu na Masarykově univerzitě sbírala patnáct let marketingové a PR zkušenosti u mezinárodních korporací v segmentech strojírenství, médií a investic. Křivancová bude ve firmě Kuehne + Nagel zodpovědná za B2B marketing a korporátní i produktovou komunikaci s důrazem na globální strategické projekty.

3 SBERBANK CZ Richard Paulík • ředitel divize Petr Vodenka • specialista na strukturované financování Vedení divize korporátního bankovnictví a strukturovaného financování ve Sberbank CZ převzal od července Richard Paulík (41).

Do divize spadají také bankovní služby pro finanční instituce, veřejný sektor a řízení úvěrových analýz. Do týmu Richarda Paulíka přichází specialista na strukturované financování Petr Vodenka (37).

Richard Paulík do Sberbank přináší dlouholeté zkušenosti z oboru korporátního a investičního bankovnictví, a to zejména z oblastí korporátních transakcí, investic soukromého kapitálu a dluhových kapitálových trhů.

Kariéru zahájil ve skupině ING v Bratislavě v týmu korporátního a investičního bankovnictví.

Během následujících patnácti let pracoval v řídících funkcích institucí, jako jsou Commerzbank, společnost Dexia a skupina PPF, kde působil do roku 2011 jako ředitel strukturovaného financování. Naposledy se ve společnosti BNP Paribas zaměřoval na velké korporace a zodpovídal za rozvoj prodejní strategie.

Paulík je absolventem Katz Graduate School of Business při University of Pittsburgh v USA a Ekonomické univerzity v Bratislavě, hovoří anglicky a německy. Mezi jeho záliby patří sport, cestování, potápění a horská turistika.

V srpnu se k týmu Richarda Paulíka připojil také Petr Vodenka, který povede oddělení zaměřené na strukturované financování. Jeho činnost se soustředí na oblasti financování akvizic, leveraged finance, syndikované úvěry a další strukturované produkty, včetně lokálních kapitálových trhů, a to napříč klientskými segmenty corporate a SME. Vodenka má v těchto oblastech 12 let relevantních zkušeností a do Sberbank přichází z Citibank.

4 CHANNEL CROSSINGS Robert Chalupecký • director of studies Robert Chalupecký (40) od léta vede tým metodiků a senior učitelů v jazykové škole Channel Crossings. Bude zodpovědný za kompletní metodiku výuky jazykové školy, kontrolu kvality lektorského týmu, nastavování procesů jazykové výuky u firemních klientů a za sledování a implementaci nových trendů v oblasti jazyků a vzdělávání (e-learning, blended learning, výuka přes tablety apod.).

Robert Chalupecký působí v jazykové sféře již od roku 1996. Vystudoval anglistiku a amerikanistiku na FF UK v Praze, ve volném čase se učí čínsky.

5 CBRE Sebastian Kovačič • industrial real estate consultant CBRE posiluje svoji pozici na industriálním trhu a expanduje na Moravu, kde otevírá svoji pobočku. Region Moravy bude mít na starost Sebastian Kovačič. Oblast jižní Moravy je specifi cká a lokální pokrytí a perfektní znalost tamního trhu jsou pro zákazníky klíčové. Sebastian Kovačič přichází do CBRE do pozice industrial real estate consultant s bohatými zkušenostmi šéfa regionálních poboček, například ve společnostech Skanska či Klimakom. Kromě vedení poboček či řízení externího obchodu měl na starost také marketingové a obchodní aktivity podniků a zodpovědnost za klíčové zákazníky.

Kovačič je absolventem Stavební fakulty Slovenské technické univerzity v oboru technické zařízení budov a zajímavé poznatky získal rovněž při studijním pobytu na Dánské technické univerzitě. Ve volném čase se věnuje speleologii a běhání.

6 INSPIRO SOLUTIONS Jaroslav Slavičínský • senior social media manager Jaroslav Slavičínský nastoupil do digitální agentury Inspiro Solutions. V agentuře, která se v rámci skupiny Kindred Group zaměřuje na propojení digitálu, sociálních médií a PR, se nově v pozici senior social media manager stará o značku Huawei a další agenturní klienty.

Slavičínský přichází z agentury Leo Burnett, kde řídil aktivity značky Samsung v sociálních médiích v ČR a na Slovensku. V minulosti spoluzaložil startup AskYou, se kterým se účastnil historicky prvního běhu byznys akcelerátoru StartupYard. V rámci svého působení na volné noze byl také zodpovědný za marketing mezinárodní konference WebExpo.

7 ROBERTNEMEC. COM Tereza Prostřední • konzultantka Zuzana Maňáková • projektová manažerka Většinu v digitální a marketingové agentuře RobertNemec.com tvoří ženy. Nejnovější posilou jsou konzultantka Tereza Prostřední a projektová manažerka Zuzana Maňáková.

Tereza Prostřední působila původně v britské digitální agentuře Upstream. Díky výborné znalosti angličtiny pracuje zhruba z poloviny pro britského klienta agentury a časem se bude orientovat i na americké klienty firmy RobertNemec.com. Kromě Mendelovy univerzity studovala na univerzitách ve Vídni a Madridu.

Zuzana Maňáková přišla z mezinárodní firmy Dixons Carphone, kde měla na starost tým pro direct sales pro Velkou Británii a Irsko. Její prací bylo kontrolovat, zlepšovat a zrychlovat stávající procesy v týmu. V agentuře RobertNemec.com bude řídit projekty pro klienty z oblasti FMCG, fashion a farmacie.

NAROZENINY

7. ZáŘÍ Jiří Antoš (43) člen představenstva odpovědný za retailové bankovnictví: Sberbank CZ Petr Dvořák (51) generální ředitel: Česká televize Petr Knap (44) vedoucí partner pro veřejný sektor: EY František Menclík (72) předseda představenstva: Korado 8. ZáŘÍ Zdeněk Voharčík (64) CEO: GrECo JLT Czech Republic 9. ZáŘÍ Jaromír Jágr (75) místopředseda představenstva: Eurogas, Energie – stavební a báňská Milan Křístek (46) člen dozorčí rady: České dráhy Radek Novotný (51) generální ředitel a jednatel: Whirlpool CR 10. ZáŘÍ Jiří Ferenc (47) předseda představenstva: Fermat Group Jozef Piga (59) předseda představenstva: Omnipol Jan Raab (36) jednatel: Capsa.cz 11. ZáŘÍ Stéphane Corbet (46) generální ředitel a předseda představenstva: Komerční pojišťovna Zdeněk Kaufmann (44) managing partner: Amrop; člen představenstva: Dr. Kaufmann & Partner Miloš Vránek (47) člen představenstva: Renocar 12. ZáŘÍ Petr Bodnár (61) jednatel: Body International Garments Kamil Čermák (45) výkonný ředitel a jednatel: BM Management Jan Mrázek (54) prezident: Adastra Group 13. ZáŘÍ Jonathan P. Hallett (45) výkonný ředitel a jednatel: Cushman & Wakefield ČR a SR Zdeněk Kovář (52) jednatel: Honeywell Aerospace Olomouc Kateřina Reiblová ředitelka HR a regionálního rozvoje a členka představenstva: Respect Roman Schiff er (51) generální ředitel a jednatel: OEZ

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít