business

15. června 2015, 00:00 -
15. června 2015, 00:00

MONDELEZ INTERNATIONAL Ludwig Askemper generální ředitel ČR a SR Ludwig Askemper byl jmenován novým generálním ředitelem pro Česko a Slovensko ve společnosti Mondelez International, a to od 1. května 2015.

Svou kariéru odstartoval v Mars Germany v roce 1992. Působení v Mondelez International (dříve Kraft Foods) zahájil v roce 2010 jako obchodní ředitel pro kategorii čokolády, sušenek a bonbonů v Německu. V roce 2012 byl jmenován generálním ředitelem pro skandinávské země. Od poloviny roku 2014 pracoval na projektech transformace v několika evropských zemích a před příchodem do Česka zastával pozici sales director strategy pro Německo, Rakousko a Švýcarsko.

Ludwig Askemper ve funkci nahrazuje Petera Muellera, který byl po třech letech v roli generálního ředitele a po téměř dvacetiletém působení ve skupině Mondelez International jmenován prezidentem pro oblast out of home/ professional business nově vzniklého společného podniku Jacobs Douwe Egberts. Peter Mueller působil jako generální ředitel Mondelez International pro Českou republiku a Slovensko od března 2012, přičemž od února 2013 zároveň vykonával funkci area managing director pro severní část střední Evropy a od dubna 2014 zastával pozici výkonného ředitele pro oblast celé střední Evropy. Do Kraft Foods přišel Mueller v roce 1993.

1 HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Ivo Keltner • partner Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners jmenovala 26. partnerem Iva Keltnera, experta na bankovnictví a finance. Keltner je českým a anglickým právníkem specializujícím se na veškeré aspekty financování a restrukturalizací.

Přináší rozsáhlé mezinárodní zkušenosti ze své předchozí práce na významných mezinárodních transakcích v Londýně, Frankfurtu a Mnichově. V kanceláři Havel, Holásek & Partners bude zodpovědný za právní poradenství podle českého i anglického práva bankám, ostatním finančním institucím a velkým korporacím působícím na českém i slovenském trhu.

Ivo Keltner má více než patnáctiletou praxi v advokacii a více než deset let praxe v oblasti anglického práva. Před nástupem do advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners v roce 2015 pracoval téměř osm let v londýnské, frankfurtské a mnichovské kanceláři Clifford Chance. V roce 2009 byl také na stáži v týmu investičního bankovnictví pro EMEA v Barclays Capital v Londýně. Předtím pracoval po dobu tří let v pražském a moskevském bankovním týmu advokátní kanceláře CMS Cameron McKenna.

2 GE AVIATION CZECH Daniel Hrnčíř • jednatel a ředitel závodu Dosavadní vedoucí provozu společnosti GE Aviation Czech Daniel Hrnčíř se ujal role ředitele výrobního závodu v pražských Letňanech. V nové funkci bude zodpovědný za vedení výrobního závodu a jeho 300 zaměstnanců. Zároveň se stal po necelých třech letech působení v podniku jedním ze tří jednatelů společnosti GE Aviation Czech.

Daniel Hrnčíř nastoupil do GE v roce 2012 jako vedoucí výroby komponentů se zaměřením na optimalizaci výrobního procesu a stabilizaci kvality. V následujícím roce převzal zodpovědnost za celý proces výroby motoru řady H80 a M601, včetně montáže a testování. Profesní dráhu zahájil v oddělení výroby a kvality firmy Gillette. Po šesti letech přijal pracovní nabídku společnosti ABB, v níž působil sedm let až do svého nástupu do GE Aviation Czech.

Předchozí ředitel závodu Jan Čáp přijal novou kariérní příležitost v rámci GE Aviation a přesídlil do Velké Británie.

3 GOOGLE Petr Houzar • agency sales manager Do funkce agency sales managera pro český trh ve společnosti Google nastoupil 1. června Petr Houzar. V rámci agenturního týmu českého Googlu se zaměří zejména na rozvoj spolupráce s mediálními agenturami.

Petr Houzar přichází z Karlovarských minerálních vod, kde měl jako manažer globálOTE ní digitální komunikace ve více než 14 zemích na starost například značky Mattoni, Magnesia, Aquila, Dobrá voda nebo Waldquelle.

Předtím vedl inovativní marketing ve společnosti Vodafone s primární zodpovědností za korporátní online strategii, rozvoj sociálních sítí, mobilní marketing, vztahy s vývojáři a inovace v oblasti digitální komunikace. Houzar je manžel, otec, nadšený snowboardista a celoživotní hráč fotbalového manažera, hry, kterou hraje již od roku 1996.

4 HOTELY HILTON PRAGUE Stefan Bauer • ředitel Hilton Prague Christian Schwenke • ředitel Hilton Prague Old Town Franco Luise • šéfkuchař Hilton Prague Nejvyšší vedení pražských hotelů Hilton se mění. Michael Specking nadále zůstává ve funkci generálního ředitele hotelů Hilton Prague a Hilton Prague Old Town.

Stefan Bauer (37) z Rakouska byl jmenován do funkce ředitele hotelu Hilton Prague.

Do Prahy přišel z centrály společnosti Hilton Worldwide, z pozice regionálního F&B ředitele pro východní Evropu, Izrael, Rusko a Turecko. Během své patnáctileté kariéry v Hilton Hotels & Resorts zastával různé posty v provozních odděleních hotelů v Pekingu, Torontu, Londýně a Vídni. Bauer nastupuje po Danielu Habersatterovi, který se po téměř čtyřech letech v hotelu Hilton Prague přesouvá jako generální ředitel do hotelu Hilton Tallinn, jehož otevření chystá.

Christian Schwenke (32), původem z Německa, byl jmenován do pozice ředitele hotelu Hilton Prague Old Town. Od roku 2011 působil ve funkci ředitele oddělení business development hotelů Hilton Prague a Hilton Prague Old Town a během patnácti let u společnosti zastával různé pozice v obchodních odděleních v Budapešti, Antverpách, Brémách, Norimberku a Výmaru.

Ital Franco Luise (53) byl jmenován do pozice šéfkuchaře hotelu Hilton Prague.

Přichází z hotelu Hilton Batumi v Gruzii, na jehož otevření se podílel. Luise má za sebou rozsáhlé zkušenosti, které zahrnují otevření několika hotelů a vedení kuchařských týmů v hotelích Waldorf Astoria v Jeruzalémě a Hilton Molino Stucky v Benátkách.

5 PROVIDENT FINANCIAL Ivo Kalík • generální ředitel SR Britská finanční společnost Provident Financial posiluje svou pozici na Slovensku jmenováním Iva Kalíka generálním ředitelem výhradně pro slovenský trh. Dosavadní country manager Providentu Petr Šaštinský je nadále zodpovědný za obě země, Česko i Slovensko.

Ivo Kalík, který bude řídit Provident na slovenském trhu přímo z Bratislavy, má s prací ve společnosti dlouholeté zkušenosti. V českém Providentu působil od úplného začátku firmy v roce 1997 a podílel se i na nastartování slovenského Providentu v období 2000 až 2002. Sedm let strávil spolu s rodinou v Mexiku, kde působil jako regionální ředitel pro oblast Guadalajara. Ivo Kalík (41) pochází z Chomutova.

6 ASSECO SOLUTIONS Martin Jedlička • head of marketing Martin Jedlička (38) zastává pozici head of marketing ve společnosti Asseco Solutions, v podniku má mimo jiné na starost marketing systémů Helios. Nový marketingový lídr je absolventem Czech Management Institute/ESMA Barcelona. Před nástupem do firmy Asseco Solutions sbíral více než deset let zkušenosti v oblasti marketingu v renomovaných společnostech, jakými jsou LG Electronics (v pozici head of marketing) nebo T-Mobile (v pozici head of design).

7 ČESKÁ INOVACE Libor Kašparovský • ředitel Iniciativa Česká inovace hlásí změny ve vedení.

Jejím novým ředitelem se stal k 1. červnu Libor Kašparovský. Nahradil odcházejícího Romana Šisera, který se stal manažerem v Technologické agentuře ČR.

Libor Kašparovský působí v České inovaci již od začátku letošního roku, čímž došlo k plynulému předání agendy ředitele, do které spadá hlavně koordinace činností na podporu českých inovátorských projektů, marketingová a komunikační strategie, projektový management a organizace soutěže Česká inovace, řízení komunikace s kompetentními úřady a inovačními subjekty či akvizice partnerů.

NAROZENINY

15. ČERVNA Jiří Dobrovolný (47) předseda představenstva: Izolační skla Vilém Matyáš (40) člen dozorčí rady: Renomia Jiří Soukup (32) výkonný ředitel a člen představenstva: Keramika Soukup Dagmar Šefčíková finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva: Synthesia

16. ČERVNA Jiří Báča (42) viceprezident pro péči a prodej: Vodafone Erik J. G. Hamel (49) finanční ředitel a předseda představenstva: Heineken ČR Pavel Šedlbauer (65) předseda představenstva: AGC Flat Glass Czech

17. ČERVNA Erich Čomor (46) předseda dozorčí rady: Air Bank Karolína Milerová CEO a jednatelka: Little Mole Jiří Tesař (50) obchodní ředitel a člen představenstva: Subterra

18. ČERVNA Jaroslav Biolek (46) předseda představenstva: AutoCont CZ Vladimír Feix (83) generální ředitel a předseda představenstva: Český porcelán Jaromír Chmela (53) předseda představenstva: Cement Hranice, Zapa beton

19. ČERVNA Josef Bára (42) generální ředitel a předseda představenstva: EuroAgentur Hotels & Travel Ivana Batíková finanční ředitelka a předsedkyně dozorčí rady: Brisk Tábor Pavel Brabec (58) jednatel: CommOnline; prezident: Asociace českých reklamních agentur Václav Klaus (74) zakladatel: Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových Petr Turoň (43) CFO, COO a člen představenstva: Walmark Richard Vidlička (49) generální ředitel a předseda představenstva: ČEZ Distribuce

20. ČERVNA Frank A. Held (42) jednatel: Bayer ČR A SR

21. ČERVNA Vladimír Bezděk (41) prezident: Asociace penzijních společností Dalibor Dědek (58) ředitel a jednatel: Jablotron

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít