Architekt z Vídně - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Architekt z Vídně

, Tomáš Pohanka,
Architekt z Vídně
Zdroj: Euro.cz

Peter Eckerstorfer

PRAHA (tpk) – Novým výkonným ředitelem investorské a developerské společnosti UBM Bohemia se od července stane Peter Eckerstorfer (36), který ve funkci nahradí do důchodu odcházejícího Wernera Benischkeho. V čele UBM Bohemia bude stát spolu se stávající výkonnou ředitelkou Margund Schuhovou. Zatímco Schuhová se zabývá zejména marketingem projektů, Eckerstorfer bude zodpovídat především za jejich technickou stránku.
Rakouský rodák je absolventem oboru architektury na technické univerzitě ve Vídni, kde také v roce 1999 na Fakultě stavebního inženýrství získal doktorský titul. Před příchodem do UBM působil nejprve do roku 1999 jako vědecký pracovník Institutu pro stavby vysokých a průmyslových budov. Poté nastoupil do stavební firmy Bauunternehmen Eckerstorfer/Linz, kde jeho kariéra vyvrcholila v červenci roku 2000 pozicí jednatele. Od loňského léta je jeho profesní působení nepřímo spojeno se společností UBM. V červnu totiž nastoupil do firmy Consultplan, jež je dceřinou společností firmy PORR, generálního dodavatele UBM. Odtud jeho cesta vedla do UBM Bohemia.
Peter Eckerstorfer je ženatý. Mezi jeho zájmy patří architektura a fotografování. Kromě rodné němčiny hovoří anglicky a francouzsky.
Společnost UBM v roce 1996 dokončila administrativní a obchodní centrum Darex v Praze na Václavském náměstí. V loňském roce otevřela obchodní a zábavní centrum Velký Špalíček v centru Brna. V současné době UBM v Praze realizuje rozsáhlý bytový komplex Zvonařka v Praze na Vinohradech a multifunkční komplex Anděl City na pražském Smíchově.