Menu Zavřít

Lídr v cirkulární ekonomice. Česká společnost Stabilplastik získala ocenění Enterprise Europe Network Award

20. 11. 2023
Autor: Stabilplastik

Tuzemská firma Stabilplastik se již roky zabývá přeměnou recyklovaného plastového odpadu na vysoce kvalitní přepravní palety. Tento inovativní způsob, který snižuje množství odpadu a zároveň přináší alternativu ke kácení lesů, nyní získal mezinárodní ocenění Enterprise Europe Network Award.

Prestižní cenu, která českou firmu řadí k lídrům v cirkulární ekonomice, se podařilo získat i navzdory silné zahraniční konkurenci. „Ocenění pro Stabilplastik je pro trh jasným znamením důležitosti recyklace materiálů. Ta totiž pomáhá podnikům stát se udržitelnějšími a chránit přírodu pro další generace,“ poznamenal obchodní ředitel společnosti Patrik Luxemburk.

Skvělý výsledek v soutěži si Stabilplastik vysvětluje především unikátností své technologie. Plně recyklovatelná plastová paleta od české firmy má totiž o 77 procent nižší dopad na životní prostředí ve srovnání s paletami dřevěnými. V roce 2022 společnost prodala více než 130 tisíc plastových palet, díky čemuž skončilo na skládkách či ve spalovnách o 3,5 milionu kilogramů plastového odpadu méně.

Mezi nejvýznamnější zákazníky Stabilplastiku patří třeba švédská firma Svenska Retursystem, která je klíčovým hráčem v oběhovém systému pro tamní potravinářský průmysl. Této společnosti už Stabilplastik poskytl 25 tisíc na zakázku vyrobených palet.

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).