Bankéř Šušák zůstane v Londýně - Euro.cz

Přihlášení

Bankéř Šušák zůstane v Londýně

, István Lékó,
Bankéř Šušák zůstane v Londýně
Zdroj: Euro.cz

CSFB a PPF Investments

PRAHA (il) – Jeden z nejznámějších českých investičních bankéřů Michal Šušák po dvanácti letech odešel z vysokého postu v investiční bance CSFB a stal se nejvyšším manažerem společnosti PPF Investments. Dvaačtyřicetiletý Šušák bude z londýnského sídla firmy řídit investiční aktivity PPF Investments ve střední a východní Evropě, v Rusku, v zemích bývalého Sovětského svazu, v Číně a ve Vietnamu.
Šušák, který v CSFB působil jako generální ředitel divize investičního bankovnictví, vstupuje i do představenstva PPF Investments a bude úzce spolupracovat s Tomášem Brzobohatým. Ten zůstane ve funkci předsedy představenstva a bude se i nadále podílet na strategickém řízení PPF Investments.
„Je úžasné být svědkem úspěchu značky PPF a růstu jejích investic. Přicházím do skupiny PPF Investments, abych spojil své zkušenosti z oblasti investičního bankovnictví s vysoce profesionálním týmem, který zde již působí. Jsem rád, že mohu pracovat ve finanční skupině, jejíž samotné jméno vyjadřuje potenciál jejího úspěchu,“ uvedl ke svému jmenování Michal Šušák, který v investičním bankovnictví pracuje více než sedmnáct let. V CSFB odpovídal za rozvíjející se trhy ve střední a východní Evropě a v bývalém Sovětském svazu (kromě Ruska). Vedl týmy v celé řadě privatizací, počátečních veřejných nabídek akcií a dalších velkých finančních projektů. V Česku CSFB naposledy radil státu při privatizaci Českého Telecomu. Šušák před nástupem do CSFB pracoval v Citibank v Praze, kde odpovídal za oddělení Treasury Trading Unit a Fixed Income Unit. Počátkem devadesátých let byl zaměstnán v Živnostenské bance v oddělení dealingu jako dealer.
„Jsme velmi rádi, že můžeme Michala přivítat v týmu PPF Investments. Věříme, že jeho vedení a rozsáhlé zkušenosti přinesou do naší firmy novou dynamiku a pomohou nám v našem zaměření na rozvojové trhy,“ dodal Tomáš Brzobohatý.
PPF Investments byla založena v roce 2005 jako nezávislá mezinárodní soukromá skupina pro investice v oblasti private equity, která se soustředí na transformující se ekonomiky ve střední a východní Evropě a Asii. V lednu 2006 byla založena první specializovaná společnost, tzv. investment corporation, PPF Alpha Ltd. Skupina soukromých investorů upsala v této firmě 350 milionů dolarů a další zdroje až do výše jedné miliardy USD jsou přislíbeny. Od ledna 2006 PPF Alpha uskutečnila několik investic v Číně a České republice. Jako poradce PPF Investments působí PPF Investments (UK) Ltd. se sídlem v Londýně. PPF je název přední české finanční skupiny, která poskytla společnosti PPF Investments právo používat značku PPF. PPF Investments a PPF Group jsou majetkově i obchodně zcela nezávislé skupiny.