AMERIČANÉ JI OCENILI - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

AMERIČANÉ JI OCENILI

, (red),
AMERIČANÉ JI OCENILI
Zdroj: Euro.cz

Škoda Steel

Dceřinou společnost plzeňské Škodovky, strojírny Škoda Steel, ocenil jako svého nejlepšího dodavatele koncern General Electric Power Systems. Uznání umožní podniku letos ztrojnásobit objem nasmlouvaných zakázek pro americkou společnost z loňských 89 ,2 milionu na 253,5 milionu korun a v roce příštím až na 336,5 milionu.

Škoda Steel s General Electric spolupracuje od roku 1997. V červnu 1999 podepsaly první společné memorandum o strategické spolupráci s GE Power Systems a v únoru 2000 druhé s další divizí GE EPE. „Těsně před podpisem je i smlouva s italskou pobočkou GE – Nuovo Pignone, uvedl generální ředitel strojíren Vladimír Rada.

Americkému gigantu Škoda Steel dodává nejširší sortiment ze všech dodavatelů, přičemž hlavní část tvoří odlitky z tvárné litiny. Největším konkurentem z ostatních 350 dodavatelů je pro plzeňskou firmu japonský Kobe Steel. Škoda Steel loni utrž ila 2,5 miliardy korun, z toho sedmdesát procent šlo ze zahraničí.

Aktivity absolutní světové jedničky General Electric zahrnují široké spektrum od průmyslové výroby přes finančnictví až k mediální sféře. Koncern loni vydělal 10,72 miliardy dolarů při výnosech 111,63 miliardy dolarů. Zaměstnává 340 tisíc lidí.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze