business

16. května 2016, 00:00 -
16. května 2016, 00:00

RUDOLF JELÍNEK Vladimír Darebník výkonný ředitel Do pozice výkonného ředitele a prokuristy společnosti Rudolf Jelínek, tradičního českého výrobce ovocných destilátů, nastoupil k 1. květnu 2016 Vladimír Darebník. Bude zodpovědný za celkový chod firmy, její řízení a rozvoj v České republice. Dosavadní generální ředitel a předseda představenstva Pavel Dvořáček se nyní zaměří na řízení celé skupiny Rudolf Jelinek Group SE.

Vladimír Darebník do společnosti přichází z pozice provozního ředitele a člena představenstva společnosti Jan Becher OE Karlovarská Becherovka, kde působil od roku 2007. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, Fakultu potravinářské a biochemické technologie. Po studiu působil ve vrcholném managementu několika společností v potravinářském průmyslu v České republice a také v Rusku. Je rovněž viceprezidentem Unie výrobců a dovozců lihovin.

Zásadním důvodem je pro mě především to, že se vracím takřka do svého rodného kraje, kam mě to jednoduše táhne. V posledních několika letech jsem rekonstruoval dům po rodičích a nyní cítím, že nastal čas na definitivní změnu a návrat ke kořenům,“ uvedl Darebník, který podle svých slov vizovickou likérku dobře zná.

1

CMS Tomáš Pavelka * právník Monika Mareková * právnička Pavel Dřímal * právník Pavel Kocián * právník Pražská advokátní kancelář CMS rozšířila svůj tým o dva nové právníky, Tomáše Pavelku a Moniku Marekovou. Oba nastoupili do týmu Commercial, Regulatory and Disputes, který se zaměřuje na oblast obchodního práva, požadavků regulačních orgánů a vedení sporů.

Tomáš Pavelka (29) absolvoval studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 2013 získal titul LL. M. v oblasti evropského práva na Univerzitě v Cambridge. Do kanceláře nastupuje jako advokátní koncipient. Dva roky pracoval pro českou kancelář se sídlem v Praze a jeho primárním zaměřením u advokátní kanceláře CMS bude poradenství klientům v oblasti evropského práva.

Monika Mareková (28) absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a v roce 2014 získala titul magister juris na Oxfordské univerzitě. Dva roky pracovala pro velkou mezinárodní právní kancelář působící v Praze a také na Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. V kanceláři CMS se bude jako advokátní koncipientka zaměřovat především na poradenství klientům v otázkách insolvenčního práva, soudních sporů, evropského práva, kriminality bílých límečků a lidských práv.

Firma dále posílila svůj tým o Pavla Dřímala a Pavla Kociána.

Pavel Dřímal (28), který působil u kanceláře CMS jako advokátní koncipient, úspěšně složil advokátní zkoušku. Nyní je právníkem v týmu pro oblast korporátního práva a specializuje se zejména na oblast energetiky, výroby a těžkého průmyslu. I nadále bude poskytovat klientům poradenství v transakčních otázkách a otázkách požadavků regulačních orgánů, zahrnujících také řešení běžných obchodních záležitostí v České republice. Pavel Kocián (26) v březnu 2016 úspěšně dokončil studia na Univerzitě Karlově. Pro kancelář CMS pracuje již po dva roky a nyní nastoupí jako advokátní koncipient v týmu Corporate.

2

AMI COMMUNICATIONS Hana Fialková * managing director Od 1. května působí v nové funkci v AMI Communications Hana Fialková (dříve Kovaříková). V pozici managing director bude mít na starost řízení několika týmů PR specialistů.

Agendu před ní vedla Eva Sroka, která AMI opustila na konci března.

Hana Fialková se v oblasti PR a médií pohybuje téměř deset let. Do AMI Communications přišla z PR agentury AC&C Public Relations v roce 2012. Začínala jako account manager v týmu consumer marketing a zároveň participovala na klientech z oblasti nových technologií. Po třech letech povýšila na account directora týmu ICT. V nové funkci má na starost řízení a koordinaci PR týmů korporátní a krizové komunikace, zdravotnictví, consumer marketingu, ICT a AMI Digital. Pro tyto týmy zároveň zastřešuje interní a externí komunikaci.

Vystudovala Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, obor angličtina a němčina pro hospodářskou obchodní sféru, a poté mediální a komunikační studia na Karlově univerzitě v Praze. Během svých studií absolvovala stáž na Univerzitě Johannese Gutenberga v Mohuči. Mezi její zájmy patří sociální sítě, filmy, knihy, kultura a sport.

3

DNS David Zeman * business development manager Pozici business development managera v divizi IBM & Lenovo bude nově od května zastávat David Zeman. Divize tak pokračuje v rozšiřování zkušeného týmu pro podporu obchodních partnerů a jejich zákazníků. Zeman posledních šest let působil ve společnosti IBM, v pozicích IDR alliance manager, business analytics channel sales for central region a poslední rok a půl zastával pozici channel sales leadera. Jeho novým úkolem bude podpora obchodních partnerů DNS v získávání nových obchodních příležitostí a upevňování vztahů se stávajícími zákazníky. David Zeman je ženatý, má jedno dítě a volný čas tráví nejraději vytrvalostním během a se svou rodinou.

4

MONDELEZ CZECH REPUBLIC Gabriela Bechynská * corporate & government a airs manager Gabriela Bechynská nastupuje do společnosti Mondelez Czech Republic do pozice corporate & government a° airs manager. Jejím úkolem bude řízení externí i interní komunikace a budování vztahů se státní správou na celostátní

FOTO * archiv / PŘIPRAVILA * redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

i regionální úrovni. Bude mít na starost také spolupráci s agenturami na českém a slovenském trhu. Bechynská dosud pracovala jako mluvčí a specialistka public relations v Grantové agentuře ČR. Předtím čtrnáct let působila v PR agentuře Donath Business & Media. Mezi její hlavní klienty zde patřil například řetězec supermarketů Billa, u kterého čtyři roky zastávala pozici externí tiskové mluvčí. Již druhým rokem je Gabriela Bechynská místopředsedkyní profesní organizace PR Klub.

5

BŘÍZA & TRUBAČ Markéta Kořínková * právnička Markéta Kořínková působila před zahájením spolupráce s advokátní kanceláří Bříza & Trubač více než sedm let v přední české advokátní kanceláři. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a rok strávila v Management Center Innsbruck v Rakousku. Ve své praxi se specializuje na oblast řešení sporů a zaměřuje se především na zastupování klientů v občansko a obchodně právních sporech před soudy České republiky, včetně zastupování klientů před soudy rozhodčími. Markéta Kořínková zastupovala klienty také v řadě nekalo soutěžních sporů, ve sporech o vymáhání práv z duševního vlastnictví a ve sporech ze závazkových vztahů. V oblasti restrukturalizace a insolvence se pak zaměřuje především na komplexní poradenství v otázkách souvisejících s úpadkem, se zastupováním věřitelů i dlužníků v insolvenčním řízení a v incidenčních sporech.

6

COMPUGROUP MEDICAL Dan Navrátil * ředitel divize nemocničních informačních systémů Novým ředitelem divize nemocničních informačních systémů společnosti CompuGroup Medical (CGM) v České a Slovenské republice byl jmenován Dan Navrátil. Nahrazuje tak Petra uráně, který v této pozici působil pět let.

Dan Navrátil se pohybuje v oblasti zdravotní péče již 25 let. Do CGM přichází z Nemocnice Boskovice, kde působil tři roky jako jednatel. Předtím nabýval zkušenosti jako jednatel společnosti Medipol, která je zaměřena na poradenství v oblasti strategického řízení zdravotnických zařízení, provádění analýz pro zdravotnický management, restrukturalizace a optimalizace zdravotní péče.

V nové pracovní roli bude jeho základním posláním především upevnění pozice CGM u stávajících zákazníků a další rozvoj divize nemocničních informačních systémů.

NAROZENINY 16. KVíTNA Rostislav Čáp (49) člen dozorčí rady: Veolia ČR Roman Havlík (49) ředitel a člen představenstva: Pivovar Svijany 17. KVíTNA Libor Bosák (51) generální ředitel a předseda představenstva: ČSOB Leasing; prezident: IFLA Dagmar Dubecká řídící partnerka a jednatelka: Kocián Balaštík, advokátní kancelář Miroslav Pelcman (59) místopředseda dozorčí rady: United Energy Petr Šaštinský (49) ředitel a jednatel: Provident Financial 18. KVíTNA Petr Cingr (48) generální ředitel a předseda představenstva: Lovochemie; místopředseda představenstva: Agrofert Přemysl Sobotka (72) místopředseda Senátu Parlamentu ČR 19. KVíTNA Petr Kozel (53) generální ředitel a předseda představenstva: Dachser CR Robert Macek (45) finanční ředitel a místopředseda představenstva: Explosia Petr Novotný (50) managing partner: Ršdl & Partner, advokáti Radoslav (41) ředitel: Diners Club CS 20. KVíTNA Petr Kellner (52) zakladatel a majoritní akcionář: PPF Milan Rada (53) ředitel lidských zdrojů a informatiky a člen představenstva: Ferona 21. KVíTNA Martin Grigar (55) předseda představenstva: AutoCont Holding Pavel Krtek (46) generální ředitel a předseda představenstva: České dráhy Oldřich Perutka (55) předseda představenstva: ČSOB Property fund Michal Reiter (52) výkonný ředitel divize silniční stavitelství a prokurista: Skanska Damir Špoljarič (28) jednatel: VSHosting 22. KVíTNA Mojmír Čapka (70) majitel a předseda představenstva: Brisk Tábor Petr Marijczuk (45) EVP a jednatel: Benteler Automotive NEE Karla Šlechtová ministryně pro místní rozvoj Ladislav Zeman (38) ředitel a člen představenstva: Otis

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává speciál Top advokátní kanceláře 2017
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Opera Dev umožňuje zpřehlednit nabídku se seznamy otevřených a zavřených stránek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít