Menu Zavřít

Český výrobce hardwarových kryptopeněženek představil nový Trezor Safe 5. Zákazníkům nabídne vysoké zabezpečení i pohodlí

14. 6. 2024
Autor: Trezor

Česká společnost Trezor, která před 11 lety vyrobila vůbec první hardwarovou kryptopeněženku na světě, nyní představila její nejnovější verzi s názvem Trezor Safe 5. Tento model navržený hlavně pro pravidelné uživatele kryptoměn nabízí zákazníkům rozšířené funkce, nejvyšší možnou úroveň zabezpečení i zcela nový design pro zvýšení pohodlí. K jeho dalším přednostem patří také barevný dotykový displej, vylepšené zálohování a vysoká odolnost proti poškození.

„Trezor Safe 5 je pomyslným vrcholem naší desetileté zkušenosti s vývojem hardwarových peněženek. Díky tomu lidem nabízíme zařízení, které je nejen technologicky na výši, ale také se snadno používá. Při jeho vývoji jsme se jako vždy drželi open-source přístupu, kdy pracujeme i s postřehy komunity. Věříme tedy, že tato peněženka poskytne bitcoinovým nadšencům vše, co potřebují,“ řekl Matěj Žák, CEO společnosti Trezor.

Koupili jste si bitcoin? Poradíme, v jaké peněžence bude v bezpečí a čemu se raději vyhnout
Přečtěte si také:

Koupili jste si bitcoin? Poradíme, v jaké peněžence bude v bezpečí a čemu se raději vyhnout

Vyšší bezpečnost má zajistit třeba nově doporučený standard zálohy pomocí 20 slov, díky němuž mohou uživatelé přejít na pokročilé zálohování Multi-share Backup. To je vytvořeno pomocí takzvaného Šamirova schématu pro sdílení tajemství, kdy se rozdělí hlavní privátní klíč na několik unikátních částí. Uživatelé si následně mohou zvolit, z kolika unikátních částí bude záloha složená a kolik z nich je potřeba k obnovení peněženky. I když tedy některé části ztratí, přístup ke kryptoměnám jim zůstane.

Zároveň s uvedením nové kryptopeněženky Trezor představil také její upravenou verzi určenou pouze pro bitcoin. Tento model odstraňuje všechny funkce nesouvisející s bitcoinem, což optimalizuje uživatelské prostředí pro správu této konkrétní kryptoměny. Novinka navíc zákazníky potěší i svým vzhledem, protože je dostupná v charakteristické oranžové barvě, která je symbolem bitcoinu.

Česko opět hostí jednu z největších bitcoinových konferencí na světě. Praha je opravdovým hlavním městem bitcoinu, říká šéf BTC Prague
Přečtěte si také:

Česko opět hostí jednu z největších bitcoinových konferencí na světě. Praha je opravdovým hlavním městem bitcoinu, říká šéf BTC Prague

Další zásadní inovací v portfoliu Trezoru je pak služba Trezor Expert. Díky ní si mohou uživatelé rezervovat individuální konzultace s odborníky, během nichž jim specialisté pomohou s nastavením jejich peněženek a poskytnou rady na téma bezpečné správy a ochrany kryptoměn.

„Služba Trezor Expert je navržena tak, aby uživatelům poskytla jistotu a vedení při přechodu z centralizovaných burz k vlastní správě kryptoměn. Lidem tedy nabídneme expertního průvodce, který jim pomůže s primárním nastavením peněženky, ale také s podrobnějším prozkoumáním bezpečnostních aspektů vlastní správy kryptoměn,“ uzavřel Žák.

Poslechněte si podcast s Pavolem Rusnákem, zakladatelem SatoshiLabs:

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).