Znojmo se stane světovým logistickým centrem skupiny Laufen

28. července 2011, 10:58 - Profit, TZ
28. července 2011, 10:58

Společnost Laufen CZ zastupující na českém trhu značky Jika, Roca a Laufen výrazně rozšiřuje své skladovací kapacity ve Znojmě. Nová hala, jejíž dokončení je plánováno na konec léta, podpoří pozici českého zastoupení coby hlavního logistického centra v rámci celé skupiny Laufen.

Foto: Laufen

Výstavba haly na území výrobního závodu představuje v České republice ojedinělou investici mezi českými výrobci koupelnového vybavení.

Výrobní závod ve Znojmě se stal společně se závodem v Bechyni páteřním logistickým uzlem celé skupiny již v roce 2010, kdy byla dokončena rekonstrukce haly logistiky a zákaznického servisu. Dnes je znojemský závod logistickou základnou pro obchodní aktivity na exportních trzích nejen ve střední, jižní a východní Evropě, ale i v Jižní Americe, na Blízkém a Středním Východu, v Africe, Austrálii, na Novém Zélandu a ve státech bývalého Sovětského svazu. 

Ojedinělá investice v České republice

V letošním roce se firma rozhodla ještě zvýšit skladovací kapacity znojemského závodu a postavit v jeho areálu nový sklad o velikosti 4 900 m2. Nové prostory rozšíří kapacitu na 19 000 m2. Kombinace staré a nové haly bude ve skupině Laufen zcela první orientovanou na široké spektrum produktů a zákazníků. Důvody, proč se firma rozhodla umístit nový sklad právě do Znojma, přibližuje nový generální ředitel společnosti Laufen CZ Ladislav Dvořák:  „Pro umístění nového skladu do Znojma hovoří nejen jeho strategická poloha vůči našim klíčovým trhům, ale důležitou roli zde sehrála jazyková vybavenost a flexibilita českého týmu. Dalším faktorem je systémová vyspělost logistiky Laufen CZ, která se kvalitativně odlišuje od zbytku skupiny. Posledním důvodem byla velikost sesterského závodu v Bechyni a tím i společně dopravovaných objemů na obsluhované trhy.“ Právě on se jako přední odborník podílel na logistických a reorganizačních projektech v rámci firmy Roca v Barceloně, jíž je skupina Laufen součástí. Byl rovněž jedním z hlavních představitelů týmu, který implementoval systému SAP do společnosti Laufen v Česku, Rakousku, Německu a švýcarsku. V prostředí firem s koupelnovým vybavením se jedná o ojedinělou investici na českém trhu, která je navíc financována zcela z vlastních zdrojů.

Logistický systém ušitý zákazníkům na míru

Jedním z hlavních kvalitativních ukazatelů logistiky firmy je množství výrobků rozbitých či poškozených během přepravy k zákazníkovi. Pro křehkost, (ne)skladnost a různé velikosti zboží má přeprava koupelnového vybavení specifické požadavky. Ty společně s širokou variabilitou produktů vytvářejí nekonečné množství kombinací zakázek. V minulosti firma využívala externích dodavatelů. Ti však nebyli schopni zajistit dostatečnou kvalitu přepravy pro velmi citlivou komoditu a docházelo k narušení vztahů s významnými obchodními partnery. To přimělo firmu Roca k vytvoření vlastního logistického systému, s jehož pomocí je dnes z celkového objemu přepravy úspěšně doručeno 99,7 % výrobků.

Kromě unikátního systému se nová hala navíc zaměří na tzv. „Picking“. Ladislav Dvořák k netradičnímu logistickému řešení dodává: „Picking byl rozhodujícím kritériem již při výstavbě. Umožňuje nám totiž efektivně připravit zakázku přesně dle přání odběratelů a  zákazníků našich odběratelů. Takto budeme moci efektivněji obsluhovat třeba více než 5 000 obslužných míst po celém světě.

Provoz nové haly bude zajištěn stávajícím personálem a klíčové pozice zaujmou zaměstnanci s dlouhodobými zkušenostmi z logistiky. Výrobní závod ve Znojmě je velmi úzce propojen se závodem v Bechyni a oba dohromady nyní disponují skladovacím zázemím o celkové ploše 19 000 m2. Administrativní podporu zahraničních obchodů zajišťuje pražská centrála společně s Galerií koupelen.

Společnost Laufen CZ do konce roku počítá ještě s další významnou investicí. Paralelně s novou halou připravuje provoz pro výrobu a kompletaci vodovodních baterií. Zahájení výroby je naplánováno do konce roku 2011.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Nabíjet budeme i oblečení. Levi’s ušil chytrou bundu s technologií od Googlu
K Windows 10 ve verzích 1703 a 1607 míří malé opravné balíčky
Nová konzole od Atari bude herní PC s Linuxem a procesorem AMD. Máme první fotky
Microsoft spolu s Facebookem propojil Evropu a USA superrychlým podmořským kabelem
Nadella potvrdil, že byl proti akvizici Nokie. Nevěřil, že je potřeba třetí mobilní ekosystém
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít