ČSSD chce řešit prodeje bytů ČEZ v Písnici na jednání zastupitelů

21. listopadu 2016, 14:35 - čtk
21. listopadu 2016, 14:35

Pražská ČSSD chce na čtvrtečním jednání zastupitelů města řešit problém prodeje bytů v Písnici firmou ČEZ. Usnesli se na tom pražští zastupitelé ze sociální demokracie, kteří chtějí jednat s firmou o změně způsobu prodeje bytů. Polostátní energetická společnost chce prodat více než 700 bytů jako celek za nejvyšší nabídnutou cenu. Nájemníci proti tomuto postupu protestují.

V programu čtvrtečního jednání zastupitelů, který schválili minulý týden radní, materiál týkající se těchto bytů nebyl. Projednávání materiálu minulý týden podpořila TOP 09, podporu zvažuje i ODS. ČEZ soutěž v této chvíli rušit nezamýšlí.

„Nejlepším řešením by bylo, aby ČEZ zrušil stávající prodejní proces a následně zvolil jiný způsob prodeje s upřednostněním stávajících nájemců. Nebude-li to možné, navrhujeme se vážně zabývat možností účasti Prahy, popřípadě městské části, ve veřejné soutěži,“ uvedl předseda klubu ČSSD Karel Březina.

O situaci v Písnici by mohli na svém úterním zasedání jednat rovněž pražští radní. Zda a jaké schválí usnesení, ale není zatím jasné.

Společnost ČEZ soutěž v tuto chvíli rušit nehodlá. „Soutěž nyní běží a už byl jednou její termín posunut. Nyní nevidíme důvody, proč termín opět posouvat. Pokud se do ní někdo bude chtít zapojit, samozřejmě to může učinit,“ uvedl mluvčí ČEZ Roman Gazdík.

O prodeji bytů ČEZ na Písnici čtěte více:

Sídliště na prodej. ČEZ se zbavuje stovek bytů

Předseda klubu zastupitelů TOP 09 Václav Novotný uvedl, že v případě, že bude materiál navržen na program jednání, zastupitelé jeho projednání podpoří. Předseda pražské ODS Filip Humplík uvedl, že občanští demokraté budou o případné podpoře ještě jednat na zasedání zastupitelského klubu.

Soubor panelových domů s celkem 36 vchody tvoří větší část sídliště položeného nedaleko budoucí stanice metra D Písnice. Celková podlahová plocha bytů je 54 tisíc 98 metrů čtverečních a plocha pozemků měří v součtu 73 tisíc 885 metrů čtverečních. Součástí je rovněž dvacítka nebytových prostorů. Panelové domy byly postaveny v letech 1987 až 1990 a jsou po částečné rekonstrukci.

Byty prodává ČEZ ve veřejné soutěži, do které se mohou zájemci hlásit do letošního 2. prosince. V podmínkách je podle dokumentu, který měli projednat pražští radní, že nový majitel musí byty v budoucnu nabídnout nájemcům k odkupu a nezvyšovat nájemné.


O situaci na trhu s nemovitostmi čtěte více:

Ceny bytů dál rostou, nahrávají tomu hypotéky

Ceny bytů, rodinných domů i pozemků meziročně vzrostly o 9,3 procenta

Sazba hypoték klesla na nové minimum 1,8 procenta


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít