Menu Zavřít

Přes tři miliony diváků přibitých k televizi. Finálová hokejová pohádka měla na obrazovkách ČT rekordní sledovanost

27. 5. 2024
Autor: Euro.cz

Pohádka se šťastným koncem a zlatou tečkou. Nedělní finále hokejového šampionátu, v němž čeští hokejisté udolali Švýcarsko 2:0, přepsalo historické rekordy České televize ve sledovanosti. Závěrečné minuty zápasu vidělo na jejích obrazovkách podle předběžných údajů přes tři miliony diváků. Půl milionu dalších pak utkání vidělo online, píše ČTK.

Včerejší souboj party kolem Romana Červenky, Davida Pastrňáka a Lukáše Dostála s hokejisty ze země helvétského kříže se stal v případě ČT nejsledovanějším sportovním přenosem vůbec, to když překonal zápas Česko – Slovensko ze zimních olympijských her v Soči z roku 2014. Tehdy federální derby vidělo 2,345 milionu diváků.

MS v hokeji výrazně podporuje byznys sázkových kanceláří. Počet denních registrací se během šampionátu zvýšil o 60 procent
Přečtěte si také:

MS v hokeji výrazně podporuje byznys sázkových kanceláří. Počet denních registrací se během šampionátu zvýšil o 60 procent

Velkému zájmu fanoušků se těšilo, svému času navzdory, i sobotní odpolední semifinále českého národního týmu se Švédskem. Na programu ČT Sport jej v průměru sledovalo 1,94 milionu lidí, přičemž alespoň na okamžik zmíněný kanál naladilo dokonce 3,02 milionu diváků.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).