Menu Zavřít

Chceme být největší evropsky uznávanou kryotoburzou, hlásí zakladatele Anicoinu

14. 6. 2024
Autor: Depositphotos

Zakladatelé české největší kryptoměnové směnárny Anycoin spustili nový projekt. Jmenuje se DASE (Digital Asset Exchange) a jde krypto burzu, která se netají vysokými ambicemi.

Oficiální launch burzy proběhl v rámci konference BTC Prague v pražských Letňanech. Máme ambici stát se jedničkou pro všechny evropské tradery a zároveň znovu potvrdit, že Česko je kryptoměnovou kolébkou, říká Marek Kyrsch, který za Anycoinem stojí společně s Martinem Čechem.

DASE má ambice stát se největší evropsky uznávanou burzou, jež svým uživatelům nabídne pomocnou ruku tam, kde je mimoevropské burzy dosud limitovaly. V rámci pilotního provozu čekají tradery nulové poplatky za obchodování po dobu minimálně prvních tří měsíců. Další česká burza Coinmate přitom nedávno transakční poplatky citelně zdražovala. Podle jejích zástupců proto, aby se mohla připravit na nové povinnosti plynoucí z evropské regulace dle nařízení MiCA.

Zájem o kryptoměny v posledních letech raketově roste a tato vlna popularity nezastavuje. Očekává se, že do roku 2030 bude do kryptoměn investovat víc než miliarda lidí. Většina kryptoburz se ovšem nachází mimo hranice Evropy a s tím přichází řada problémů, dodává Kyrsch.

Poslechněte si díl podcastu Bitcoin a blondýna, který se věnuje právě tomu, kde si pořídit první bitcoin:

Kde pořídit svůj první bitcoin? Poradíme, na jakou otázku byste si předtím měli odpovědět
Kde pořídit svůj první bitcoin? Poradíme, na jakou otázku byste si předtím měli odpovědět
0:00/

Uvědomili jsme si, že je tu prostor pro burzu, která nabídne rozhraní ve všech evropských jazycích, a kam se její uživatelé nejen dopíšou, ale také dovolají. Umožníme také obchodovat ve všech lokálních měnách, tím zbavíme tradery nadbytečného mezikroku směňování domácích měn do eur nebo dolarů, vyjmenovává přidanou hodnotu DASE Čech.

Do konce letošního roku chce DASE nabídnout přes 100 měnových párů, nabízí desktopovou i mobilní verzi a bude auditována renomovanými externími firmami. Deklaruje zároveň připravenost na nadcházející regulaci MiCA.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).