ALLIANZ CUP - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

ALLIANZ CUP

, Milan Ostrý,
ALLIANZ CUP
Zdroj: Euro.cz

První cannon start v historii hřiště

V areálu Cihelny Golf Clubu se týden po jeho slavnostním otevření hrál Allianz Cup – druhý turnaj v sérii Manager Golf Tour. Před rokem tento turnaj probíhal na hřišti v Mariánských Lázních. „Vloni týden před ním pršelo, ale v den konání po celou dobu svítilo sluníčko. Letos to bylo přesně naopak, říká o počasí Petr Březina, obchodní ředitel pojišťovny Allianz.

První turnaj s „cannon startem se vydařil. (Poznámka redakce: Při tomto herním systému všichni účastníci turnaje začínají ve stejný okamžik, neboť se zároveň začíná na všech jamkách.) Hřiště nepatří mezi nejdelší, přesto turnaj probíhal plynule a nikdo nemusel čekat na odpal, dokud předchozí flight nedokončí jamku. „Šlo o první cannon start v Cihelnách a zkušenost je více než dobrá. Samozřejmě že se najdou místa, kde může docházet k zastavení hry, komentuje nové zkušenosti Karel Hromádka ze společnosti Golf Agency, která je marketingovým partnerem Cihelen.

I přes deštivé počasí byly ohlasy velice dobré. „Hřiště je dobře položeno, a jakmile dorostou stromky mezi fairwayemi na druhé devítce a oddělí jednotlivé dráhy, bude perfektní, tvrdí účastník turnaje Kamil Keller. „Pěkné, kratší, hodně vody, tedy náročnější na přesnost. Tím, že je hřiště umístěno do údolí, nebude zde vítr až takovou překážkou jako u nás ve Slavkově. Hustota fairwayí je pouze otázkou času, připojuje se Petr Frank, další z golfistů, kteří soutěžili v Allianz Cupu.

Zatím nikdo neměl moc šancí důkladně se s Cihelnami seznámit a natrénovat si údery vhodné pro tento typ hřiště. Bude jistě zajímavé porovnávat vlastní výkony s výsledky ostatních hráčů stejné výkonnostní kategorie.

Druhý turnaj v Cihelnách potvrdil fakt, že kvalita odpališť jasně převyšuje ostatní hřiště. Greeny a fairwaye však ještě potřebují svůj čas. Před koncem léta půjde o úplně jiné hřiště. Zájemcům lze doporučit, aby nečekali na turnajovou pozvánku a hřiště si přijeli vyzkoušet. „Pro každého hráče je výhodnější hrát jakékoliv hřiště od jedničky, říká Karel Hromádka. Cena green fee je srovnatelná s aktuálními cenami v daném regionu.

Postřehy z prvního „většího turnajového zastavení v Cihelnách vycházejí z faktu, že tamější hřiště je velmi zajímavým prostorem pro možnosti rozcvičení a tréninku golfové hry. Téměř všichni hráči si oblíbili osmnáct jamek chipp and putt, které byly neustále v obležení. Bohužel areál zatím postrádá zázemí pro hráče. To ale v Cihelnách dobře vědí a následující etapou po dokončování hřiště bude právě dostavba klubového zázemí.