Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #23

07. října 2016, 15:37 - Eva Šafránková
07. října 2016, 15:37

Žižkovské bary a kluby ožívají, radniční domy se otvírají, pražské kavárny lákají a nouze nebude ani o kvalitní fotografické výstavy nebo festivalové filmy. Kam o víkendu, vám napoví Prague-Up kalendář.

Le Boudoir v novém kabátě

Pokud budete mít v pátek cestu přes Žižkov a budete mít chuť se příjemně zdržet v dobré společnosti a u dobrého drinku, pak určitě zavítejte do Cimburkovy ulice. Zdejší obchůdek už nebude jen obchůdek s retro poklady, ale také kavárna a bar v jednom. Nový interiér nabízí nové možnosti, přijďte je prozkoumat. Nudit se tu určitě nebudete.

Nový interiér Le Boudoir (Zdroj: prague-up.com)

Radniční domy v pohybu

V sobotu končí již 21. ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Letos se přestěhoval do opuštěných Radničních domů hned vedle náměstí Franze Kafky. Využijte této příležitosti a běžte se podívat na rozsáhlou výstavu 50 umělců. Sochy, malby, instalace nebo fotografie vybrané kurátorkou Pavlínou Morganovou na společné téma Nezávislý výzkum subjektivity. Možná také natrefíte na zajímavé premiéry divadelních projektů, diskuse s odborníky, komentované prohlídky nebo dílny pro děti vedené renomovanými českými umělci.

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu (Zdroj: prague-up.com)

Fotografie ve vztahu ke kultuře a přírodě

Dalším festivalem, který právě probíhá je již šesté vydání Fotograf festivalu věnovaný vzájemným vlivům kultury a přírody ve vztahu k technologiím. Zahajoval se v úterý ve Veletržním paláci během podzimní slavnostní otvíračky celé Národní Galerie. Po dobu jednoho měsíce tu bude k dispozici festivalová čítárna a knihy související s letošním tématem. V různých galeriích po Praze budou probíhat samostatné i skupinové výstavy. Festival nabízí celou řadu akcí překračujících rozsah média fotografie směrem ke komunitním projektům, performancím, diskuzím, procházkám a setkáváním také mimo zavedené výstavní prostory.

Fotograf festival (Zdroj: prague-up.com)

Be2Can aneb festivalové filmy v Lucerně

Posledním festivalem, který vás bude tento víkend provázet je již třetí ročník přehlídky nejlepších festivalových filmů. Letos uvede mimo jiné i všechny vítězné filmy velké trojky – českou premiéru vítěze Cannes Já, Daniel Blake, vítěze loňských Benátek Zdaleka a snímek z Berlinále Fuocoammare: Požár na moři. Stačí si vybrat z programu.

Palác Akropolis (Zdroj: prague-up.com)

Zázemí a kazety

V sobotu si pojďme zavzpomínat do nového baru zázemí na Starém Městě. Proběhne zde market, přehlídka a meetup nejen pražských kazetových labelů a koncerty The Mond, Kidney Trauma, EVA01, Smuteční Slavnost a dalších. Pamatujete ještě na ty časy?

Cassette Store Day (Zdroj: prague-up.com)

Procházkou po pražských kavárnách

I kdyby snad v sobotu nemělo být počasí ideální, tak procházce po pražských kavárnách to určitě neubere na kráse a přitažlivosti. Sraz je v 15 hodin na Masarykově a provádět bude historička Eva Bendová. Poznáte místa důležitých politických diskuzí, setkávání umělců a každodenního života česky i německy mluvících Pražanů.

Pražská kavárna (Zdroj: prague-up.com)

Pro další tipy nahlédněte do našeho kalendáře.


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít