BUSINESS

02. listopadu 2015, 00:00 -
02. listopadu 2015, 00:00

GE AVIATION CZECH Norman Baker prezident a výkonný ředitel V září letošního roku se novým prezidentem a výkonným ředitelem společnosti GE Aviation Czech stal Norman Baker. Bude zodpovědný za divizi turbovrtulových motorů v rámci GE Business and General Aviation. Norman Baker působí ve společnosti GE od roku 2010, kdy se stal ředitelem divize GE Aviation Systems, zabývající se globální správou dat dopravních produktů a služeb. O tři roky později se v rámci této divize stal prezidentem společnosti Taleris JV, v níž působil až do současnosti. Taleris JV jako společný podnik GE Aviation a Accenture poskytuje leteckým dopravcům služby zaměřené na předcházení provozním poruchám.

Před nástupem do GE pracoval Norman Baker ve společnosti Cessna Aircraft Company, kde během čtrnácti let zastával pozice od manažera produktové řady po vedoucí funkce v oblasti vývoje, prodeje, marketingu a služeb zákazníkům.

Norman Baker má bohaté zkušenosti s řízením projektů a znalosti segmentu business & general aviation (obchodní a všeobecné letectví), které získal i díky své praxi obchodního pilota a letového instruktora. Vystudoval strojírenství a letecké technologie na texaské univerzitě Le Tourneau a také manažerský program na Univerzitě Friends v americkém Kansasu.

1 WHITE & CASE Alena Naatz mezinárodní partnerka Mezinárodní partnerkou advokátní kanceláře White & Case se stala Alena Naatz, partnerka pražské kanceláře. Je první právničkou v historii pražské kanceláře, která se stala mezinárodní partnerkou společnosti. Alena Naatz je odbornicí na fúze a akvizice, investice v oblasti private equity a obchodní právo. Zabývá se rovněž regulací spojenou s akvizicemi. V oblasti fúzí a akvizic zastupuje klienty v rámci soukromých tendrů i výhradního prodeje. Zastupovala mimo jiné i Mid Europa Partners, Arx Equity Partners, Benson Oak, Bonatrans Group, BPD Partners, CGS, New World Resources nebo PPF Group.

2 JET INVESTMENT Jan Sklená projektový ředitel Jet Investment Management posiluje o projektového ředitele a chystá nové akvizice.

Úspěšně zavedený fond Jet I bude realizovat nové akvizice, a to především v B2B sektoru v ČR a okolních zemích. V této souvislosti posílil tým investiční společnosti Jet Investment Management o nového kolegu Jana Sklenáře (31), který ve firmě zastává pozici director/investment projects.

Jan Sklenář vystudoval Ekonomickosprávní fakultu Masarykovy univerzity, obor podnikové hospodářství. Studoval také v Anglii a ve Finsku. Před nástupem do Jet Investment Managementu pracoval sedm let v konzultační společnosti Roland Berger Strategy Consultants. Jako projektový manažer se zde zaměřoval zejména na obory strojírenství, doprava nebo automotive. Pracoval ale třeba i v retailu nebo turismu. V minulosti řídil především due diligence projekty, projekty zaměřené na restrukturalizace a na zlepšování efektivity podniků nebo vedl integrace společností po fúzi. V rámci Jet Investment Managementu bude spolupracovat s kolegy ze strojírenské větve a stane se novým projektovým ředitelem MSV Metal Studénka. Jan Sklenář je ženatý, ve volném čase ho baví turistika, volejbal nebo čtení knih.

3 PWC ČR Olga Cile ková ředitelka oddělení treasury rizik Ředitelkou oddělení treasury rizik pro korporátní klienty poradenské společnosti PwC Česká republika se stala Olga Cilečková. Věnovat se bude řízení finančních a komoditních rizik a účetnímu poradenství. Do PwC ČR se vrací po desetiletém působení v londýnské kanceláři PwC Velká Británie.

Olga Cilečková (38) nastoupila do pražské kanceláře PwC ČR v roce 2000. V roce 2005 přešla do londýnské kanceláře PwC, kde byla ředitelkou oddělení řízení finančních a komoditních rizik pro korporátní klienty. Má více než 13 let zkušeností s finančními produkty i řízením finančních a komoditních rizik jak na českém, tak britském finančním trhu. Ve volném čase se věnuje lezení po horách.

4 CEMEX Peter Dajko jednatel Hermann Dietrich viceprezident a jednatel Karel Kszegi jednatel Ve skupině Cemex došlo k částečné změně členů statutárních orgánů. Peter Dajko zůstává jednatelem společností Cemex Czech Republic, Ecorec Česko a Cemex Malešice a i nadále zastupuje společnost Cemex CR při výkonu funkce komplementáře ve dvou komanditních společnostech Cemex Sand a Cemex Cement.

Davida Groha a Vladimíra Hermana ve funkci jednatelů společnosti Cemex CR nahradili Karel Köszegi a Hermann Dietrich.

Peter Dajko (44) je generálním ředitelem skupiny Cemex od roku 2011. Do firmy nastoupil v roce 2007 na post ředitele strategického plánování a posléze pracoval ve funkci viceprezidenta pro materiály. Dříve působil v oblasti consultingu a private equity jako projektový manažer. V roce 2005 získal titul MBA na francouzské univerzitě ESCEM a na Rochester Institute of Technology.

Hermann Dietrich (43) je jako viceprezident strategického plánování v České republice a Německu zodpovědný za strategické směrování společnosti. V roce 1999 nastoupil do Readymixu a působil v různých pozicích v Německu a Velké Británii. V německém Cemexu zastával vedoucí pozice ve strategickém plánování. V lednu 2015 se stal novým členem vrcholného vedení firmy v Česku. Hermann Dietrich získal magisterský titul v obchodní administrativě na univerzitách ve Vídni a Bruselu.

Karel Köszegi (37) v Cemexu zodpovídá za plánování a forecasting, procurement, vyhodnocování a realizaci strategických investic v ČR a na Slovensku. Je absolventem Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomick v Praze, titul MBA získal v oboru marketing a finance na DePaul University of Chicago. V Cemexu působí od roku 2010.

Zkušenosti nasbíral ve Skupině ČEZ, kde jako expatriot působil v Bosně a Hercegovině, Rumunsku a Turecku. K jeho zálibám patří cestování, golf a notalie.

5 XEROX ČR A SR Zuzana Volková finanční ředitelka Český a slovenský Xerox má novou finanční ředitelku, kterou se stala Zuzana Volková.

Podřízena bude přímo generální ředitelce Veronice Brázdilové. V Xeroxu bude mít Zuzana Volková na starost strategická rozhodnutí a finanční operace v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Ve společnosti střídá Sherifa Samira, který měl finance českého a slovenského Xeroxu na starost poslední dva roky.

Zuzana Volková má 20 let zkušeností v nejrůznějších oblastech financí, ať už se jedná o účetnictví, audit, finanční plánování či vedení lidí. Do Xeroxu přichází z TNT, kde zastávala řadu pozic. Pracovala jako finanční manažerka pro východní Evropu a byla zodpovědná za finanční účetnictví, vnitřní kontroly a projekty, působila jako finanční ředitelka TNT v Singapuru. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a získala diplom ACCA z oblasti financí.

6 INSPIRO SOLUTIONS Adéla Chvalovská PR managerka Komunikační agentura Inspiro Solutions personálně posiluje svou divizi public relations. Do agentury, která se v rámci skupiny Kindred Group zaměřuje na propojení digitálu, sociálních médií a PR, přichází Adéla Chvalovská.

V novém působišti bude zastávat pozici PR managerky.

V PR agentuře Weber Shandwick pracovala Adéla Chvalovská jako account managerka zodpovědná především za klienty z oblasti FMCG, IT a módy. V minulosti působila také v české PR agentuře AMI Communications, kde se specializovala na celebrity PR. Na starost měla rovněž PR podporu pro společnosti Plzeňský Prazdroj, Nestlé, Intersnack a další klienty ze segmentu FMCG.

7 FACE UP Martin Kula ředitel Agenturu Face Up vede od letošního října Martin Kula, který přichází z Mark/BBDO.

V reklamní branži se pohybuje od začátku 90. let, za sebou má angažmá v nadnárodních a lokálních agenturách i na straně klienta, v minulosti působil například v agenturách Onyx Advertising či Lowe GGK.

Pod vedením Martina Kuly se chce Face Up vedle klasických služeb v oblasti ATL, BTL, PR a prodeje médií ještě více zaměřovat na digitál, online, content marketing a další progresivní formy komunikace.

Martin Kula se ve volném čase věnuje vycházkám do přírody, dobrým knihám a thajskému boxu.

NAROZENINY 2. LISTOPADU Ivan Oliva (58) ředitel: Nemocnice Na Homolce Robert Vávra (48) finanční ředitel a místopředseda představenstva: Mondi Coating Štětí 3. LISTOPADU Kamil Holenda (37) generální ředitel a předseda představenstva: SEEIF Ceramic Peter Palečka (56) vrchní ředitel, corporate secretariat a člen představenstva: Komerční banka Jiří Pöpperl (59) předseda představenstva: Sokolovská uhelná, právní nástupce Miloslav Šorejs (61) předseda představenstva: Granát, družstvo umělecké výroby, Turnov 4. LISTOPADU Jan Diviš (60) člen představenstva: EGE Holding Martin Gebauer (46) generální ředitel a místopředseda představenstva: České Radiokomunikace Gerhard Knop (45) ředitel a jednatel: Witte Nejdek Romana Pelcová partnerka: TPA Horwath 5. LISTOPADU Tomáš Bílek (53) předseda představenstva: Hochtief CZ Marie Svobodová jednatelka: Ardagh Metal Packaging CR Kamil Vacek (41) ředitel a jednatel: TCCM Karel Žďárský (51) jednatel: Farmet Group 6. LISTOPADU Vlastimil Argman (64) ředitel: Thun 1794 Radim Jasek (48) člen představenstva: Pietro Filipi holding Otakar Petráček (48) předseda představenstva: Mileta Marek Romancov (43) partner: Deloitte 7. LISTOPADU Romana Benešová partnerka a prokuristka: KPMG ČR 8. LISTOPADU Tomáš Pleskač (49) ředitel divize zahraničí a člen představenstva: ČEZ Ondřej Sychrovský (40) generální ředitel a člen představenstva: Fair Credit International

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít