Article, show

Zvítězila opět Komerční banka

07. listopadu 2005, 00:00 - MARTINA MARTINOVIČOVÁ
07. listopadu 2005, 00:00

VÝSLEDKY SOUTĚŽE Vítězem čtvrtého ročníku prestižní soutěže MasterCard Banka roku 2005 se letos již podruhé stala Komerční banka. Cílem tohoto ocenění je ohodnocení služeb a produktů finančních institucí působících v Česku. Základním kritériem je přitom zaměření na drobnou klientelu.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE Vítězem čtvrtého ročníku prestižní soutěže MasterCard Banka roku 2005 se letos již podruhé stala Komerční banka. Cílem tohoto ocenění je ohodnocení služeb a produktů finančních institucí působících v Česku. Základním kritériem je přitom zaměření na drobnou klientelu. Ve čtyřech hlavních kategoriích ocenění MasterCard Banka roku bylo letos posouzeno sedmnáct bankovních domů působících v České republice. Muselo přitom jít o instituce, které poskytují služby drobného bankovnictví pro širokou veřejnost a nabídkou pokrývají celou škálu produktů. Soutěže MasterCard Banka roku se neúčastní subjekty zaměřené na korporátní sféru nebo privátní bankovnictví. Ocenění je realizováno pod záštitou ministerstva financí a ministerstva pro místní rozvoj. ZVÍTĚZILA KOMERČNÍ BANKA

V hlavní kategorii Banka roku zvítězila stejně jako v loňském roce Komerční banka. Rovněž stříbrnou příčku obsadila druhým rokem stejná banka, a to Česká spořitelna. Třetí skončila Československá obchodní banka, která na této pozici nahradila HVB Bank Czech Republic. Česká spořitelna opět po roce zabodovala i v další kategorii a stala se Nejdůvěryhodnější bankou roku 2005. Důvěru ve stejném pořadí jako loni zde získaly stejné bankovní domy dokonce na všech třech oceněných místech. Na druhém tak skončila Komerční banka a na třetím Československá obchodní banka. Kategorie Nejdůvěryhodnější banka roku 2005 je tradičně jedinou, ve které hlasuje široká veřejnost.

V DYNAMICE VEDE eBANKA

Nejdynamičtější banka roku 2005 neboli „Skokan roku“ je zvláštní cenou odborné poroty, vyhlásila ji společnost Ernst & Young. První cenu získala eBanka, která tak podle názoru poroty vykázala v průběhu roku 2005 nejvýraznější zlepšení ve svých službách a produktech. Loni druhou HVB Bank letos vystřídala Česká spořitelna, třetí je GE Money Bank.

Novinkou v letošním ročníku je zařazení kategorie Bankéř roku. V ní jsou nominováni vrcholní představitelé bankovních domů. Porotou jsou sami bankéři, kteří vyberou ze svého středu nejlepšího. Vítězem se stal generální ředitel České spořitelny John James Stack.

ROŠÁDA V KATEGORII STAVEBNÍCH SPOŘITELEN

Největší změny oproti loňsku nastaly v kategorii Penzijní fond roku, kde z loňského prvého na letošní druhé místo sklouzl Credit Suisse Life and Penzions penzijní fond, na první vyšplhal Penzijní fond České pojišťovny a třetí místo obsadil ČSOB Penzijní fond Progres.

Naproti tomu se nic nezměnilo u Pojišťovny roku, kde stejně jako loni zvítězila Česká pojišťovna, druhá zůstala Kooperativa a třetí Allianz pojišťovna. Rošádu si zahrály stavební spořitelny, které si pouze vyměnily místa pořadí - letos zvítězila Modrá pyramida, což je stavební spořitelna Komerční banky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít