Aby chytří nehráli hloupě - Euro.cz

Přihlášení

Aby chytří nehráli hloupě

, Alan Babický,
Aby chytří nehráli hloupě
Zdroj: Euro.cz

Představujeme: www.myGolf.cz

Golf prodělal za posledních několik desítek let prudký vývoj, a to především v analyzování hry a následné strategické přípravy, co trénovat a jak hrát. Dříve nebo později se každý golfista, který chce hrát co nejlépe, dostane do fáze, kdy začne zamýšlet nad jednotlivými aspekty své hry. Švihová a úderová technika není jedinou a postačující podmínkou kvalitních a stabilních výkonů. Kvalitní a chytrý golf bez zbytečných a nevynucených chyb na jakékoliv úrovni je v dlouhodobém pohledu hrou procent, statistik a trendů a zvažování (tedy znalost) svých schopností.
Je prokázaným faktem, že golf hraje mnoho hráčů, kteří ve svých „občanských“ povoláních řídí důležité a složité procesy. Činit obtížná strategická rozhodnutí je u nich na denním pořádku, ve svých oborech jsou vesměs úspěšní a přitom na golfu činí jedno rozhodnutí horší než druhé… Samozřejmě technika a konzistence hry je hlavní určující podmínkou, ale znalost svých schopností a porozumění základním strategicko-metodickým zásadám je pravý klíč ke skórování a k tomu, jak dostat ze své úrovně techniky maximum.
Internetová aplikace myGolf je založena na sofistikovaném způsobu analýzy klíčových parametrů herního projevu, výkonu golfisty a jejich dlouhodobé sledování. Aplikace poskytuje možnost automatizovaného sledování, zpracování a vyhodnocování kvalitativních parametrů herního projevu, které mají menší nebo větší vliv na skóre na jamce a v osmnáctijamkovém kole. www.myGolf.cz jen připraven pro rutinní používání hráči s libovolnou výší handicapu – jak pro špičkové hráče a profesionály, tak i pro úplné začátečníky a nabízí všem možnost skutečně profesionálního přístupu ke své golfové hře a práce na ní. Dále myGolf umožňuje dlouhodobé porovnávání se spoluhráči a jinými skupinami golfistů v ČR. Aplikace byla spuštěna těsně před koncem sezony 2002 a v průběhu zimní halové sezony spatří světlo internetového světa již třetí vylepšená verze, která by měla mozek aplikace zpřístupnit i zájemcům, kteří „matematiku, statistiku a podobné vědy“ moc rádi ve škole neměli.
Autoři projektu, který metodicky navazuje na centrální serverový systém úspěšně používaný Českou golfovou federací (ČGF), si od širokého užívání aplikace myGolf slibují rozvoj kvality hry a metodické informovanosti široké základny golfistů v České republice.
Počet zasažených fervejí a greenů v regulaci, počty puttů, schopnost zachránit par z písku i odjinud, mentální odolnost po právě zahraném špatném výsledku na jamce a několik dalších jsou základními stavebními kameny kvalitní analýzy hry hráče na jakékoliv úrovni. myGolf nabízí tyto hlavní parametry a ještě několik dalších v nejrůznějších úhlech pohledu, a to přehledně početně i graficky zpracované pro hru v tréninku i na turnajích. Zadávání samotného skóre z odehraných turnajů a údajů o znormovaných hřištích probíhá automaticky za použití návaznosti na server ČGF.

Diskuze