Blame Canada

09. května 2017, 00:00 - Vladan Gallistl
09. května 2017, 00:00

Vyhněte se kanadské hypoteční skupině Home Capital, odliv vkladů ohrožuje budoucnost firmy

Home Capital Group

Největší kanadský nebankovní poskytovatel hypoték Home Capital Group má obrovské problémy. Tamní dohled nad cennými papíry firmu obvinil, že klamala investory; a následoval prudký odliv vkladů. Home Capital si kvůli tomu musela vzít drahý úvěr ve vyši dvou mi liard kanadských dolarů od nejmenovaného institucionálního investora. Zatím tak firmě chybí jen hotovost. „Ale problém s likviditou se může změnit v úvěrový,“ upozornil Aubrey Basdeo ze správce majetku BlackRock.

Dobrá rada: Akcie Home Capital Group od začátku roku ztratily již téměř osmdesát procent ze své hodnoty a propadly se na 6,84 kanad ského dolaru. A investori by se měli mít pred firmou stále na pozoru. Firma totiž odložila zveřejnění svých výsledků za první čtvrtletí na 11. května, což rozhodně není příznivý signál. A agentura S&P svým ratingem nedoporučuje běžným investorům investovat do cenných papírů firmy. Hodnotí je jako „odpad

Twitter

V posledních letech akcie Twitteru svým akcionářům příliš radosti nepřinesly. Při vstupu na burzu na začátku listopadu 2013 začínaly na ceně 45,10 dolaru za kus. Od té doby se výrazně propadaly, když se obchodovaly dokonce za 13,70 dolaru. Nyní by firmě mohly nastat lepší časy. Věří jí totiž investor a miliardář Mark Cuban, který začal nakupovat její akcie. Hodnota firmy se po tomto oznámení zvýšila o téměř čtyři procenta. Cubanovi se líbí, jak si Twitter vede napoli umělé inteligence - například jak dokáže svými algoritmy přesně cílit re klamu na jednotlivé uživatele.

Dobrá rada: Mark Cuban má čich na akcie; v minulosti úspěšně investoval do řady technologických společností. Navíc Twitter doká zal před pár týdny překvapit investory lepší mi výsledky, než se očekávalo. Za posledních dvanáct měsíců akcie již posílily o více než třicet procent na 18,36 dolaru uprostřed minulého týdne.

Millicom International Cellular

Lucemburská mobilní a mediální společnost Millicom International Cellular, kterou kontroluje švédský investiční konglomerát Kinnevik, působí především na rozvíjejících se trzích v Jižní Americe a Africe. Je největším mobilním operátorem v Guatemale, Salvadoru, Hondurasu, Paraguayi a Čadu. V Kostarice je pak největším poskytovatelem placené televize. Za posledních dvanáct měsíců akcie společnosti posílily na stockholmské burze o šestnáct procent na 505 švédských korun za kus. Podle analytické firmy Morningstar je přesto firma stále výrazně podhodnocená.

Dobrá rada: Působení na rychle rostoucích trzích představuje kromě velkých příležitostí i řadu rizik, jako jsou nestabilní politické prostředí, regulace, ale rovněž kurzové pohyby měn. Millicom také již dříve oznámil, že informoval americké a švédské úřady o „potenciálně nevhodných platbách“ v Guatemale. Případná pokuta by nicméně podle Morningstaru neměla firmu zásadně poškodit. Ta se proto jeví jako potenciálně vhodná investice.

78,17 %

o tolik se od začátku roku snížila hodnota finanční společnosti Home Capital Group která poskytuje hypoteční úvěry

Jak se daří Twitteru (vývoj akcií od vstupu společnosti na burzu v listopadu 2013, cena v USD)

Akcie Millicomu stoupají (vývoj akcií za posledních 12 měsíců, cena ve švédských korunách)

Poznámka: Nejedná se o investiční doporučení ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji cenných papírů nebo jiného investičního nástroje.

O autorovi| Vladan Gallistl, gallistl@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kdo vlastní české hokejové kluby?
Co všechno ovlivnilo zvýšení minimální mzdy letos v lednu?
Vrácení daní 2019 - kdy dostanete daňový přeplatek?
Změny v oddlužení a nezabavitelné minimum v roce 2019
Proč není čistá voda skutečně čistá?
Auta
Škoda Scala je o 70 tisíc dražší než Rapid. Jak si ale…
Mercedes-Benz v ČR opět jedničkou
Videodojmy: Ford Mustang Bullitt
Galerie: Podívejte se, jak v průběhu času rostly ledvinky na BMW řady 7
Nejvíce a nejméně prodávané značky na evropském trhu v roce 2018: VW je suverénní
Technologie
Přeposílání zpráv do maximálně pěti konverzací. WhatsApp limit zavádí globálně
Facebook odstranil stovky manipulativních stránek a účtů ovládaných Ruskem
KVÍZ: Jak dobře znáte seriál Přátelé?
Web úplně bez reklam. S kompletním blokování se zřejmě vytasí Firefox Focus 9
Televizory Sony pro rok 2019: první 8K a dva OLEDy
Hry pro příležitostné hráče