ACCENTURE

25. dubna 2016, 00:00 -
25. dubna 2016, 00:00

Roberto Libonati generální ředitel S platností od 1. dubna 2016 byl generálním ředitelem české pobočky společnosti Accenture jmenován Roberto Libonati. Zodpovídat bude také za oblast bankovnictví a pojišťovnictví ( finanční služby) pro klienty v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Řecku. Roberto Libonati (54) se narodil v Benátkách (v Itálii), pro Accenture začal pracovat v roce 1986 a stal se expertem pro oblast finančních služeb. Několik let také vedl divizi fúzí a akvizic, kde řídil velmi úspěšné integrační programy. Č 1

VÍTKOVICE Libor Witassek generální ředitel Většinový majitel Jan Světlík skončí 30. června ve funkci generálního ředitele firmy Vítkovice.

Od 1. července ho nahradí Libor Witassek. Světlík bude dál předsedou představenstva společnosti i dalších představenstev ve skupině Vítkovice Machinery Group a předsedou dozorčí rady. Změnou ve vedení chce oddělit vlastnictví firmy od výkonné funkce.

Witassek je členem vrcholného managementu nadnárodní strojírenské firmy GCE Group a členem představenstva mezinárodní poradenské skupiny Allied Consultants Europe a je držitelem řady českých i mezinárodních profesních ocenění. Od července bude nejbližším spolupracovníkem majitele Světlíka, který ve skupině nadále bude mít největší slovo.

Libor Witassek je absolventem Vysokého učení technického v Brně, oboru technická kybernetika, Univerzity M. Kopernika v Toruni v oboru mezinárodní marketing management a na Dominican University v Chicagu získal titul MBA. Je externím vědeckým pracovníkem Vysoké školy ekonomické v Praze v oboru psychologie řízení. Je autorem mezinárodně uznávané metodiky Lean Leadership®, kterou vyučuje na VŠE Praha v rámci programů MBA. V posledních letech se podílel na řízení několika globálně působících společností.

2

GE MONEY LEASING Pavel Kubička generální ředitel Společnost GE Money Leasing vede od 1. dubna Pavel Kubička. Do funkce generálního ředitele přišel z Raiffeisenbank, kde působil šest let na postu ředitele Corporate Development. V pozici nahradil Tomáše Chrusta, který nadále zůstává činný ve skupině GE Capital. Pavel Kubička vystudoval molekulární biologii a genetiku na Karlově univerzitě v Praze, poté Rochester Institute of Technology, kde získal titul MBA. Kariéru zahájil v roce 1995 v poradenské společnosti McKinsey & Company. Zde osm let pracoval na projektech v zemích střední a severní Evropy. Od dubna 2004 řídil divizi Corporate Commercial Strategy v HVB a po její integraci se Živnostenskou bankou v nově vzniklé UniCredit Bank. Byl zodpovědný za segmentový a produktový management, strategické projekty a elektronické a internetové distribuční kanály v oblasti korporátního bankovnictví. V roce 2010 Pavel Kubička přestoupil do Raiffeisenbank, kde převzal funkci ředitele Corporate Development a v korporátním bankovnictví zodpovídal za strategii, segmentový management, produkty, podporu prodeje a akceptaci platebních karet.

3

EKOSPOL Pavel Bednář finanční ředitel Developerská společnost Ekospol má nového finančního ředitele, stal se jím Pavel Bednář (38). Ve funkci nahradil Julii Vasko.

Osmatřicetiletý Pavel Bednář do Ekospolu přišel ze skupiny PPF, kde působil od roku 2006. V PPF měl na starost mezinárodní daňové plánování v rámci celé skupiny. Před nástupem do PPF pracoval jako daňový poradce pro mezinárodní klienty pražské pobočky poradenské společnosti Deloitte.

Pavel Bednář vystudoval podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Studoval také teoretickou fyziku na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze.

Ve volném čase se věnuje kiteboardingu a jízdě na divoké vodě - kayakingu. Je ženatý a má čtyřletou dceru.

4

AIR BANK Veronika Horáková ředitelka oddělení Péče o zaměstnance Novou ředitelkou oddělení Péče o zaměstnance a členkou nejvyššího vedení Air Bank se od 1. dubna 2016 stala Veronika Horáková. Se svým týmem se soustředí na podporu a rozvoj zaměstnanců i celé firemní kultury. V pozici nahradila Karolinu Šrámkovou.

Před příchodem do Air Bank sbírala zkušenosti ve společnostech Česká pojišťovna, GE Money Bank nebo Top Vision.

Poslední roky se věnuje studiu koučinku a jeho praktickému a efektivnímu používání v praxi. Speciálně se pak zaměřuje na rozvoj a dynamiku skupin.

Ve svém volném čase Veronika Horáková ráda cestuje nebo si čte o historii, především o evropských dějinách. Baví ji také pohyb na horách, kde si ráda nazuje lyže nebo běžky, případně se věnuje skialpinismu.

5

PIVOVARY STAROPRAMEN Petr Kovařík generální ředitel Generální ředitel Pivovarů Staropramen Zbyněk Kovář (42) po osmi letech ve funkci končí. Vystřídá ho Petr Kovařík (45), který dosud řídil sesterskou pivovarnickou společnost Borsodi Sorgyar v Maďarsku.

Kovařík nastoupil do Staropramenu v roce 1994, po čase se vypracoval na manažerskou pozici ve výrobě smíchovského pivovaru.

V roce 2000 odešel na Moravu a stal se vrchním sládkem pivovaru Ostravar. Po dvou letech se vrátil zpět jako vrchní sládek pivovaru Braník.

Od roku 2005 byl ředitelem obchodu, po pěti letech začal řídit obchod na Slovensku. V roce 2011 začal působit v Borsodi Sörgyár, zprvu jako ředitel oddělení pro klíčové zákazníky, o rok později se stal generálním ředitelem společnosti. Kovář by měl být nadále činný ve společnosti Molson Coors, která Staropramen vlastní.

6

COLLIERS INTERNATIONAL Ondřej Vlk ředitel výzkumného oddělení pro Českou republiku Společnost Colliers International jmenovala Ondřeje Vlka novým ředitelem výzkumného oddělení pro Českou republiku. Ve své nové pozici se zaměří zejména na výzkum trhu a na poradenství pro klienty ze všech segmentů realitního trhu.

Před příchodem do společnosti Colliers pracoval Ondřej Vlk jako investiční analytik v pražské pobočce poradenské firmy CBRE Global Investors, kde byl odpovědný za analýzu akvizic a prodejů v zemích střední a východní Evropy. Sedm let působil také ve výzkumném oddělení společnosti Jones Lang LaSalle. Ondřej Vlk vystudoval Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze.

7

DPD CZ Miloš Malaník jednatel, regionální ředitel DPD Ondřej Vaňha výkonný ředitel Obsazení vedoucích pozic ve společnosti DPD, předním přepravci a inovátoru v oblasti e-commerce v České republice i Evropě, se k 1. dubnu 2016 změnilo. Daniela Mareše, současného jednatele DPD CZ, střídá v této pozici Miloš Malaník. Novým výkonným ředitelem se stává Ondřej Vaňha, který v DPD působí od roku 2008. Daniel Mareš, který vedl společnost 12 let, odchází do mateřské společnosti GeoPost.

Miloš Malaník, který bude současně zastávat pozici regionálního ředitele DPDgroup pro region střední a východní Evropy, má bohaté zkušenosti s řízením několika logistických společností od roku 1997.

Ondřej Vaňha, který dosud ve společnosti působil jako obchodní a marketingový ředitel, nastupuje na místo výkonného ředitele DPD CZ. V minulosti pracoval v obdobné pozici v obchodním oddělení v jiných logistických a telekomunikačních firmách.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vyhraje prezidentské volby: Zeman vs. Drahoš?
Prohlášení druhého z poplatníků: k čemu to je a už jste ho letos odevzdali?
Loni lidé investovali do bydlení rekordní částku. Kolik to bylo?
Prezidentské volby 2018: vše, co potřebujete vědět o druhém kole
7 důvodu, proč nevolit Miloše Zemana
Auta
Retro: Preston Tucker byl Elon Musk své doby. Z jeho auta…
Audi RS 3 je lidový supersport. Podívejte se, jak při sprintu potrápí Porsche, RS 5 a další
Wankel od Mazdy míří jako generátor do autonomních elektromobilů Toyota
Nissan Design Europe slaví 15 let. Toto je 15 nejlepších aut, která zde vznikla
Mercedes končí s vidlicovými šestiválci. Přejde jen na ty řadové
Technologie
APU Raven Ridge pro desktop oficiálně podporují paměti DDR4 na 2933 MHz
Nejlevnější cesta k HBO vede přes SledováníTV: tuhle IPTV si pustíte úplně všude a je i ve Full HD (vyzkoušeno)
Hledání min, Liero a další hry, se kterými jste prokrastinovali v 90. letech bez internetu
Tide Pod Challenge? Lidé kvůli youtuberům konzumují prací prášek
Soutěžte s ABBYY a vyhrajte nejlepší softwarové řešení pro práci s dokumenty
Hry pro příležitostné hráče