Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #59

16. června, 06:19 - Yuran Honek
16. června, 06:19

Neonová Medicína, Sbírka černobílých fotek, Knihy u Vltavy, Po stopách zapomenuté architektury, Kouzelně zdravé bylinky. Jak najít v metropoli cestu k inteligentní zábavě, sofistikovaným projektům a moderní umělecké scéně vám poradí online průvodce Prague-up.

Neonová Medicína

V pátek 16. června večer se můžeš v Holešovickém multimediálním prostoru NEONE, nakopnout hudební Medicínou třeba od Coucou Chloe (FR/UK). Dalšími účinkujícími jsou NEW MAGIC MEDIA, evaunit1, yeseter aka ADO a dné. Akce MEDICINE s pořadovým číslem 17 slibuje nejen zajímavou hudbu, ale například i speciální atmosféru prostoru modelovanou vlastními vizuály a light designem.

Multimediální prostor Neone

Sbírka černobílých fotek

Fotografování přírody a černobílá fotografie: mohlo by se zdát, že je to přinejmenším neobvyklá kombinace. Výjimečná sbírka černobílých fotografií, kterých je něco kolem 250, zobrazuje domorodé obyvatelstvo, divokou přírodu, zvířata a zapomenuté kusy divoké Země. Na fotografování celého pásma, pracoval autor Sebastiao Selgado 7 let (2004 – 2011) a při této práci procestoval v podstatě celý svět. Sbírka je rozdělena geograficky, podle oblastí, kde fotografie vznikaly a prohlédnout si ji můžete již tento víkend v Praze v letohrádku Belveder. Výstava s titulem Genesis potrvá do 17.září.

Sebastiao Selgado bude vystavovat v letohrádku Belveder

Knihy u Vltavy

Organizátoři nazývají Knihex knižním jarmarkem. Jeho účelem je představení literární produkce zajímavých, malých a méně známých nakladatelství. V sobotu 17. a v neděli 18. června můžete na pražské Štvanici objevit nejen nové knižní tituly. V příjemném prostředí na břehu Vltavy, budou kromě doprovodného programu s několika divadelními představeními, hudbou a workshopy, vystaveny ukázky technologie výroby knih a za zmínku a pozvání stojí určitě i prodejní výstava Akademie výtvarného umění.

Knižní jarmark Knihex

Po stopách zapomenuté architektury

V neděli 18. června dopoledne to vypadá na pěknou procházku. Vydejte se po stopách zapomenuté architektury, prohlédněte si největší stadion světa a další chátrající, ale i ty už zachráněné budovy, které neztrácejí své kouzlo, mají historický a kulturní význam nebo například geniální architektonický styl. Na akci je potřeba registrovat se předem a výtěžek ze vstupného bude použit jako příspěvek na opravu kostela ve Vrbici. Trasa se vine pohodlně, z kopce a prohlídka po slavných a prázdných vilách dojde někdy kolem oběda ke svému cíli na pražské Bertramce.

Prohlídka po slavných a prázdných vilách

Kouzelně zdravé bylinky

Dnešní doba a svět, ve kterém žijeme, si žádají své a jednou z častých daní, které člověk platí za svůj komfort a konzum jsou I problémy s trávením a celkový nesoulad v harmonických procesech výživy lidského organismu. Ovšem tak jako na všechny své problémy, dostalo lidstvo I na tento svů neduh lék. Projekt HAENKE pojmenovaný podle známého českého botanika Tadeáše Haenkeho pořádá neděli 18. června workshop na téma domácí rostlinoléčby, tentokrát v souvislosti s poruchami trávení. Lekce probíhají v češtině a účastníci budou postupně seznámeni se základy fytoterapie a vyrobí si dva vlastní produkty. Pro účast je potřeba se zaregistrovat.

Botanický projekt Haenke

Stalin seká latinu

Temperament Latinské Ameriky prostě má a vždy měl své výjimečné kouzlo. Voní sluncem, ovocem a ohněm tanečnic. Alespoň tedy mě. A právě hudbu, tanec, skvělé a bohaté jídlo, čerstvé drinky, vůně, barvy, zapadající slunce a opravdovou latinskou kulturu, můžete ochutnat a zažít v Praze. Sdružení Integration centre of Prague pořádá v sobotu 17.června na Stalinu program plný workshopů, koncertů, gastronomie a exotické kultury. Zajímavá bude určitě i Latin art gallery a po západu slunce se domů nejde. Připravená je totiž after party, na které se o dynamický a harmonický pozdní večer postarají Djs z Mexika a Peru.

Sdružení Integration centre of Prague pořádá program plný workshopů, koncertů, gastronomie a exotické kultury

Na další akce se podívejte v Prague-Up kalendáři.


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít