Ameriko, boj se! - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Ameriko, boj se!

, Zdeněk Fekar,
Ameriko, boj se!
Zdroj: Euro.cz

Spak

PRAHA (zdf) – Sušická firma Spak – VSD Austria otevřela v novém nákupním centru v pražských Štěrboholích svoji první provozovnu rychlého občerstvení Spaks’s Fresh and Crispy. Prodejna stála šest milionů korun a zákazníkům nabízí osm slaných a tři sladká jídla.
Americkým fast-foodovým řetězcům McDonald’s či KFC tak vyrůstá nový konkurent s velkými ambicemi. „Během několika let chceme mít tolik prodejen, jako má McDonald’s,“ potvrdil ČTK ředitel firmy Alex Kral. Do konce roku přitom McDonald’s v Česku bude mít téměř sedmdesát a provozovatel KFC American Restaurants asi dvacet provozoven (EURO 22/2002).
Druhou prodejnu chystá Spak v pražském centru Nový Smíchov a do dvou let chce vybudovat celkem čtyři vlastní provozovny. Poté už nehodlá do dalších poboček investovat, ale chce je budovat podobně jako McDonald’s na bázi franšízy. Nový podnikatelský záměr výrobce kečupů a majonéz vzešel z hlavy rakouského majitele. „Česko je ale první země, kde takovou prodejnu otevíráme,“ potvrdil týdeníku EURO obchodní ředitel Petr Hučka.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze