business

26. října 2015, 00:00 -
26. října 2015, 00:00

EDULIOS Martin Skalický ředitel Skupina Cimex jmenovala Martina Skalického ředitelem svého nového nemovitostního fondu Edulios. Martin Skalický se trhu s komerčními nemovitostmi intenzivně věnuje již od jeho formování po roce 1989. Od roku 1993 působil v britské poradenské firmě Cushman & Wakefield (dříve Healey & Baker). Několik let byl činný v zahraničí. Pro společnost ING Real Estate Investment Asset Management řídil portfolio komerčních nemovitostí ve Varšavě a ve Štětíně. Od roku 2007 pracoval Martin Skalický pro Reico investiční společnost České spořitelny. Z pozice investičního ředitele se aktivně podílel na tvorbě portfolia nemovitostí, od roku 2012 zodpovídal za řízení celého fondu jako předseda představenstva a generální ředitel. Skalický je od roku 2006 členem Royal Institution of Charteres Surveyors a držitelem titulu MRICS. Vystudoval Fakultu stavební na ČVUT v Praze. Je ženatý a má dceru. Mezi jeho koníčky patří cestování a sport, ve volném čase se věnuje také včelaření. l DIMENSION DATA Petr Bulička • obchodní ředitel Obchodním ředitelem společnosti Dimension Data Czech Republic se 1. října stal Petr Bulička.

V Dimension Data se zaměří na vyhledávání nových obchodních příležitostí a budování vztahů s klíčovými klienty s důrazem na jejich potřeby v oblastech IT poradenství, IT služeb, řízení IT projektů, outsourcingu a cloudových služeb. Petr Bulička má více než 15 let zkušeností s vedením obchodních týmů v IT společnostech.

Působil jako obchodní ředitel ve firmách Geac (SI/ERP) či Indra. Pracoval také ve firmě Siebel Systems, ve které až do její akvizice společností Oracle prodával CRM řešení největším zákazníkům v rámci regionu CEE. Od roku 2008 měl na starost obchodní tým divize enterprise services ve společnosti Hewlett-Packard. Od roku 2013 se věnoval vlastnímu podnikání. Petr Bulička vystudoval informační technologie na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Svůj volný čas dělí mezi svoji rodinu a koníčky, ke kterým patří cestování, golf a praktická střelba (IPSC).

CHEP ČR A SR Jan Kočárek • generální ředitel Společnost Chep působící v oblasti pronájmu palet jmenovala Jana Kočárka novým generálním ředitelem pro Českou republiku a Slovensko. Jan Kočárek absolvoval v roce 1996 ČVUT v Praze v oboru technika životního prostředí. Po studiích nastoupil do společnosti 3M, kde zastával řadu pozic v oblasti obchodu a marketingu. Nejdéle zde působil ve funkci country business leadera a vedl obchodní aktivity 3M v České republice v oblasti zdravotnictví a spotřebního zboží. Kočárek je ženatý, má tři děti. Mezi jeho záliby patří veslování, cyklistika, četba a architektura dvacátého století. 3 AXA INVESTIČNÍ SPOLEČNOST Robert Mareš • chief investment officer Ladislav Možný • vedoucí úseku strategie Peter Wright • předseda auditního výboru Ve společnosti AXA dochází k posílení v personální oblasti a ke změně manažerské struktury. Robert Mareš se stává chief investment officerem v AXA v České republice a na Slovensku.

Do funkce vedoucího úseku strategie a firemního rozvoje pro ČR a SR nastupuje Ladislav Možný. S cílem posílit kontrolní procesy a udržitelnost jmenovala AXA v České a Slovenské republice Petera Wrighta externím a nezávislým předsedou auditního výboru. Nový chief investment officer Robert Mareš (41) je zkušeným odborníkem, který disponuje patnáctiletou praxí v oblasti financí a pojišťovnictví. Více než deset let působil v pojišťovně Allianz a v Allianz penzijní společnosti, v letech 2009 až 2012 byl členem představenstva Allianz penzijního fondu za oblast financí a investic. V minulosti byl také manažerem pro oblast financí a finančního řízení ve společnosti T-Mobile. Profesní kariéru zahájil ve firmě Deloitte. Robert Mareš je absolventem pražské VŠE, je ženatý a má dvě dcery. Ladislav Možný (48) ve společnosti AXA zastává pozici vedoucího strategického plánování.

Jeho dosavadní profesní kariéra je spojena především s mobilním operátorem T-Mobile, v jehož službách působil od roku 1999. V marketingovém oddělení společnosti byl postupně zodpovědný za cenovou politiku a strategii, za budování vztahů se zákazníky (CRM) a poté za celý marketingový mix pro firemní segment. Předtím pracoval pro holding Unipetrol. Vystudoval ČVUT a VŠE. Je ženatý, má dvě dcery a ve volném čase se věnuje rodině, sportu a přípravě disertační práce.

Peter Wright (51) má více než 25 let zkušeností v oblasti finančních služeb a pojišťovnictví.

Nejvýznamnější část svého pracovního života strávil ve společnosti Deloitte, kde do konce roku 2014 vedl sekci zaměřenou na pojištění pro Evropu, Střední východ a Afriku, v Praze byl v čele finančních služeb společnosti. Peter Wright vystudoval management na University of Aston v Birminghamu. V současné době žije s manželkou a dvěma potomky v Praze. 4 METLIFE Tereza Kůželová • communication executive Marketingový a komunikační tým pojišťovny MetLife posílila ve funkci communication executive Tereza Kůželová. Na starost bude mít interní a externí komunikaci společnosti včetně sociálních sítí, CSR projektů a pořádání akcí.

Tereza Kůželová přichází z PR agentury Best Communications, kde se téměř dva roky věnovala klientům z oblasti financí, služeb a zábavy. Předtím tři roky působila v AMI Communications.

Kůželová vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů VŠE v Praze, obor mezinárodní obchod s vedlejší specializací marketing. 5 KPMG Legal Martin Hrdlík • counsel Advokátní kancelář KPMG Legal povýšila Martina Hrdlíka (37) do pozice counsel. Hrdlík se i nadále bude zaměřovat hlavně na korporátní právo, transakce, regulatorní problematiku a pracovní právo. Martin Hrdlík je advokát s více než desetiletou praxí, v kanceláři KPMG Legal působí prakticky od jejího vzniku. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti soudního a rozhodčího řízení včetně mezinárodních arbitráží. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a pravidelně se věnuje přednáškové a publikační činnosti. Volný čas rád tráví se svou rodinou nebo sportem, zejména jízdou na koni. 6 SIEMENS ČR Matteo Scaravelli • ředitel korporátní komunikace Matteo Scaravelli převzal pozici ředitele korporátní komunikace ve společnosti Siemens Česká republika. Ve své nové funkci bude mimo jiné zodpovědný za komunikaci výročí 125 let Siemensu v ČR. Jens Wulf, který měl korporátní komunikaci ve firmě dosud na starost, a to navíc k vedení oddělení Siemens Business Development, bude i nadále vést oddělení Business Development.

Matteo Scaravelli (44) se přesunul do České republiky z arabského Abú Dhabí, kde byl zodpovědný za komunikaci Siemensu na Středním východě. Za 16 let působení v oblasti komunikace zastřešoval Scaravelli různé projekty, včetně globálních komunikačních aktivit.

Matteo Scaravelli studoval politické vědy a mezinárodní vztahy na různých univerzitách v USA, Německu, Francii a Itálii, kde promoval v roce 1996. Je držitelem titulu MBA z Technické univerzity v Mnichově. Je ženatý a má jedno dítě. Architektura, fotografování a historie patří mezi jeho hlavní zájmy, společně s láskou ke gastronomii. 7 NN Rostislav Trávníček • ředitel marketingu a komunikace Do funkce ředitele marketingu a komunikace NN pojišťovny a penzijní společnosti nastoupil počátkem října Rostislav Trávníček.

V nové pozici bude mít na starost marketing, výzkum trhu a také externí a interní komunikaci. Rostislav Trávníček má v oblasti marketingu a komunikace přes 20 let zkušeností. Profesní kariéru zahájil jako marketingový manažer v Investiční a poštovní bance, poté působil jako ředitel marketingu Banky Haná. Od roku 1998 až do letošního léta působil v řídících pozicích v Českomoravské stavební spořitelně.

Trávníček je absolventem Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně, dále studoval na Katolické univerzitě v belgickém Leuvenu. Mezi jeho zájmy patří cyklistika, cestování a turistika.

NAROZENINY

26. ŘÍJNA Jiří Hlavenka (51) jednatel: SkyPicker.com 27. ŘÍJNA Miroslav Lukšík (65) ředitel a předseda dozorčí rady: Pozemní stavitelství Zlín; místopředseda představenstva: Krajská hospodářská komora Zlínského kraje 28. ŘÍJNA David Kimr (41) ředitel a předseda představenstva: Unicorn Universe Pavel Knorr (45) managing partner a společník: XXL Entertainment Vlastimil Pavlíček (52) obchodní ředitel pro ČR a SR a prokurista: Air Products Michaela Žemličková ředitelka a místopředsedkyně správní rady: Nadace ČEZ 29. ŘÍJNA Eduard Česnek (45) jednatel: Galexum CZ Pavel Juříček (59) generální ředitel a předseda představenstva: Brano Group Martin Roman (46) předseda správní rady: PORG – gymnázium a základní škola; společník: Touzimsky Airlines, Touzimsky IT 30. ŘÍJNA Ivo Dubš (70) předseda představenstva: Demonta Trade SE 31. ŘÍJNA Ivan Bauer (62) generální ředitel a předseda představenstva: PP 53 Josef Běláč (50) výkonný ředitel: Alvel Pavel Kolář (53) člen představenstva: Sellier & Bellot Karel Komárek (66) jednatel: Smart Brain Michal Truxa (38) provozní a IT ředitel, místopředseda představenstva: Respect 1. LISTOPADU Jan Bachura (42) ředitel divize finance & services a prokurista: OMV ČR Jan Horký (60) člen dozorčí rady: Mivep Jiří Imrýšek (46) předseda rady jednatelů: Stock PlzeňBožkov Miroslav Vobora (68) místopředseda představenstva: Korado Pavel Ziecina (35) generální ředitel a prokurista: Wikov Sázavan

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít