Menu Zavřít

Vyšší pojistné limity, nižší spoluúčast za storno poplatky či virtuální ordinace. Moneta přichází s novým krátkodobým cestovním pojištěním

8. 7. 2024
Autor: Depositphotos

Hlavní turistická sezóna je v plném proudu a s ní i tradiční přetahovaná pojišťoven a dalších podobných institucí o to, kdo se v segmentu cestovního pojištění vytasí s lákavější nabídkou. Moneta se letos rozhodla vyslyšet aktuální cestovatelské trendy a v rámci svého nejnovějšího balíčku láká potenciální zákazníky na vyšší pojistné limity, nižší spoluúčast za storno poplatky, ba dokonce i virtuální ordinaci, která funguje v režimu 24/7 a jejímž prostřednictvím se může pacient spojit s lékařem v České republice a konzultovat s ním svůj zdravotní stav.

„V reakci na aktuální trendy v cestování jsme upravili možnosti našeho krátkodobého cestovního pojištění tak, aby co nejlépe vyhovovalo potřebám našich klientů,“ nechal se v návaznosti na rostoucí oblíbenost kratších zahraničních výletů slyšet Tomáš Kapoun, senior manažer produktového týmu investic a pojištění Moneta Money Bank.  

Dle jeho názoru v uplynulých letech narostl počet lidí, kteří během dovolené musejí řešit vážné, ba dokonce i fatální úrazy: „V rámci nového cestovního pojištění jsme proto zvýšili limity léčebných výloh, zubních ošetření, odpovědnosti, trvalých následků úrazu i smrti následkem úrazu.“

Letos po silnici. RegioJet spustil sezónní spojení k chorvatskému moři, místo vlaků na linku nasadí nové autobusy Setra
Přečtěte si také:

Letos po silnici. RegioJet spustil sezónní spojení k chorvatskému moři, místo vlaků na linku nasadí nové autobusy Setra

Vedení Monety věří, že pro její klienty může být zajímavé především pokrytí zcela nových rizik. Řeč je konkrétně o „pojištění nevyužitých služeb či předčasného návratu, která pomohou s náklady na zaplacený hotel či letenku v případě, že by musel klient odcestovat z dovolené dříve.“ Stejně tak se ale může hodit i nová služba právní pomoci a kauce při dopravní nehodě či snížení spoluúčasti na storno poplatcích. Ta by v některých případech mohla klesnout dokonce až na nulu.

A jak nová nabídka Monety vypadá v praxi? V případě týdenní dovolené v Chorvatsku zaplatí manželé se třemi dětmi za pojištění při sjednání varianty Rodina Evropa celkem 574 korun, to je 82 korun na den. Oproti tomu dvě kamarádky cestující na tři dny do italského Říma si musí každá připravit 126 korun.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).