Bary

26. června, 00:00 -
26. června, 00:00

Letošní žebříček nejlepších barů je možná trochu jiný než dříve. Není limitován jen na bary na území hlavního města Prahy, ale pro zastoupení v něm bylo nezbytnou podmínkou poskytování mixologických služeb na té nejvyšší možné úrovni, s úctou k barmanskému řemeslu a hostům, kteří do barů chodí hodit za hlavu starosti všedních dní, ale i utratit poměrně vysoké částky, jimž by poskytované služby měly rozhodně odpovídat.

Hodnotili jsme nejen chuť podávaných nápojů, která je samozřejmě pro spokojenost zákazníků naprosto zásadní, ale i přístup barmanů ke své práci i hostům.

Jde o způsob komunikace s návštěvníky i mezi barmany navzájem, znalosti aktuálních trendů v oboru nebo samotnou prezentaci drinků. Složité zdobení vytvořené z řady nezvyklých komponent může sice hosta zaujmout, mnohdy mu ale brání drink nějakým standardním způsobem vypít, aniž by se pokapal nebo musel ozdoby z nápoje vyjmout a odložit je na stůl, na kterém navíc často chybí alespoň ubrousek, na nějž by se daly prvky nechtěné ve sklence dát.

Srovnávali jsme i kvalitu obsluhy hostů sedících mimo barový pult, protože sebelepší a sebevzdělanější barman se o všechny návštěvníky baru sám postarat nemůže. K čemu je pak ale schopný barman, když hosty sedící u stolů obsluhuje standardní personál, který kromě stálé nabídky baru nemá o jiných koktejlech ani ponětí?

Další podmínkou pro umístění v žebříčku pak bylo, aby míchané nápoje byly stěžejní nabídkou podniku a nejednalo se jen o doplňkovou službu. Současným trendem je spíše úzká specializace než kombinace baru, kavárny, vinotéky a restaurace v jednom. Stranou našeho zájmu nezůstalo ani prostředí, ve kterém se míchané nápoje podávají. Do tohoto parametru nespadá jen pohodlí hostů nebo designové řešení interiéru, ale i čistota práce barmanů a čistota podniku jako taková.

Hodnoticích kritérií bylo mnoho a sestavit na jejich základě první desítku nebylo vůbec snadné. Přesto věříme, že právě návštěva vybraných podniků vám udělá radost a odcházet z nich budete spokojení.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít