Zpracovatelé odpadu budou mít práce vždycky dost

19. dubna 2004, 00:00 - DANA RYBÁKOVÁ
19. dubna 2004, 00:00

PAVEL JANICZEK, JEDNATEL BYSTŘICKÉ FIRMY JAP TRADING, SE STAL "VYNIKAJÍCÍM MANAŽEREM ROKU" V KATEGORII MALÝCH FIREM DO PADESÁTI ZAMĚSTNANCŮ.

Recyklační firma zaměstnává většinou lidi se změněnou pracovní schopností PAVEL JANICZEK, JEDNATEL BYSTŘICKÉ FIRMY JAP TRADING, SE STAL „VYNIKAJÍCÍM MANAŽEREM ROKU“ V KATEGORII MALÝCH FIREM DO PADESÁTI ZAMĚSTNANCŮ. Většina vašich zaměstnanců jsou lidé se změněnou pracovní schopností… Lidí se sníženou pracovní schopností je v naší firmě více než padesát procent. Podstatná část obyvatel s tímto problémem těžko hledá zaměstnání. V našem regionu je spousta bývalých horníků, kteří mají problémy s plícemi nebo se zády. Pracovní úřad jich eviduje kolem pěti set. Čím je pro vás zvláštní právě tato firma? Pro mne ničím, protože tam dělám pořád. Specifičtí jsme v tom, že náš obor podnikání je v Česku dost vzácný. Jako jediní zpracováváme průmyslový grafit. Dále se zabýváme zpracováním hutního odpadu - různých zbytků, materiálů, které zůstávají po hutní výrobě a složitě a draze se likvidují. My je vracíme zpět jako recyklát s vysokou přidanou hodnotou. Kromě toho, že jste úspěšný manažer, jste také vlastníkem čtyř patentů. Platí jen v Česku, nebo i mezinárodně? Patentový problém je velmi drahá věc. Patent pro celý svět stojí hrozně moc peněz, takže jsme si některé naše myšlenky patentovali v Česku, Polsku, Slovensku, Rakousku a Německu, což nám stačí. Jak vidíte budoucnost firmy, kterou vedete?**

Děláme, co můžeme, aby měla před sebou pár dalších desítek let. Může přijít moment, že s tou prací skončíme a uvidíme, co bude dál. Ale myslím, že máme velmi perspektivní obor. Zpracování odpadu bude do budoucna stále víc ekonomicky náročný problém pro firmy, které odpad produkují. A kdo jim umí pomoci zpracovat ho zpět jako recyklát, ten bude mít práce vždycky dost.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít