business

02. května 2016, 00:00 - redakce
02. května 2016, 00:00

PPL Petr Chvátal generální ředitel Přepravní společnost PPL vede od dubna nový generální ředitel. Stal se jím Petr Chvátal, který ve funkci vystřídal Pavla Horáka. Petr Chvátal bude ve své pozici zodpovědný za řízení a rozvoj společnosti PPL v České republice a DHL Parcel na Slovensku.

Petr Chvátal má technické a ekonomické vzdělání. Během své kariéry získal ocenění Logistický manažer roku 2006 a stal se vítězem National Quality Award pro rok 2005 (Evropská cena za kvalitu). Jako manažer s více než dvacetiletou praxí by v PPL rád využil své bohaté profesní zkušenosti nejen z oblasti logistiky a dopravy. V minulých letech zastával funkci generálního ředitele v několika významných � rmách, jako je CS Cargo, Arvato services a TNT Express Czech Republic.

„Jmenování do čela PPL je pro mě nejen výzvou, ale zároveň závazkem. Rád bych navázal na mnohaletou úspěšnou práci celého týmu našich zaměstnanců i‚obchodních partnerů a‚upevnil a‚rozvinul postavení společností PPL a‚DHL Parcel Slovensko mezi předními přepravními společnostmi na českém a‚slovenském trhu. Těším se na spolupráci se svými novými kolegy, na kontakty se zákazníky a‚dodavateli a‚jsem přesvědčen, že společně zvládneme využít každé příležitosti, která přijde,“ řekl Petr Chvátal.

1

OHL ŽS Petr Brzezina generální ředitel Jedna z největších tuzemských stavebních firem, OHL ŽS, má nového generálního ředitele. Stal se jím Petr Brzezina (50), který dříve působil například v elektrotechnickém koncernu ABB. Brněnskou rmu OHL ŽS vedl skoro 20 let Michal ŠteŽ, který byl v lednu odvolán.

Brzezina dosud zastával vysoké manažerské funkce ve společnostech General Electric, Alstom a ABB v Brně, Praze, Bruselu a Stuttgartu. V roce 1988 absolvoval Fakultu strojní VUT v Brně a v roce 2009 MBA Senior Executive Program na Nottinghamské univerzitě ve Velké Británii.

2

SLAVIA POJIŠŤOVNA Karel Waisser generální ředitel Novým generálním ředitelem Slavia pojišťovny se stal Karel Waisser, vystřídal Radka Žďáreckého, který ve vedení působil téměř deset let.

Jeho hlavním úkolem bude pokračovat v dalším rozvoji „ryze české pojišťovny“ a její filozofie moderního přístupu k tradičním hodnotám.

Karel Waisser do Slavia pojišťovny přichází z poradenské společnosti Endovia, kde zastával funkci ředitele pro nanční služby.

Předchozích dvacet let působil v Allianz pojišťovně. Zde začínal jako matematik v úseku životního pojištění, poté pracoval v několika dalších pozicích včetně čtyřletého působení v mateřském holdingu v Německu. Poslední tři roky zastával funkci člena představenstva.

Vystudoval Matematicko­fyzikální fakultu UK.

3

HOME CREDIT CONSUMER FINANCE Ond ej Frydrych generální ředitel Generální ředitel ruského maloobchodního prodejce spotřební elektroniky Eldorado Ondřej Frydrych (46) opouští po dvou letech svoji pozici a přesouvá se do struktur skupiny PPF, která v maloobchodní společnosti Eldorado drží 80procentní podíl. Od června se stane generálním ředitelem Home Credit Consumer Finance se sídlem v Tchien­ťinu v Číně. Frydrych přišel do Eldorada v dubnu 2014. Předtím působil jako investiční ředitel společnosti Emma Capital Jiřího Šmejce. Dříve také pracoval pro konzultační rmu Adastra Business Consulting.

4

ČESKOMORAVSKÁ ZÁRUČNÍ A ROZVOJOVÁ BANKA Ivan Duda člen představenstva Ivo krabal člen představenstva Novými členy představenstva dozorčí rady Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) se od 1. dubna 2016 stali Ivan Duda a Ivo Škrabal.

Ivan Duda vystudoval kybernetiku na Fakultě elektrotechnické ČVUT. V bankovnictví působí od roku 1993. V průběhu své profesio­ nální kariéry zastával řadu nejvyšších manažerských pozic v bankách a nančních institucích v České republice a na Slovensku.

Několik let se také věnoval manažerskému poradenství. V ČMZRB bude zodpovídat za oblast nancí a řízení rizik.

Ivo Škrabal vystudoval ekonomii na VŠDS v Žilině. V letech 1993 až 1996 pracoval v Ekoagrobance, v úseku Treasury. Od roku 1996 působí v ČMZRB, kde zastával různé manažerské funkce, byl odpovědný za řízení aktiv a pasiv banky, obchody na nančních a kapitálových trzích a nanční řízení produktů pro MSP a municipality. V ČMZRB bude zodpovídat za oblast řízení obchodu.

5

CPI PROPERTY GROUP Petr Brabec head of asset management CPI Property Group jmenovala Petra Brabce novým head of asset management shopping centers. Brabec bude zodpovědný za správu a rozvoj portfolia nákupních center skupiny. Do CPI přichází ze CBRE, kde vedl oddělení správy retailových nemovitostí pro klienty jako Invesco, Aerium, TK Development a EPG. Dříve Brabec pracoval v ING REIM, kde spravoval projekty v Česku, Rakousku a na Slovensku. Spoluzakládal také slovenskou pobočku Cushman & Wake eld Property Services Slovakia, kde měl na starost portfolio GE Real Estate.

Petr Brabec vystudoval bezpečnostně­ ­právní vědy na Policejní akademii ČR.

Je svobodný, má jedno dítě a ve volném čase se věnuje cestování, cyklistice a fotografování.

6

UNIPETROL Wojciech Jasi ski předseda dozorčí rady Novým předsedou dozorčí rady petrochemické společnosti se stal Wojciech Jasiński (67), šéf představenstva polské společnosti PKN Orlen, která od roku 2005 Unipetrol vlastní. Ve funkci nahradil Jacka Krawiece, který rezignoval v prosinci. Novým členem dozorčí rady byl dnes také jmenován Zbigniew Leszczyński. Bývalý ministr státního pokladu a poslanec za vládnoucí stranu Právo a spravedlnost Jasiński je od roku 2001 členem polského parlamentu. Dozorčí rada také opětovně zvolila Andrzeje Kozłowského do funkce člena představenstva.

7

ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ t pán Kala ředitel Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) má po roce a půl nového ředitele. Štěpán Kala (37), který dosud působil na České zemědělské univerzitě v Praze, nahradil dosavadní ředitelku Michaelu Šolcovou.

Kala dosud působil jako odborný asistent na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity, kde také získal doktorát. Studoval rovněž v zahraničí, ve Skotsku, Nizozemsku, Irsku a ve Spojených státech amerických. Podle ministerstva je odborníkem v oblasti provozního managementu, procesního řízení a marketingu.

8

CHYTRÝ HONZA Franti ek Bostl ředitel investic a hlavní ekonom František Bostl se stal novým ředitelem investic a současně hlavním ekonomem společnosti Chytrý Honza. Jeho úkolem bude rozvoj investiční divize firmy a realizace nové strategie v oblasti prodeje investičních produktů. S jeho příchodem vznikne nové analytické oddělení, které bude vyvíjet vlastní investiční produkty a strategie šité na míru klientům. Do Chytrého Honzy přichází Bostl ze společnosti Colosseum. Tam působil v pozici hlavního analytika a měl také za úkol strategický rozvoj firmy v oblasti produktů, obchodních procesů a byznys developmentu. Ještě předtím pracoval ve společnosti Cyrrus, kde vedl pražský obchodní tým. Do Chytrého Honzy tak Bostl přináší bohaté zkušenosti s řízením obchodu a strategie investičních firem.

9

LTA Barbora Kratochvílová daňová poradkyně Od 1. dubna se tým daňových poradců společnosti LTA rozšířil o Barboru Kratochvílovou, která je daňovou poradkyní s dlouholetou praxí ve významných mezinárodních poradenských kancelářích.

Její specializací je daň z příjmu. Dříve působila v kancelářích společností Rödl & Partner (2012 až 2016) a Schaffer & Partner (2006 až 2012). Barbora Kratochvílová absolvovala VUT v Brně, Fakultu podnikatelskou.

Hovoří a poskytuje poradenství v českém a německém jazyce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Na které dani si z vašeho platu vezme stát nejvíc?
Je dobré znát plat kolegů?
Mám hypotéku, ale už ji nechci. Co můžu udělat?
Jak vyřídit voličský průkaz pro druhé kolo prezidentských voleb 2018? Pospěšte si!
Osobní finance pod kontrolou II: Je v jednoduchosti appky síla?
Auta
10 nejhorších aut roku 2017 podle Euro NCAP: Propadl Fiat,…
Konec světa? SUV Ferrari je už „hotová věc“. Představí se do roku 2022
Škoda Kamiq: Teoretický konkurent Dacie Duster se ukázal na prvních fotkách
Hyundai Veloster má stále o jedny dveře méně a nabídne až 275 koní
Nissan Xmotion ukazuje, jak budou vypadat příští SUV japonské značky
Technologie
Nové řadiče Thunderboltu. Umí DisplayPort 1.4 a periférie se dají připojit i k USB
Manipulace s Bitcoinem. Růst ze 150 na 1000 dolarů mohl způsobit jediný člověk
Panasonic ukázal první televizory OLED s podporou HDR10+
Vypadává vám doma Wi-Fi? Možná za to může Google
Jsou tu první disky s QLC NAND: Intel SSD 660p slibuje levné NVMe, výdrž je otázka
Hry pro příležitostné hráče