Sestrovražedný boj digitálních asistentek? Samsung koupil tvůrce Siri

06. října 2016, 13:39  -  Daniel Džmuráň
06. října 2016, 13:39

O významnou akvizici v segmentu umělé inteligence se postaral Samsung. Jihokorejský koncern koupil vývojáře virtuálních osobních asistentů Viv Labs, jehož hlavní postavou je Dag Kittlaus. Muž, který stál před lety u zrodu populárního digitálního asistenta Siri, používaného v přístrojích Applu, tak nyní bude pozorovat vzájemný souboj svých virtuálních dítek na poli umělé inteligence.

Samsung plánuje využít technologii Viv v telefonech, televizích a mnoha dalších produktech, uvedla BBC. „Transakce podtrhuje závazek společnosti pokračovat ve vývoji virtuálních osobních asistentů a je součástí širší vize nabídnout zákazníkovi otevřený 'ekosystém', jenž na bázi umělé inteligence umožní propojení různých přístrojů a služeb,“ napsal koncern v tiskovém prohlášení na svém webu. „Se vzestupem umělé inteligence zákazníci požadují, aby interakce s technologií byla stále více konverzační, personalizovaná a k věci, podobně jako je tomu v jejich běžném životě,“ stojí dále ve vyjádření společnosti.

„Snažíme se neživým přístrojům vdechnout život,“ uvedl ředitel Viv Labs Dag Kittlaus k hlavní misi své společnosti. Právě Kittlaus stál přitom v čele týmu, pod jehož křídly vznikl v roce 2007 digitální asistent Siri. Ten o tři roky později koupil Apple a v rámci operačního systému iOS jej ve svých produktech používá dodnes. Sám Kittlaus, hlavní mozek celého vývoje, spolupracoval s Applem ještě dva roky po prodeji. Pak se osamostatnil a založil firmu Viv Labs, ve které se vývojem inteligentních virtuálních asistentů nadále zabývá. Více o technologii digitálních asistentů Viv si přečtěte na technologickém webu cnews.cz.

Akvizice vývojářské firmy přichází jen pár dní poté, co Google představil nový model chytrého telefonu. Novinka nesoucí název Pixel přitom právě na využití umělé inteligence klade velký důraz. Její digitální asistent je o krok napřed oproti applovské platformě Siri. Zatímco ta pracuje s každým hlasovým příkazem zvlášť, technologie použitá v Pixelu dokáže držet „konverzaci“ s uživatelem tím, že zpracovává jednotlivé požadavky v návaznosti na ty předchozí. Dosahuje tak efektivnější a přirozenější komunikace.

Prokletý model! Samsungu explodoval už i „bezpečný“ telefon
Skandál s explodujícími bateriemi v chytrých telefonech Samsung Galaxy Note 7 asi jen tak neskončí. A to ani po tom, co firma stáhla z oběhu a vyměnila až 2 miliony přístrojů, údajnou výrobní vadu odstranila a prodej problematického modelu obnovila. Na palubě letadla Soutwest Airlines ve Spojených státech tento týden údajně samovolně vzplanul i nově zakoupený telefon s „bezpečnou“ baterií.

Dále čtěte:

Google uvedl nové smartphony. Nexus nahradí dvojice drahých Pixelů

Poslední vynález. Skončí s umělou inteligencí lidské bádání?

Giganti ze Silicon Valley uzavřeli partnerství pro vývoj umělé inteligence


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít