business lidé a podniky

27. července 2015, 00:00 -
27. července 2015, 00:00

Roland Berger Strategy Consultants Philip Staehelin managing partner Philip Staehelin je novým managing partnerem pražské kanceláře společnosti Roland Berger. Jeho dosavadní profesní dráha je spojena s různými pozicemi ve světě poradenství, telekomunikací a financí. Čtyři roky zastával pozici generálního ředitele poskytovatele tankovacích karet a služeb monitoringu firemních vozidel ve střední a východní Evropě. Má bohaté zkušenosti v oblasti korporátní strategie a strategie růstu, jakož i v oblasti produktové a prodejní strategie a technologií, zejména v telekomunikacích, alternativních platebních systémech a telematice. Philip Staehelin stál u zrodu několika firem a byl prvním strategickým portfoliovým ředitelem (executive in residence) v nejstarším akcelerátoru pro startupy ve střední a východní Evropě. Více než 20 let působí v Praze a na českém trhu, ale rovněž vedl poradenské projekty po celém světě. Staehelin získal titul MBA na Insead (Francie) a titul BA v ekonomii na University of Colorado (USA). V uplynulých letech působil kromě funkcí v představenstvech řady firem též v rolích člena správní rady Transparency International či člena dozorčí rady kabelové společnosti Nej TV.

1 SWECO HYDROPROJEKT Milan Moravec • generální ředitel a předseda představenstva Vedení projektové a konzultační firmy Sweco Hydroprojekt se ujal Milan Moravec, který byl jmenován jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. Firma působící v oblasti vodního hospodářství zaměstnává 228 lidí. Jedním z hlavních cílů Milana Moravce v nové funkci je zlepšit spolupráci v rámci mateřské skupiny, aplikovat nové trendy v projekční a konzultační činnosti a udržet ekonomickou stabilitu podniku. Ve společnosti Sweco Hydroprojekt začínal Milan Moravec v roce 2003 v zahraničním oddělení, následně se stal ředitelem divize hydrotechniky, ekologie a odpadního hospodářství. Řídil projekty v oblasti protipovodňové ochrany například pro Zálezlice či Terezín. Dále vedl v oblasti hydrotechniky a hydroenergetiky projekty v Iráku, Pákistánu, Afghánistánu nebo Kyrgyzstánu.

2 ŠKODA TRANSPORATATION Jan Černý • finanční ředitel Novým finančním ředitelem skupiny Škoda Transportation se stal od července Jan Černý, který nahradil Marka Kýhose. Černý pracuje ve skupině od roku 2012 a nyní bude zodpovídat především za strategické řízení financí skupiny.

Jan Černý pochází z Liberce. Na Gettysburg College v Pensylvánii vystudoval bakalářský obor ekonomie. Magisterský titul v oboru finanční ekonomie získal na prestižní University of Oxford. V roce 2012 nastoupil do Škody Transportation jako finanční specialista. Po úzké spolupráci s top managementem na projektech optimalizace vnitřních procesů společnosti, skupinového reportingu a vyjednávání možných akvizic se v roce 2014 stal ekonomickým ředitelem skupiny.

3 ČESKÁ SPOŘITELNA Klára Gajdušková • ředitelka sociální banky Česká spořitelna startuje projekt sociální banky pro všechny, pro které jsou klasické bankovní služby a poradenství těžko dosažitelné nebo zcela nedostupné. Vítězem tendru na jejího šéfa se stala Klára Gajdušková, která se své role ujme v září 2015. Gajdušková mnoho let vedla projekty ze sociální oblasti a veškerou společensky odpovědnou činnost banky. Pod jejíma rukama vznikla v roce 2000 profesionálně fungující firemní komunikace, velké úsilí vložila také do řízení reputace banky, společenské odpovědnosti firmy a dvou velkých nadací – je předsedkyní správní rady Nadace České spořitelny a místopředsedkyní Nadace Depositum Bonum. Projekt sociální banky je pro ni další zajímavou výzvou. Klára Gajdušková před příchodem do České spořitelny pracovala v médiích, od roku 1993 byla redaktorkou České tiskové agentury, od roku 1995 působila v agentuře Thomson Reuters. Studovala angličtinu a politologii na Filozofické fakultě UK, andragogiku na Univerzitě Jana Amose Komenského a psychologii na La Salle University ve Filadelfi i. Nový manažer komunikace České spořitelny se v současné chvíli hledá.

4 EKOSPOL Martin Čermák • zástupce ředitele nákupu nemovitostí Adéla Marečková • asistentka generálního ředitele Ve společnosti Ekospol, která se zabývá bytovou výstavbou v České republice, došlo s účinností od 1. července 2015 ke dvěma personálním změnám. Zástupcem ředitele sektoru nákupu nemovitostí byl jmenován Martin Čermák a asistentkou generálního ředitele Adéla Marečková. Martin Čermák (29) vystudoval VŠE v Praze a magisterský obor sustainable urban management na univerzitě ve švédském Malmö. Do Ekospolu nastoupil v červnu 2014. Předtím pobýval ve Švédsku, kde se věnoval oblasti rozvoje městské infrastruktury, především rozvoji sociokulturních vztahů se zaměřením na cyklistiku. Ve volném čase se věnuje cestování, poznávání neobvyklých míst a cyklistice. Adéla Marečková (25) vystudovala Karlovu univerzitu v Praze. Do společnosti Ekospol nastoupila v dubnu 2015. Předtím působila jako asistentka marketingového oddělení ve farmaceutické firmě Pfi er. Pracovní zkušenosti získávala také jako koordinátorka zahraničních programů pro mladé ve Švýcarsku, Kanadě a USA. Mezi její záliby patří cestování, filmy, hudba a sport.

5 ANNONCE Vendula Tomšů • vedoucí obchodní sítě Vendula Tomšů se na začátku června vrátila do řad Annonce. Přišla po téměř roce a půl ve vydavatelství Mafra, kde pracovala jako inzertní poradkyně deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny. Tomšů působila v Annonci již v minulosti. Nejdříve nastoupila na místo operátorky a písařky, poté zastávala post zástupkyně vedoucí pobočky, odkud povýšila do řad obchodního týmu. Pro Annonci pracovala více než deset let. Díky svým předchozím pracovním zkušenostem získává Vendula Tomšů nyní v této společnosti, která provozuje web Annonce. cz a vydává celostátní inzertní noviny, post vedoucí obchodní sítě a bude mít na starost vedení obchodního týmu a rozvoj obchodní sítě.

6 AMI COMMuNICATIONS Šimon Slavík • account manager Šimon Slavík povýšil ze své stávající pozice account executive na account managera v týmu financí a služeb agentury AMI Communications. Jeho hlavním úkolem je pečovat o svěřené portfolio klientů. Kromě klientů z finančního sektoru bude pomáhat s komunikací i Vysoké škole obchodní, společnosti Asekol či Ceně Jindřicha Chalupeckého. Šimon Slavík se v oboru PR pohybuje pátým rokem. Svou dosavadní kariéru strávil v AMI Communications, kam nastoupil v roce 2011. Vyzkoušel si práci v nejrůznějších pozicích a zkušenosti získal díky spolupráci s klienty převážně z finančního a korporátního sektoru (KPMG, Havel, Holásek & Partners, Atradius a další). PR však zajišťoval i klientům z oblasti průmyslu, kultury či sportu. Šimon Slavík hovoří plynně anglicky a umí pasivně francouzsky. Je velkým milovníkem kultury ve všech jejích podobách, především se zajímá o film, literaturu, výtvarné umění a divadlo. Ve volném čase se aktivně věnuje fotografování, turistice či literární tvorbě.

7 PROLOgIS Martin Baláž • ředitel pro výstavbu a pronájem Martin Baláž byl povýšen na ředitele pro výstavbu a pronájem společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko. Bude dohlížet na nájemní aktivity a výstavbu v obou zemích, se zaměřením na Slovensko. I nadále bude podporovat investiční projekty společnosti a nájemní činnost v jejích stávajících distribučních parcích. Před nástupem do Prologisu v roce 2014 působil Martin Baláž jako associate partner ve společnosti Cushman & Wakefield, kde byl šéfem oddělení pro průmyslové a maloobchodní sklady na Slovensku a vedoucím oddělení průmyslových nemovitostí v České republice. Titul MBA v oboru stavebnictví a nemovitostí získal na College of Estate Management v Readingu ve Velké Británii.

NAROZENINY

27. ČERVENCE Boris Čuchran (49) operations, IT a firemní bankovnictví a člen představenstva: Expobank CZ Heidrun Irschik-Hadjieff generální ředitelka a jednatelka: Novartis Jiří Malúš (62) předseda představenstva: Etagra Group David Mansfeld (45) jednatel: JNJ Global Business Services Václav Špeta (63) ekonomický ředitel a člen představenstva: Prominecon CZ 28. ČERVENCE Vladimír Dohnal (75) předseda představenstva: Top Hotels Group Bernd Stützer (65) jednatel: Magna Exteriors & Interiors (Bohemia) Věra Výtvarová vedoucí partnerka auditorských služeb a jednatelka: PricewaterhouseCoopers 29. ČERVENCE Tomáš Halousek (43) finanční ředitel: Synlab Jiří Hlavatý (67) statutární ředitel a člen správní rady: Juta Philip Holemans (45) CFO a člen představenstva: GE Money Bank Vít Luštinec (40) finanční ředitel a jednatel: Teva Czech Industries David Plch (42) řídící partner: White & Case (Europe) Jindřich Trupl (48) partner: TPA Horwath 30. ČERVENCE Pavel Staněk (42) prezident: Česká asociace věřitelů 31. ČERVENCE Vladimír Dlouhý (62) prezident: Hospodářská komora ČR Zdeněk Jirásek (65) člen dozorčí rady: Česká spořitelna Jana Tonová finanční a správní ředitelka a členka představenstva: Albatros Media 1. SRPNA Miloš Čermák (47) jednatel: Next Big 2. SRPNA Miroslav Kubricht (41) business director CE NSP: Nike Nikolay Rozhok (37) CEO a jednatel: Mayzus Financial Services Pavel Vingrálek (59) generální ředitel a předseda správní rady: Gumárny Zubří

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít