Ivanka Trumpová úročí v byznysu postavení otce

21. dubna, 12:04  -  Jonáš Kříž
21. dubna, 12:04

Americké podniky čelí podle nedávné zprávy americké obchodní komory stále větším obtížím na čínském trhu. Zároveň se v Číně cítí být méně vítány spolu s tím, jak mezi oběma velmocemi zhoustla diplomatická atmosféra kvůli izolacionistickým tendencím Donalda Trumpa. Firmy dcery prezidenta USA Ivanky, která se zaměřuje na luxusní šperky a zavazadla, se to ale netýká.

Jaká to náhoda, že právě v den, kdy se Donald Trump setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, získala firma Ivanka Trump Marks LLC v Číně hned tři ochranné známky.

Celkem má Ivančina značka v Číně registrovaných již 16 ochranných známek. Na svém renomé v zemi prezidentova dcera posledních pár měsíců usilovně pracuje. Mimo jiného k tomu využívá i svou pětiletou dceru Arabellu, která se učí mandarínsky. Arabella nedávno uctila čínského prezidenta během jeho návštěvy ve Spojených státech tradiční písní zpívanou v originále. Čínská státní média si její výkon následně nemohla vynachválit.

Dcera Ivanky Trumpové zapěla čínskému prezidentovi v mandarínštině:

Trump dal vřelý vztah ke svému příbuzenstvu dostatečně najevo, když značnou část angažoval do Bílého domu. Řáda Američanů to vnímá jako nepotismus, který balancuje na hraně etiky. Trumpovy děti tak představují i jeho slabé místo.

Zahraniční média nedávno spekulovala o tom, že Ivanka mohla mít přímý vliv na Trumpovo rozhodnutí udeřit raketami Tomahawk na leteckou základnu syrské armády.


Přečtěte si v čem ještě jedou Trumpovy děti:

Korupce v Riu. Stopy vedou k Trumpovým dětem


Z otcova angažmá v Bílém domě ale Ivanka profituje. Od doby, co se její otec stal prezidentem, prodeje Ivančiny značky citelně vzrostly. Letos se navíc podle agentury AP dostaly na maximum.

Chvílemi to přitom vypadalo jinak, když Ivančinu kolekci vyřadil ze svého sortimentu jeden z amerických obchodních domů. Lidé na internetu rovněž vybízeli k bojkotu jejího zboží. Rázný otec Trump ale neváhal zasáhnout a celou věc označil za diskriminaci.


O politice Donalda Trumpa čtěte více:

Trump hodí extrémního Bannona přes palubu. Novináři už mají jasno

Zvyšte výdaje na armádu, vzkázal Trump opět zemím NATO

Trump podpořil egyptského prezidenta. Chtějí společně bojovat proti terorismu


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít