Blame Canada

09. května 2017, 00:00 - Vladan Gallistl
09. května 2017, 00:00

Vyhněte se kanadské hypoteční skupině Home Capital, odliv vkladů ohrožuje budoucnost firmy

Home Capital Group

Největší kanadský nebankovní poskytovatel hypoték Home Capital Group má obrovské problémy. Tamní dohled nad cennými papíry firmu obvinil, že klamala investory; a následoval prudký odliv vkladů. Home Capital si kvůli tomu musela vzít drahý úvěr ve vyši dvou mi liard kanadských dolarů od nejmenovaného institucionálního investora. Zatím tak firmě chybí jen hotovost. „Ale problém s likviditou se může změnit v úvěrový,“ upozornil Aubrey Basdeo ze správce majetku BlackRock.

Dobrá rada: Akcie Home Capital Group od začátku roku ztratily již téměř osmdesát procent ze své hodnoty a propadly se na 6,84 kanad ského dolaru. A investori by se měli mít pred firmou stále na pozoru. Firma totiž odložila zveřejnění svých výsledků za první čtvrtletí na 11. května, což rozhodně není příznivý signál. A agentura S&P svým ratingem nedoporučuje běžným investorům investovat do cenných papírů firmy. Hodnotí je jako „odpad

Twitter

V posledních letech akcie Twitteru svým akcionářům příliš radosti nepřinesly. Při vstupu na burzu na začátku listopadu 2013 začínaly na ceně 45,10 dolaru za kus. Od té doby se výrazně propadaly, když se obchodovaly dokonce za 13,70 dolaru. Nyní by firmě mohly nastat lepší časy. Věří jí totiž investor a miliardář Mark Cuban, který začal nakupovat její akcie. Hodnota firmy se po tomto oznámení zvýšila o téměř čtyři procenta. Cubanovi se líbí, jak si Twitter vede napoli umělé inteligence - například jak dokáže svými algoritmy přesně cílit re klamu na jednotlivé uživatele.

Dobrá rada: Mark Cuban má čich na akcie; v minulosti úspěšně investoval do řady technologických společností. Navíc Twitter doká zal před pár týdny překvapit investory lepší mi výsledky, než se očekávalo. Za posledních dvanáct měsíců akcie již posílily o více než třicet procent na 18,36 dolaru uprostřed minulého týdne.

Millicom International Cellular

Lucemburská mobilní a mediální společnost Millicom International Cellular, kterou kontroluje švédský investiční konglomerát Kinnevik, působí především na rozvíjejících se trzích v Jižní Americe a Africe. Je největším mobilním operátorem v Guatemale, Salvadoru, Hondurasu, Paraguayi a Čadu. V Kostarice je pak největším poskytovatelem placené televize. Za posledních dvanáct měsíců akcie společnosti posílily na stockholmské burze o šestnáct procent na 505 švédských korun za kus. Podle analytické firmy Morningstar je přesto firma stále výrazně podhodnocená.

Dobrá rada: Působení na rychle rostoucích trzích představuje kromě velkých příležitostí i řadu rizik, jako jsou nestabilní politické prostředí, regulace, ale rovněž kurzové pohyby měn. Millicom také již dříve oznámil, že informoval americké a švédské úřady o „potenciálně nevhodných platbách“ v Guatemale. Případná pokuta by nicméně podle Morningstaru neměla firmu zásadně poškodit. Ta se proto jeví jako potenciálně vhodná investice.

78,17 %

o tolik se od začátku roku snížila hodnota finanční společnosti Home Capital Group která poskytuje hypoteční úvěry

Jak se daří Twitteru (vývoj akcií od vstupu společnosti na burzu v listopadu 2013, cena v USD)

Akcie Millicomu stoupají (vývoj akcií za posledních 12 měsíců, cena ve švédských korunách)

Poznámka: Nejedná se o investiční doporučení ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji cenných papírů nebo jiného investičního nástroje.

O autorovi| Vladan Gallistl, gallistl@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o rozdílech mezi hrubou a superhrubou mzdou
9 otázek, na které se chcete zeptat při žádosti o starobní důchod
V Česku je již 131 dobíjecích stanic pro elektroauta
Z pokuty hned exekuce? To je nový trik některých dodavatelů
Co když se vám cestou z dovolené ztratí či poškodí zavazadla?
Auta
Retro: Lotus Omega ve své době zastínil BMW M, Mercedesy…
BMW poprvé ukazuje novou generaci řady 3. Zatím ale jako maskovaný prototyp
Seat Ibiza 1.0 TGI na brzdě: Jak se liší parametry při spalování CNG a benzinu?
Za stočený tachometr pokuta až půl milionu? Ministerstvo chce vytloukat klín klínem
Jaká jsou nejoblíbenější auta v zemích Evropy? O Octavii se zákazníci perou nejen u nás
Technologie
Přehled: Co byste měli vědet o hrubé a superhrubé mzdě?
Specifikace GeForce RTX 2080 a RTX 2080 Ti prozrazeny. Nvidia asi vydá obě najednou
Prodeje GPU pro těžbu klesly o 94 %, přesto měla Nvidia v Q2 tržby 3,12 miliardy $
Rusko chce recyklovatelné rakety, jako má Elon Musk
Cnews FM #205: Právo, morálka a hranice cenzury nejen v IT [podcast]
Hry pro příležitostné hráče