business

04. ledna 2016, 00:00 -
04. ledna 2016, 00:00

Lasvit Michal Hošek výkonný ředitel Novým výkonným ředitelem nadnárodní společnosti Lasvit, výrobce unikátních děl ze skla, uměleckých světelných instalací a skleněných plastik, se od 1. ledna 2016 stává Michal Hošek.

Michal Hošek má v oblasti operativního řízení a optimalizace procesů téměř dvacetiletou zkušenost. Do Lasvitu přichází z postu globálního ředitele operational excellence v nadnárodní společnosti Thermo King, která je součástí korporace Ingersoll Rand. Působil rovněž v různých řídících rolích s globálním rozsahem v mezinárodních korporacích jako Delphi Automotive a Accenture Services.

Hošek vystudoval Technickou univerzitu v Liberci.

K jeho zálibám patří architektura, sport a přestavby motocyklů. Žije v Praze se svojí ženou a třemi dcerami.

1

ČSOB Václav Potůček • výkonný ředitel Novým výkonným ředitelem obchodní podpory retailu ČSOB se stává od 1. ledna 2016 Václav Potůček. Ve funkci nahradí Oldřicha Bartoně, který v rámci pověření řídil tento útvar a který se přesouvá do Transformační projektové kanceláře ČSOB.

Před nástupem do nové funkce Václav Potůček čtyři roky řídil oddělení nefinančních rizik skupiny ČSOB. Vystudoval Právnickou fakultu Universite Libre de Bruxelles v Belgii a MBA v Czech Management Institute. Absolvoval také manažerský program na Vlerick Business School. Před nástupem do ČSOB v roce 2008 vedl oddělení compliance v českém zastoupení Volksbank, dříve působil jako auditor evropských fondů ve Státním fondu životního prostředí.

2

RE/MAX Petr Pečenka • konzultant Petr Pečenka, dlouholetý manažer podniku Škoda Auto, nově posílí tým realitní sítě RE/MAX. V roli konzultanta se bude podílet na implementaci nové obchodní strategie a rozvoji franšízové sítě RE/MAX. Pečenka dříve působil jako vrcholný manažer Škody Auto, kde vedl veškeré obchodní aktivity na českém trhu a měl zásadní podíl na budování pobočkové sítě.

Petr Pečenka absolvoval Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Titul MBA získal na Institutu průmyslových a finančních manažerů a doktorát pak na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě vysokých postů v holdingu Škoda Auto zastával i funkci předsedy Svazu dovozců automobilů ČR. Hovoří německy, anglicky a rusky, je ženatý a má tři děti.

3

O2 Jiří Špůr • manažer IT centra Manažerem IT centra, které telekomunikační společnost O2 Czech Republic otevřela v listopadu v Pardubicích, se stal Jiří Špůr. Bude zodpovědný za chod vývojového centra, které se bude podílet na vývoji IT aplikací.

Jiří Špůr pro společnost O2 pracuje od roku 2009, kdy se ve funkci IT manažera orientoval na vedení týmu IT vývojářů, testerů a integračního týmu sítí v dceřiné společnosti Internet Home. Vystudoval Elektrotechnickou fakultu ČVUT se zaměřením na softwarové inženýrství. Mezi jeho zájmy patří cestování, fotografování, dobré jídlo a akční sporty.

4

WHITE & CASE Pavel Čížek • partner Petr Hudec • partner Ladislav Chundela • partner Mezinárodní advokátní kancelář White & Case oznámila sérii povýšení ve svých pobočkách po celém světě. V České republice budou pozici lokálních partnerů od 1. ledna 2016 nově zastávat advokáti Pavel Čížek, Petr Hudec a Ladislav Chundela. Pavel Čížek byl jmenován lokálním partnerem v rámci praxe energetiky, infrastruktury a projektového financování. Specializuje se zejména na stavebnictví a energetické právo a transakce v oblasti fúzí a akvizic.

Petr Hudec byl jmenován lokálním partnerem v rámci bankovní praxe a praxe kapitálových trhů White & Case. Zastupuje věřitele i dlužníky z řad obchodních společností v souvislosti s celou řadou finančních produktů a upisovatele i emitenty v rámci transakcí na kapitálových trzích.

Ladislav Chundela byl jmenován lokálním partnerem v rámci praxe zaměřené na fúze a akvizice. Specializuje se na korporátní právo, fúze a akvizice, problematiku v oblasti nemovitostí a stavebnictví, řešení soudních sporů a rozhodčích řízení a zahraniční investice.

5

PWC LEGAL Daniel Pikal • advokát Daniel Pikal rozšiřuje tým advokátů mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. V kanceláři doposud působil jako koncipient. Během této doby získal bohaté zkušenosti při práci na celé řadě domácích a mezinárodních transakcí a projektů, včetně jejich financování.

Specializuje se mimo jiné na bankovní a finanční sektor. V rámci kanceláře tak bude i nadále působit v oblasti M&A, korporátního a bankovního práva.

Daniel Pikal absolvoval v roce 2012 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 2010 studoval v rámci výměnného programu Erasmus na Manchester Law School ve Velké Británii. Mluví plynně anglicky a německy. V rámci kanceláře PwC Legal bude mít proto na starost rovněž i podporu německé jazykové sekce.

6

PROMOTERI. EU Jaromír Drdla • merchandising chief Eva Vandová • trainer Agentura Promoteri.eu během podzimu přivítala ve svých řadách dvě nové posily. Na post merchandising chief nastoupil Jaromír Drdla a pozici trainer zastává Eva Vandová.

Jaromír Drdla vede merchandisingové týmy na území České a Slovenské republiky. Je zodpovědný za celou agendu – od objednávky až po odevzdání výsledků. Do společnosti přišel z pražského domova dětí a mládeže Spirála. Dlouhá léta vedl volnočasové aktivity pro dva dětské domovy. Předtím působil jako strážník městské policie v Kyjově. Studoval cestovní ruch a pedagogiku. Ve volném čase řídí jako rozhodčí fotbalová a futsalová utkání a věnuje se i tréninku florbalu.

Nově vzniklý post trainer obsadila Eva Vandová, která má s touto pozicí několikaleté zkušenosti. V případě agentury Promoteri.eu má na starost školení všech zaměstnanců, kteří se pohybují na akcích klientů. Různým druhům školení se věnovala více než pět let na svém předchozím působišti v Kooperativě. Předtím pracovala jako účetní v daňové a účetní kanceláři NN a také v marketingovém týmu Makra. Volný čas věnuje rodině, zejména své roční dceři. Je členkou sboru dobrovolných hasičů, ráda vaří a pečuje o dva labradory.

7

AAA AUTO Peter Broster • finanční ředitel Novým finančním ředitelem skupiny autobazarů AAA Auto byl jmenován bývalý šéf financí GTS v ČR Peter Broster (50). Ve funkci nahradil Jiřího Trnku.

Broster dvacet let působil v různých pozicích v oblasti financí a konzultačních služeb v Praze i Londýně. Vystudoval Solent University v Southamptonu. Přestože jeho rodným jazykem je angličtina, plynule ovládá i češtinu. V minulosti působil ve společnosti PwC nebo jako finanční ředitel ve firmě Dell.

AAA Auto má čtyři desítky poboček v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku.

Vlastníkem společnosti je od loňského roku britsko-polský fond Abris, který získal majoritu od zakladatele Anthonyho Dennyho.

8

BIBLOO Peter Árva • manažer logistiky Peter Árva nastoupil do funkce manažera logistiky společnosti Bibloo, která se věnuje online prodeji módy. Starat se bude o kompletní logistiku společnosti včetně řízení zásob, skladování a sledování toku zboží.

Peter Árva působí v oblasti logistiky od roku 2006, kdy pracoval v pozici operátora logistiky. Od roku 2012 působil v logistické společnosti Gebrüder Weiss a od roku 2014 se ve společnosti Mall.cz staral o skladové hospodářství, zodpovídal za osm směn s více než 300 zaměstnanci a také se spolupodílel na plánování i organizaci projektu stěhování do nových skladových prostor.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít