business

21. září 2015, 00:00 -
21. září 2015, 00:00

NESTLÉ Simone Jansenová ředitelka divize Nespresso Ředitelkou divize Nespresso pro Českou republiku společnosti Nestlé se 1. září stala Simone Jansenová. Bude zodpovědná za rozvoj značky Nespresso na tuzemském trhu, který je zároveň jedním z nejrychleji rostoucích. Simone Jansenová má bohaté zkušenosti z oblasti marketingu v nadnárodních společnostech. Do České republiky přichází po dvanácti letech v Nestlé Německo, kde nejprve šest let jako ředitelka marketingu rozvíjela značku Nespresso a následně převzala pozici komerční ředitelky pro trh B2C segmentu Nespresso, kde vybudovala celý online prodejní kanál.

1 OČNÍ KLINIKA NEOVIZE árka Skorkovská primářka Do funkce primářky brněnské oční kliniky NeoVize nastoupila 1. září Šárka Skorkovská. Skorkovská patří k očním mikro chirurgům se specializací na operace šedého zákalu, léčbu sítnice či na chirurgické odstraňování dioptrických vad. V širokém spektru jejího zájmu v oblasti oftalmologie je i diagnostika neuro oftalmologických onemocnění, glaukomu a elektro fyziologické metody. Oční chirurgii se věnuje 25 let a provedla více než deset tisíc očních operací.

Šárka Skorkovská vystudovala Fakultu všeobecného lékařství Univerzity J. E. Purkyně v Brně. Působila na brněnské oční klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny jako sekundární lékař a později jako odborný asistent oční kliniky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1992 vedla elektro fyziologickou laboratoř oční kliniky FN u sv. Anny v Brně. V roce 2009 získala titul docentky oftalmologie. V letech 2009 až 2015 působila jako primářka Evropské oční kliniky v Brně.

2 OTTIMA Barbora Krieglerová ředitelka Vzdělávací a konzultační společnost Ottima, která nově patří pod finanční skupinu ABP, oznámila jmenování Barbory Krieglerové do pozice ředitelky. Krieglerová působí v Ottimě od roku 2010, nyní přebírá její celkové vedení. Personalistice a konzultačním projektům v oblasti HR se věnuje více než 13 let.

Barbora Krieglerová dříve působila v pozici HR specialist a marketing specialit ve firmě Expertis Praha. Předtím čtyři roky pracovala ve společnosti Zentiva, kde zastávala funkci training & development manager. Svou profesní kariéru zahájila v Danone jako sales representative a trade marketing manager.

Její hlavní profesní specializací je vzdělávání a rozvoj, výběr zaměstnanců, identifikace talentů a vedení personálních projektů. Ve společnosti Ottima se podílela jak na rozvoji jednotlivých vzdělávacích programů, tak na vytváření její obchodní strategie.

Krieglerová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor národní hospodářství. Mezi její koníčky patří zpěv, hudba, osobnostní rozvoj a rodina.

3 EKOSPOL Martin Noska specialista internetového marketingu Specialistou internetového marketingu stavební společnosti Ekospol se stal Martin Noska (36).

Vystudoval aplikovanou informatiku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Před nástupem do Ekospolu působil jako šéfredaktor a projektový manažer webu Computerworld.cz ve vydavatelství IDG. Dále pracoval jako online specialista v mediálních agenturách či jako vedoucí IT a marketingu ve společnosti Aaron Shop zabývající se obchodem s digitální technikou. Martin Noska přednášel o sociálních médiích a technologických trendech na VŠE v Praze, Univerzitě Karlově a na dalších vysokých školách v ČR. Mezi jeho koníčky patří starověká a středověká architektura, historické počítačové komponenty, cestování a chov ušlechtilých morčat.

4 CZECHTRADE Ji í Rejl vedoucí kanceláře v Rize Petr Jur ík vedoucí kanceláře v Almaty Tomá Rousek vedoucí kanceláře v Bombaji Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Rize, Almaty a v Bombaji mají nové vedou­ cí. Vedoucím kanceláře v Rize pro oblast Pobaltí se stal Jiří Rejl, pobočku v Almaty nově řídí Petr Jurčík a zastoupení v Bombaji Tomáš Rousek.

Jiří Rejl (61) se v oblasti zahraničního obchodu pohybuje již od roku 1976. Jeho specializací byl export zemědělských strojů do východní a jižní Evropy. V 90. letech zastupoval společnost Motokov v Albánii. V agentuře CzechTrade působí od roku 2008. Nejprve se zabýval podporou exportu českého leteckého, železničního a elektrotechnického průmyslu a v srpnu 2015 se stal vedoucím pobočky v Rize. Vystudoval zahraniční obchod na VŠE. Hovoří plynně rusky a anglicky. Zajímá se o historii, literaturu, aktivně hraje golf a se svojí rodinou se věnuje chalupaření.

Petr Jurčík (28) začínal jako konzultant a zástupce českých a slovenských firem na Ukrajině. Do agentury CzechTrade nastoupil jako konzultant v oddělení elektra, ICT a dopravních a manipulačních zařízení v listopadu 2014. Od srpna 2015 vede kancelář v Almaty.

Jurčík je absolventem Dopravní fakulty Univerzity Pardubice, mluví plynně rusky a anglicky a domluví se také německy, ukrajinsky a rumunsky. Mezi jeho koníčky patří dopravní technika a cestování do turisticky méně známých destinací.

Tomáš Rousek (48) zasvětil kariéru mezinárodnímu obchodu. Působil převážně v oblasti energetiky, nakládání s odpady a stavebnictví. V letech 2008 až 2011 byl ředitelem dceřiné společnosti výrobce elektrotechnických materiálů Kopos Kolín v Etiopii. V agentuře CzechTrade působil jako manažer projektu koordinace českých firem v projektech financovaných Světovou bankou mezi lety 2006 a 2008. Od léta letošního roku vede kancelář agentury v indické Bombaji. Rousek vystudoval Právnickou fakultu UK. Kromě angličtiny se domluví také amharsky. Ve volných chvílích se věnuje sportu, psaní a studiu hindštiny.

5 XEROX ČR Otto Menzel indirect sales director Tým českého a slovenského Xeroxu posílí Otto Menzel v pozici indirect sales director. Bude zodpovědný za řízení oddělení nepřímého prodeje (distributorské a subdistributorské sítě) a divize papíru a povede několik strategických projektů.

Menzel má bohaté profesní zkušenosti v oblasti ICT. Posledních 15 let strávil ve společnostech Dell Computer, Telefónica O2 a HTC/TCCM. V Dell Computeru a Telefónice O2 měl na starost segment velkých, středních firem a strategických zákazníků. Do Xeroxu přichází přímo z HTC/TCCM, kde strávil čtyři roky v pozici regionálního ředitele pro střední a východní Evropu, spravoval 21 trhů, vedl 11 lokálních country manažerů, divizi centrálního marketingu a logistiky. Pod jeho zodpovědnost spadal strategický management, operativní řízení, správa obchodních kanálů, koordinace marketingu, prodeje, logistiky a distribuce prémiových značek.

6 DONATH BUSINESS & MEDIA Milan Řepka senior public afairs consultant Komunikační agentura Donath Business & Media (DBM) posiluje svůj tým v oblasti public afiairs. Do pozice senior public afiairs consultant nastoupil Milan Řepka (48), který má dlouholeté zkušenosti s řízením komunikace a strategickým poradenstvím v soukromém sektoru i státní správě. V DBM se bude specializovat na vztahy s vládními a veřejnými institucemi.

Profesní kariéru zahájil Řepka na začátku 90. let jako novinář nejprve v pozici parlamentního zpravodaje v Českém rozhlase a posléze jako moderátor politického diskusního pořadu Debata v České televizi. Více než deset let pracoval ve státní sféře. Nejprve na Ministerstvu obrany ČR jako tajemník ministra, mluvčí a ředitel odboru vztahů s veřejností. V letech 2003 až 2005 působil jako diplomat stálé delegace ČR při NATO v Bruselu a od roku 2009 pak na Ministerstvu zahraničních věcí ČR v pozici ředitele odboru vnějších vztahů a tiskového mluvčího. V soukromém sektoru zastával funkce ředitele komunikace a PR ve společnostech Brněnské veletrhy a výstavy, německé stavební firmě Hochtief nebo v Sazka Areně.

V posledních pěti letech Milan Řepka působil jako tiskový mluvčí a PR manažer přepravce zemního plynu Net4Gas.

7 TEPLÁRNA ŠTERNBERK Pavel Svore předseda představenstva Pavel Svoreň se stal klíčovou osobou pro energetiku v investiční skupině DRFG. V pozici předsedy představenstva společnosti Teplárna Šternberk střídá Leoše Vídenského, který opouští i samotnou skupinu DRFG. Pavel Svoreň se nově stává partnerem podniku DRFG Energy, který zastřešuje energetiku ve skupině a zaměřuje se na investice do decentralizované kombinované výroby elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů.

Pavel Svoreň studoval na University of Tallinn a na Masarykově univerzitě, na níž získal magisterský titul v oboru mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost. Před příchodem do skupiny DRFG se zabýval energetikou na ambasádě České republiky v Tallinnu, na ministerstvu průmyslu a obchodu a v SPP.

NAROZENINY 21. ZÁŘÍ Milan Dostalík (43) generální ředitel a místopředseda představenstva: Ton Aleš Nedvídek (54) finanční ředitel: Baumit Robert Pokorný (42) vedoucí pobočky Česká republika: Oberbank 22. ZÁŘÍ Michal Geist (41) finanční ředitel: LOM Praha Štefan Szabó (52) senior vice­president, business unit leader CS&EE a jednatel: CGI IT Czech Republic 23. ZÁŘÍ Martin Brix (41) jednatel: LeasePlan ČR Anna Molnárová členka představenstva: NH – TRANS, SE Jiří Sláma (55) generální ředitel a jednatel: TOS Olomouc Alois Vyleta (47) ředitel a jednatel: CA Immo Real Estate Management CR Karel Zoubek (68) místopředseda představenstva: Česká mincovna Group 24. ZÁŘÍ Jakub Celerýn (31) partner: Mališ Nevrkla Legal, advokátní kancelář Jaromír Hnilica (50) jednatel: Čerozfrucht Miroslav Tyburec (49) generální ředitel a jednatel: Oki Systems ( Czech and Slovak ) Václav Zahradníček (48) jednatel: Bilfinger Industrial Services Czech 25. ZÁŘÍ Jiří Boček (58) ředitel: Budějovický Budvar 26. ZÁŘÍ David Beran (48) zakladatel a majitel: Profireal Group Ladislav Krumpolec (54) ředitel divize Weber a člen představenstva: Saint­Gobain Construction Products CZ Jiří Palma (49) ředitel a jednatel: Constellium Extrusions Děčín Marco Pannunzio (52) generální ředitel a jednatel: Total ČR Jan Rulec (60) výrobní ředitel: Tatra Trucks 27. ZÁŘÍ Jan Ečer (55) předseda představenstva: Ditherm Michal Kubík (34) výkonný ředitel: Tiscali Media

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít