Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #25

21. října 2016, 15:30 - Martin Ackermann
21. října 2016, 15:30

Německé filmy, výlety do dětství, kávové a foto experimenty a také workshopy. Kam o víkendu, vám napoví Prague-Up kalendář.

Německy mluvený i němý film

Pražské kinosály Lucerna a Atlas promítají o víkendu převážně v němčině. Hostit budou jedenáctý ročník festivalu Das Filmfest, který představí téměř 40 novinek německé, rakouské a švýcarské kinematografie. Specialitou festivalu bude páteční promítání němého filmu Bílé peklo. 87 let starý, avšak stále nadčasový dokument o horolezecké tragédii živě doprovodí hudební uskupení Ufajr v divadle Archa.

Kinosál Lucerna (Zdroj: prague-up.com)

Výlet do krajin dětství

Do divadla Archa se po delší odmlce vrací Petr Nikl se svým autobiografickým hudebně-divadelním dílem Já jsem tvůj zajíc. Niklova křehká poetika si hraje s abstraktními obrazy z dětství a fantaskním světem hraček, který dokresluje scéna tvořená známými nafukovacími hračkami autorovy maminky Libuše Niklové. Černobílý melodram navozuje stejně intenzivní zážitek, jako oprašovaní vybledlých rodinných fotek.

Divadlo Archa (Zdroj: prague-up.com)

Foto experimenty

Pokud dáváte přednost raději fotografii současné, zavítejte na výstavu Bílá místa slovenské fotografie v Leica Gallery, která je přehlídkou děl studentů Miloty Havránkové, klíčové experimentátorky v dějinách česko-slovenské inscenované fotografie. Fotografie z období 1972 – 2016 mapují vývoj fotografie v kontextu změn ve vizuálním umění obecně. Foto experimenty, které byste na Instagramu těžko hledali.

Leica Gallery (Zdroj: prague-up.com)

Pro kávové labužníky

Rádi pijete kávu? Pak si nenechte ujít největší oslavu kávy Prague Coffee Festival. Pátý ročník svátku kávy se uskuteční v Kafkově domě u Staromáku. Za vstupenku dostanete ochutnat exotickou kávu z nejrůznějších koutů světa anebo můžete rovnou zamířit k vašim pražským favoritům. Naučíte se připravovat kávu novým způsobem a poslechnete si od odborníků, jak úspěšně rozjet vlastní kávový business. Až vám káva už poleze krkem, vyměňte ji za něco ostřejšího na sobotní afterparty!

Prague Coffee Festival (Zdroj: prague-up.com)

Naučte se něco nového

Jste-li akční, a nezůstanete v klidu ani o víkendu, máme pro vás hned dva workshopy. Komunitní dílna Z pokoje do pokoje v Karlíně vás na sobotním workshopu naučí, jak přetvořit staré kusy nábytku v nové designové skvosty. Máte rádi poezii, chcete udělat dojem na své přátelé nebo si jen užít odpoledne plné srandy? Stavte se na nedělní lekci slam poetry ve vinohradské Venuši. Improvizovanou stand-up poezii si můžete zkusit s přeborníkem Anatolem Svahilcem a odvážnější si mohou svůj výstup otestovat následující den i před očima diváků.

Komunitní dílna Z pokoje do pokoje a lekce slam poetry (Zdroj: prague-up.com)

Další kulturní akce hledejte v Prague-Up kalendáři.


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít