Business

14. září 2015, 00:00 -
14. září 2015, 00:00

MOL ČR Kristína Félová generální ředitelka Aktivity mezinárodní ropné a plynárenské skupiny MOL v České republice řídí od 1. září Kristína Félová. Funkci generální ředitelky společností Slovnaft Česká republika, MOL Retail Česká republika, MOL čerpací stanice a Pap Oil převzala od Attily Dsupina, který zůstává součástí managementu skupiny MOL. Félová bude zároveň jednatelkou společností MOL v České republice.

Kristína Félová vystudovala Ekonomickou univerzitu v Bratislavě se zaměřením na zahraniční obchod a následně MBA v anglickém Birminghamu. Pracovní kariéru odstartovala ve slovenských médiích. Ve skupině MOL působí od roku 2003, kdy začala v pozici mluvčí Slovnaftu Bratislava, později jako ředitelka korporátní komunikace měla na starost veškerou externí a interní komunikaci společnosti. V roce 2009 přešla do divize downstream, nejdřív jako generální ředitelka MOL Slovensko a později jako produktová ředitelka Slovnaftu. Ve skupině MOL vedla od roku 2011 divizi palivových karet a byla zodpovědná za kartový byznys v deseti zemích. V červenci 2014 nastoupila do pozice projektové manažerky oddělení strategických downstreamových akvizic MOL v České republice, na Slovensku a v Rumunsku a vedla integraci Lukoilu a ENI do skupiny MOL.

Kristína Félová ráda cestuje a svůj čas věnuje cizím jazykům. Kromě slovenštiny a maďarštiny hovoří anglicky, španělsky a učí se italsky.

1

ČNB Jana Báčová * ředitelka sekce kancelář Novou ředitelkou sekce kancelář České národní banky se od 1. října 2015 stane Jana Báčová, která nyní vede sekci peněžní a platebního styku ČNB. Stávající ředitel sekce kancelář Marek Petruš se rozhodl po více než šestiletém působení v ČNB odejít do soukromého sektoru. Vedením sekce peněžní a platebního styku ČNB byl pověřen Josef Ducháček, nynější náměstek ředitelky sekce. Jana Báčová bude v roli ředitelky sekce kancelář ČNB koordinovat sekretariát a protokol bankovní rady, celkovou vnější a vnitřní komunikaci centrální banky, legislativní a právní služby a vztahy vůči Evropské unii a mezinárodním organizacím.

Jana Báčová (53) je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, obor finance a úvěr. Po ukončení studia pracovala v soukromém sektoru. Do ČNB přišla v roce 1992. Nejdříve působila v oblasti bankovního dohledu. Od roku 2002 pak byla ředitelkou samostatného odboru interního auditu a od srpna 2012 je ředitelkou sekce peněžní a platebního styku. Báčová hovoří anglicky, rusky a částečně francouzsky.

2

UNICREDIT BANK Lenka Rozumková * manažerka corporate finance advisory Petr Pažout * manažer dotačního poradenství Lenka Rozumková (38) se stala novou manažerkou týmu corporate finance advisory UniCredit Bank. Ve funkci nahradila Patrika Broma, který se rozhodl pokračovat v kariéře mimo skupinu UniCredit. Profesní dráhu zahájila Lenka Rozumková ve skupině UniCredit v roce 1999 v útvaru, který nově řídí. Má bohaté zkušenosti v oblasti fúzí a akvizic (M&A), koordinovala řadu lokálních i mezinárodních transakcí. Mezi její záliby patří tenis, lyžování a kultura. Hovoří plynně anglicky.

Petr Pažout (34) je v UniCredit Bank novým manažerem týmu dotačního poradenství. Od roku 2011 zastával v tomto oddělení pozici konzultanta pro fondy Evropské unie. V nové funkci nahradil Jitku Rakušanovou, která odešla na mateřskou dovolenou.

Před nástupem do UniCredit Bank Petr Pažout působil několik let jako konzultant a projektový manažer specializovaný na strukturální fondy EU v několika tuzemských poradenských firmách, pracoval například v pozici obchodního ředitele společnosti Optimus Consult & Invest. Vystudoval obor politologie a evropská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci, studoval i na Swedish School of Social Science ve finských Helsinkách. Mluví plynně anglicky. Ve volném čase se věnuje převážně zimním sportům.

3

MLADÁ FRONTA Kristína Kupcová * obchodní ředitelka divize Medical Services Obchodní ředitelkou divize Medical Services vydavatelství Mladá fronta se od 1. září stala Kristína Kupcová. Na nově vzniklém postu povede veškeré obchodní aktivity divize. Úkolem Kristíny Kupcové bude zajistit ekonomický růst rozvíjením nové obchodní strategie, rozšíření nabídky služeb, realizace nových aktivit a plnění nových obchodních cílů. Významnou příležitostí bude využití kombinace tří hlavních produktů divize Medical Services, a to portfolia odborných časopisů, odborných knih pro lékaře a odborných akcí a eventů. Kombinace těchto aktivit je významnou konkurenční výhodou vydavatelství Mladá fronta.

4

INTERSNACK Milan Koníček * komerční ředitel Výrobce slaných snacků a pochutin v České republice, společnost Intersnack, představila Milana Koníčka jako nového komerčního ředitele pro Českou a Slovenskou republiku. Do týmu Intersnack přešel z pozice marketingového ředitele společnosti D. E Master Blenders 1753, kde měl na starost český i slovenský trh.

Milan Koníček disponuje bohatými zkušenostmi z oblasti obchodu a marketingu, které získal na vedoucích postech nadnárodních FMCG společností v České republice i v zahraničí.

Před příchodem do společnosti Mondelez International v roce 2008 pracoval dva roky v Premier Foods v Londýně, kde byl odpovědný za značky Cadbury a Mr. Kipling.

5

PASSERINVEST GROUP Štěpán Smrčka * ředitel obchodního oddělení Štěpán Smrčka se stal novým ředitelem obchodního oddělení developerské a investiční společnosti Passerinvest Group. Na starost bude mít plánování a kontrolu obchodních aktivit, řízení a rozvoj obchodního týmu a péči o klienty a partnery.

Štěpán Smrčka (34) je absolventem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

V roce 2012 nastoupil do Passerinvest Group do funkce akvizičního specialisty. Později se stal sales manažerem kancelářských objektů v BB Centru, multifunkčním areálu v Praze 4. Podílel se například na pronájmu kancelářských prostor v budově Delta, jejímiž aktuálními nájemci jsou společnosti Hewlett-Packard a Microsoft. Smrčka hovoří anglicky a francouzsky. Mezi jeho zájmy patří volejbal, lyžování a lední hokej.

6

SCHNEIDER ELECTRIC Jiří Petko * ředitel servisních služeb Společnost Schneider Electric posiluje své vedení. Do funkce ředitele servisních služeb CZ & SK nastoupil od 1. září Jiří Petko. Jeho cílem je upevnit pozici společnosti v nových perspektivních oblastech.

Jiří Petko přichází do společnosti Schneider Electric z firmy Altron, kde působil jako customer services director (od roku 2014), global projects manager (2013 až 2014) a after sales services manager Czech and Slovakia (2005 až 2013). Petko vystudoval ČVUT v Praze, Elektrotechnickou fakultu. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a cestování.

7

HB REAVIS Andrea Foretníková * leasing managerka Developerská skupina HB Reavis oznamuje novou personální posilu. Andrea Foretníková se stane součástí leasingového týmu HB Reavis v České republice, kde bude jako lea sing managerka zodpovědná za pronájem komerčních prostor a budování obchodních vztahů s potenciálními i stávajícími klienty.

Foretníková působí v oboru více než 12 let.

V letech 2003 až 2008 zastávala pozici vedoucí oddělení prodeje a marketingu ve společnosti Ablon a před nástupem do HB Reavis pracovala osm let jako leasingová manažerka pro český a slovenský trh ve firmě Ballymore Properties, kde byla zodpovědná mimo jiné za projekt Eurovea Central v Bratislavě.

Je absolventkou Soukromé vyšší odborné školy ekonomické a dopravní v Ostravě. Hovoří plynně anglicky a slovensky. Mezi její záliby patří čas strávený s rodinou, cestování a zahrada.

O autorovi| PŘIPRAVILA * redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít